Kino domowe LG DH7620T

.Krawiec

New member
Witam,
Czy polecilibyście zakup kina domowego LG DH7620T?
Mam TV LG i kino tej samej firmy kusi Simplinkiem, bo nie chce mieć do każdego urządzenia innego pilota.
TV jak dla mnie generuje wystarczającą jakość obrazu, ale chciałbym popracować nad dźwiękiem również.
Filmy oglądam z dysku zewnętrznego, w większości minimum 480p ale zawsze staram się szukać 1080p.
TV stoi w pomieszczeniu 4x6m. Problemem może być ustawienie tallboyów... ale chciałbym kupić coś przyszłościowo, a wizualnie ten zestaw mi się bardzo podoba. Ewentualnie wchodzi w grę zamiast 4tallboyów to 2 i 2 małe. Co byście polecili?
 

lm648

Banned
... ale chciałbym kupić coś przyszłościowo, a wizualnie ten zestaw mi się bardzo podoba. ...... Co byście polecili?
No to ostudzę Cię trochę:)
W tym momencie zacytuję znany cytat:): " L.D. i Sabo nie idźcie tą drogą", w żadnym wypadku zestaw typu "plastic fanatstic", to nie jest przyszłościowe rozwiązanie (wizualnie może? ładny? nowoczesny design?), po pewnym czasie użytkowania zrozumiesz, że nie tego oczekiwałeś, w filmach można jeszcze to jakoś ścierpieć, natomiast słuchając muzyki na tym dostaniesz (po pewnym czasie) tzw. "muzyko wstrętu" czyli już nie będziesz w stanie rozróżnić co jest dobre a co złe w tym przekazie :) W tym wydaniu sprzęt za ok. 1000 PLN jest po prostu beznadziejny, wiem co piszę też kiedyś (12 lat temu) na takie coś (KD Koda DRA-610 w cenie 2499PLN:)) skusiłem się, i co się stało oddałem to za "parę groszy", doprowadziło to mnie do takiego stanu, że nie chciałem tego używać. Więc po przyjacielsku przestrzegam, nie kuś się na "Simplinki" itp. bzdury. W KD nie jest tak samo jak w TV, że za możliwe parę groszy kupisz w miarę porządny sprzęt, niestety tu trzeba już wyłożyć kasę jak oczekujesz pełnej satysfakcji z posiadania KD zdolnego odtworzyć film i muzykę.
Jakie nie doradzę, ale droga jest taka (w etapach):
1 - w pierwszej kolejności porządny amplituner (nowy lub nawet "wysoka" używka) + 2 kolumny frontowe (bezwarunkowo nowe),
2 - dalej rozbudowa do systemu (5.0) centralny + tylne satelity (obojętnie),
3 - dalej rozbudowa do 5.1 czyli subwoofer (obojętnie);
4 - można też sub przesunąć w drugi etap i to będzie rozbudowa do 2.1,
o odtwarzaczu BD celowo nie piszę, na początek możliwie jak "najtańszy" (nawet używka) w akceptowalnej cenie (nie tak wysoko firmowy jak ampli).
Czyli "kubełek zimnej wody" wylałem na ostudzenie, przemyśl to, poczytaj na forum, głęboko zastanów się:)
PS. dopiero teraz zauważyłem, że jest to na domiar-odtwarzacz DVD:) w tym wypadku stanowczo NIE:)
Pozdro
 
Ostatnia edycja:
Do góry