Kino domowe w pokoju

Toveks

New member
Witam jestem nowy i mam nadzieje że temat napisałem w dobrym dziale. Niedawno kupiłem telewizor w mediamarkt samsung 23b450, telewizor jest umieszczony w moim małym pokoju 5m2. Aktualnie używam odtwarzacz dvd "denver", Pierwsze pytanie brzmi jeśli kupie dvd z hd np manta 051 i podłącze przewodem hdmi jakość dzwięku i obrazu będzie lepsza?. Kolejne pytanie dotyczy już bezpośrednio nagłośnienia, zależy mi na efektach a nie na mocy. Myślałem nad 5.1. Pytanie brzmi jaki zestaw (tani) polecacie dla mnie i jak mam go podłączyć przez dvd czy przez wzmacniacz. Pytanie 3 dotyczy złączy w tv prosze o objaśnienie. L, R, wideo [av in]- pod te złącza mam podłączone dvd, R, L, Pb, Pr, Y[komponent in] te złącza mam puste co mógłbym pod nie podłączyć?. I ostatnie pytanie jeśli zakupie wzmacniacz lub 5.1 z wbudowanym wzmacniaczem w SW to pod które złącze je podpiąć. Prosze o wyrozumiałość i konkretne odpowiezdzi. Pozdrawiam
 

pkomp

New member
tak bo nie będzie nigdzuie przetwarzny sygnał po drodze(bez zbednych konwersji cyfra>analog>cyfra)

co do 5.1 to nie wiem - tv ma wyjście cyfrowe audio i wysyła DD i DTS?jesi tak to byle kino domowe z wejściem cyfrowym audio....
 
Do góry