Kino domowe - najlepsza jakość dźwięku - jak?

Cezarek21

New member
Witam,
jestem cienki w tych tematach i proszę o poradę, moje kino składa się z:

1. Kolumna lewa Pioneer - Rosita Electronic Profi 120
2. Kolumna prawa Pioneer - Rosita Electronic Profi 120
3. Kolumna centralna - Magnat Supreme 250
4. Satelita lewa - kolumna Philips (od starej wieży)
5. Satelita prawa - kolumna Philips (od starej wieży)
6. Amplituner KENWOOD KRF-V4060D (DTS, DOLBY)

zależy mi uzyskaniu dźwięku "DTS-HD Master Audio". Z tego co wiem to można zrobić to na 2 sposoby:

1. podłączyć odtwarzacz Bluray obsługujący "DTS-HD Master Audio" do amplitunera z obsługą zwykłego "DTS" poprzez kable analogowe.

2. podłączyć odtwarzacz Bluray obsługujący "DTS-HD Master Audio" do amplitunera który także obsługuje ową technologię poprzez kabel HDMI 1.3.


odtwarzacz oczywiście muszę kupić tylko chodzi teraz o to które podłączenie da lepszy dźwięk (według tego co podaje sam producent to parametry dźwięku są takie same w obu przypadkach, chociaż opinie ludzi są różne, jedni twierdzą że HDMI inni że to kable analogowe są dla audiofili a HDMI jest prostsze w konfiguracji).

Bardzo proszę o radę i tak jak mówiłem chodzi tylko o najlepszą jakość dźwięku jaką mogę uzyskać na swoim zestawie dołączając do tego oczywiście odtwarzacz bluray DTS-HD Master Audio. (dźwięk rzecz jasna przestrzenny nie stereo).
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zacznijmy od tego, że V4060 nie ma wejścia analogowego wielokanałowego wiec pierwsza opcja odpada.

Druga opcja jest lepsza i lepiej wypadnie DTS HD po hdmi niż DTS po zwykłym kablu cyfrowym. Choć przy tych kolumnach może będzie ciężko to zauważyć.
 

Cezarek21

New member
w takim razie muszę wymienić także amplituner gdyż HDMI 1.3 mój model nie posiada.
Upatrzyłem sobie model DENON AVR-2113 i według opinni na wielu forach polskich a nawet zagranicznych gra lepiej od YAMAHY RX-V773 mimo że jest tańszy. Fakt że jest gorzej wykonany i mniej oferuje jeżeli chodzi o możliwości ale akurat mi zależy żeby obsługiwał DTS-HD Master Audio i przy tym był przyjemny dla ucha (wiem że głośniki mam za liche ale z czasem można zmienić).
Mam tylko jedno pytanie, czy mogę używać amplitunera DENON AVR-2113 7.1ch. w konfiguracji 5.1 gdyż tyle mam kolumn???.....da się ustawić to w opcjach??
Z tego co rozumiem to w momencie gdy puszczę film bluray wykryje mi DTS-HD Master Audio w 7 kanałach to jak będę miał podpięte tylko 5 kolumn to utracę część dzwięków więc muszę ampli ustawić tak żeby grał jako 5.1....jest to możliwe????
 
Do góry