kino domowe onkyo-co wybrać

ufik

New member
Witam, mam zamiar kupic zestaw kina domowego ale nie wiem co wybrać.Zestaw ma głownie słuzyć do filmów,troche muza w przyszłości ps3.
Jestem zainteresowany takimi zestawem co o tym myslicie:
ONKYO TX-SR604E DV-SP405 M-AUDIO TREND 700
lub
ONKYO TX-SR505 DVD DV-SP405 M-AudioTrendy 700
ta sama cena.

Wchodzi też w rachube ten zestaw

ONKYO TX-SR605 DVD DV-SP405 M-Audio Trendy 700,

chociaz jest drozszy, czy warto jest dorzucic troche pieniedzy aby miec lepszy amplituner którego możliwości jak znam zycie i tak nie wykorzystam.Nie znam się na tym wiec prosze o pomoc.
Mam pytanko tez o kolumny czy sa warte zakupy, czy dobrze sprawdzaja się ze sprzetem Onkyo, czy jest to wyrzucenie pieniedzy.
Kolumny te wybrałem ze wzgledu na cene i kolor wenge( to wybór żony), myslałem tez o QUADRAL QUINTAS ale ze wzledu na kolor no i cene zostaję przy M-Audio.
Co o tym sądzicie, czy lepiej wybrac do tego zestawu inne kolumny,
no i co z tym amplitunerem .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie patrz na amplituner pod kątem jego możliwości technicznych i wyposażenia. Liczy się przede wszystkim brzmienie. Zdecydowanie odrzuć zestaw z modelem 505, gdyż ten amplituner jest najsłabszy. 604 i 605 zagrają na tym samym poziomie. 605 posiada dodatkowo nowe dekodery dźwięku HD, które w przyszłości mogą się przydać.

ArtS :)
 

marcus36

New member
ufik jestem posiadaczem zestawu 604+405+M-audio trend700 od paru dni,kupiłem go po długim namyśle(ze względu na kolumny)no i cena była nawet nawet,wiec do rzeczy jesli nie masz ucha audiofila nie będziesz rozczarowany(sorki jesli kogos uraziłem) gra extra, choć jeszcze sie nie bawiłem ,ale i tak jest juz gicior-pozdro 8) (no gdyby nie ograniczenie finansowe to ....)
 

ufik

New member
dzieki za pomoc, chyba zostane przy zestawie ONKYO TX-SR604E DV-SP405 M-AUDIO TREND 700 , ze wzgledu na koszta. Choć nie mam przekonania do tych kolumn.
A tak pozatym pytanie do kikiego ten zestaw onkyo 605+405+ Jamo 606 za jaką cene można wyrwać.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie kupuj kolumn do których nie jestes przekonany. Ile kasy chcesz przeznaczyć na zestaw? Dobierzemy odpowiednio elementy.
 

PLaYA

New member
Też jestem na etapie poszukiwań kina i mój wybór padl na onkyo 505/405 z zestawem JamoS606 całość zamyka się i tak w cenie ok 4000 zł +cena kabli. Nie mogę się zgodzić z ArtS007 ponieważ zarówno 605 jak i 505 zbiera bardzo dobre opinie w prasie i w necie, i jeśli kogoś nie obchodzą te cud miód nowe standarty dżwięku i więcej o 10W/kanał, których zbytniej różnicy i tak zwykły śmiertelnik nie odczuje to sensu dopłacać nie ma (ok.700zł).Zarówno jeden jak i drugi są najlepszymi ampli w swojej klasie cenowej. Poza tym również wybór uwarunkowany powiniem być metrażem(po co duża moc do małego pomieszczenia). Polecać to ci wszyscy mogą te super wypas zestawy jednak nikt prawie nie patrzy że faktycznie budżet jest ograniczony i liczy się stosunek jakość/ceny. Co do twojego zapytania to ja znalazłem kompletowany zestaw Onkyo 605(1720zł)/405(689zł)/JamoS606(2300zł) najtaniej za 4700zł czyli ze wszystkim ci wyjdzie ok 5000zł i nie sądze by ci lepszą ofertę złożyli bo ceny rynkowe o wiele większe są od tych, które tu przedstawiłem.
 
Ostatnia edycja:

ufik

New member
Wiec teraz mam dylemat.

Co do propozycji Playa to zestaw na pewno jest ciekawy , ale znacznie przekracza sume którą chce przeznaczyć .

Chodzi równiez o amplituner co wybrac 505 czy 604, róznica cenowa jest nie wielka, ale czym one sie róznią. Który warto kupic.
Z 605 daje sobie spokoj ze wzgledu na cene i to ze i tak nie wykorzystam jego mozliwosci .

Co do zestawu blackninja gdzie moge go dostac w przedziale cenowym który mnie interesuje, poniewaz na alegro znalazlem go za 3400.
Czy jest az taka róznica miedzy kolumnami Quadral 500 a m-audio, ze warto zainwestowac w Quadrale.
 

sebbaa

New member
Witam

Czytajac forum, takze zastanawiam sie na zestawem TX-SR505+DV-SP405+Quadral 500 i tu moje pytania do Blackninja:

- w jakiej cenie jest taki zestaw w Twoim sklepie bo mi nie udalo sie takze znalesc ponizej 3300zl ?

- jak do zestawu TX-SR505+DV-SP405+Quadral 500 mozna by porownac Yamahe 461+S661+Quadrall 500? bo to by mi wyszlo ponizej 3000zl a nie moge przekroczyc tej sumy. A i jak z gwarancja na Yamahe bo wiekszosc sklepow ma europejska ? :/

Pozdrawiam
 

ufik

New member
Jak jest cena tego zestawu u ciebie blackninja:

-TX-SR505+DV-SP405+Quadral 500.

-Jaka by była z amplitunerem 604 (nie wiem który wybrać).

- I ile kosztował by ten zestaw 604+405+M-audio trend700.

Chodzi mi jeszcze o ten amplituner, który wybrać.Mój pokój ma 28 m2, LCd JVC s60(zakupiony u was w sklepie:grin: ).
Czy model 505 jest lepszym opcja niz 604. Czy głowna róznica jest w mocy tych urzadzen. Mieszkam w bloku wiec moc nie ma takiego znaczenia.
Czy ktos moze zna podstawowe róznice miedzy tymi modelami,czy mam patrzec jedynie na wygląd.

Co do kolumn to tez bardziej pasuja mi te Quadral 500 , ale żona chce aby kolumny byly w wenge, wiec mysle tez o tych kolumnach m-audio(no i cena tez przyjemniejsza).
Czy potrzebny jest sub do tych kolumn Quadral, m-audio zeby fajnie caly zestaw chodził(nie mam miejsca na niego zbytnio, ale jezeli ma to poprawic w duzym stopniu efekty przy ogladaniu filmów to bede musial cos wykombinować.

Sprzet chciałbym kupic jak najszybciej , bo im dluzej sie zastanawiam i siedze na forum mam coraz wiekszy dylemat.

pozdrawiam
 
Do góry