Kino domowe tzw. plastik z blueray do plus minus 1200zł

qazio

New member
witam, szukam jakiegoś taniego plastiku z odtwarzaczem blueray. Chodzi mi o jakieś fajne oglądanie filmów w 5.1 bądź poodtwarzanie teledysków czy jakiejś muzy. Audiofilem nie jestem także nie potrzebne mi nic wygórowanego.
Sam bardzo myślałem nad LG HB-954PB
Po opiniach i testach bardzo fajny sprzęcik jednak już nie dostępny w LG (gdzieś tam z drugich rąk do wyrwania) i obawiam się że może nie być dla niego wsparcia i aktualizacji.
Myślałem jeszcze nad czymś poniższym ale za bardzo różnić ja nie widzę:
Samsung HT-D4550
Samsung HT-E4550
Samsung HT-D5530

Podpowiedzcie proszę co wybrać? Może macie jeszcze jakieś swoje typy co do sprzętu lub firmy?!
http://www.ceneo.pl/4114898
 

rafallo777

New member
Nie bierz Samsunga, ma Cinavie. Gdybyś przesiedział na forum tydzień czasu od razu byś je odrzucił.
Sony BDV - 490 - na ten właśnie się czaje, bo w instrukcji obsługi nic nie ma o Cinavie, ale od razu jak bym go kupił nie robił aktualizacji softu.
Cinavia łapie wszystkie bluray i kina domowe wydane latem tego roku. A wcześniej też ale po aktualizacji.
Ten sony jest z początku 2012 roku, więc nie rób aktualizacji.

Panasonic SC-BTT195E - chciałem tego Panasa, ma FLAC, itd ale mniej kodeków od sonego i najgorsze, w instrukcji obsługi od razu mowa o Cinavia. Od razu kupujesz i masz go na swoim Panasonicu, więc u mnie Panas już odpadł.

Chyba, że będziesz oglądał oryginalne płyty i kupował w sklepie. Bo tak z neta to jeden film Ci pójdzie, drugi już nie, a jeszcze inny po 4 minutach pokaże komunikat Cinavia.
 

qazio

New member
dobrze że mi zwróciłeś uwagę na to gówno, ale jak masz wejscie ethernet i podepniesz odtwarzacz do sieci to i tak ci zaktualizuje soft no chyba że można to zablokować z menu, a co do sony bdv-e490 to raczej strasznie marna półka plastikowego zestawu.

Wracając do tematu, bo widzę że nikt się nie chce wypowiedzieć szerzej na temat dobrego plastiku to może ktoś podrzuci jakiś komplet ampli +odtwarzacz blurey+ kolumny lub go zestawi ale chodzi o jakieś realne kwoty a nie zestawy za 4000-5000zł?!

A może po prostu zakupić jakieś głośniki 5.1 Creativie za 200zł i do tego coś sobie dobrać i też będzie hulać?!
 

rafallo777

New member
Słuchaj, ja ten zestaw kupię w nastepnym tygodniu i Ci powiem.
To nie takie gówno, koleś ma starszy model tego sonego i mówi, że gra rewelacyjnie, lepiej od Panasa, itd.
Za te pieniądze nic lepszego nie ogarniesz.

Kodeki też ma ten sony, ale najważniejsze brak Cinavi, masz rację to jest gówno, ale kto o tym wie/
Czytałem kolesia który kupił za 1800 zł samsunga, mówił, wszystko ok, tylko Cinavia i że gdyby wiedział nie kupiłby. Ale skąd miał wiedzieć, skoro to jest tylko w instrukcji obsługi urzadzenia, w sklepie przeciez nie będzie tego czytał.

Tak więc prześledziłem wszystko i ten sony nie ma Cinavi, ten koleś ma starszy tym tego sonego podobne kodeki, chyba 1 mniej od tego co Ci wysłałem i mówił, że grają rewelacyjnie w ten cenie.

Też kupuje kino domowe, gdyby nie Cinavia pewnie wziąłbym Panasa ze względu na FLAC. A tak Sonego wezmę no i TV jakiś chce z FLAC. A FLAC ma tylko Panasonic, LG nie ma :/
 

bagiennik

New member
Bez reklam
"Kina" Sony to straszne g***o :)
W tej cenie najmniejszym g****m będzie LG zdecydowanie.

A słuchanie FLACa na plastikowej atrapie rzeczywiście zrobi wielką różnice ;)
 

rafallo777

New member
Sony to gówno? Jeżeli chodzi o kina domowe własnie nie, bo Sony to akurat Sony.
LG w kinach jest gorsze na pewno. Tak myślę... Nie wiem, ale i tak będzie efekt czy tu w sonym czy w innym :)
 

Arczi1979

New member
Witam. A czy ktoś wie czy jest sposób aby kino domowe Samsung HT-E4550 odtwarzało polskie znaki w napisach? Mam je od kilku dni i jeszcze się nie orientuję we wszystkim ale przekopałem ustawienia w menu i nic tam nie znalazłem. Mam najnowszą aktualizację v1012.
Dzięki :)
 
Do góry