Kino domowe na poddaszu

meti

New member
Witam wszystkich na forum!
Ostatnio zwolnił mi się jeden pokój w domu i powoli przymierzam się do realizacji mojego marzenia, czyli stworzenia mini sali kinowej w domu. Niestety pokój jest na poddaszu i większa część sufitu jest spadzista. Ponadto bryła pokoju jest nieregularna. Stwarza to pewne trudności przy wieszaniu ekranu pod projektor
W załączniku dałem plan pokoju. Pole zaznaczone na szaro jest jedynym miejscem gdzie jest normalny sufit i w zasadzie tylko tam moge powiesić ekren. Ze względu na nieregularny kształt pokoju nie mogę siedzieć na wprost ekranu dlatego w gre wchodzi tylko montaż sufitowy i lekkie jego odchylenie względem ściany- grybym powiesił go na ścianie patrzyłbym pod kątem na ekran. Jak widać na rysunku instalacja kina nie idzie w osi pokoju.
Co myślicie o takim rozmieszczeniu? Wyglda na to, że lewa kolumna przednia (patrząc na ekran) "nie będzia się widziała" z lewym surroundem (będzie schowany za narożnikiem pokoju).
Mogę też zabudować przejście do przedpokuju (jak na rysunku) jeśli by to w większym stopniu miało polepszyć akustykę pomieszczenia.
Proszę o jakieś opinię, czy KD w takiej postaci ma rację bytu:smile: Co do konkretnego sprzętu to będę pisał później
 

Attachments

  • pokoj.jpg
    pokoj.jpg
    16,7 KB · Wyś: 1368
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
mysle ,ze wykorzystanie pomieszczenia na salke kinowa ma jak najbardziej sens,duza zaleta jest fakt, ze wystroj pomieszczenia i wszelkie umieszczone w nim elementy moga byc ustawione zgodnie z tylko jednym celem i dlatego tez masz np. mozliwosc ustawienia sofy na srodku i na przekatnej w innym przypadku nie byloby to raczej mozliwe...
proponowalbym zaczac od ustalenia wielkosci ekranu , a co za tym idzie ustalenia kata wzgledem scian pod jakim bedzie zawieszony.po dokonaniu takich obliczen bedziesz wiedzal w ktorym dokladnie miejscu stanie lewy front- bo o niego sa chyba najwieksze obawy.jestem jednak przekonany ,ze w tym pomieszczeniu bedzie mozna uzyskac bardzo fajny efekt i jego adaptacja ma jak najbardziej sens.:eek:k:
 

meti

New member
Bedę próbował wcisnąć jak największy ekran np Avtek 230cm szeroki. Czy projektor (myślę o jakimś budżetowym full hd np vivtek h1080) da radę wyświetlić tak duży obraz z odległości 4-4,5m?
W pierwszej kolejności chciałem kupić amplituner z jakimiś przyzwoitymi głośnikami 5.1. Mam na to jakieś 3tys- niechętnie, ale mogę troche przekroczyć ten pułap. Myślałem o kierunku chińskim (z tego co widzę bardzo potępianym na tym forum:D)- niezłe opinie i przyzwoita cena np. taga tps-600, do tego onkyo 507. Może ktoś zaproponuje inny zestaw? Pokój wychodzi jakieś 24m2, ale przez spadzisty dach kubatura mniejsza. Zestaw wykorzystywany będzie 30%muza 70% kino
 
Do góry