Kino Domowe HK avr170 - Zbyt mocny bas na komputerze

Ralf58

New member
Witam,

Moje kino domowe to zestaw HK avr170 + kolumny Taga 606 + sub Jamo 260. Gdy oglądam TV jest wszystko OK. Natomiast kiedy oglądam filmy z komputera, niezależnie czy to avi czy mkv bas jest zbyt silny. Muszę zawsze wyciszać basy jak tylko się da, ale i tak bywają momenty w filmach kiedy bas zbyt mocno uderzy. Dzieje się tak zarówno na fabrycznych kodekach windows 8.1 jak i dogrywanych k-lite. Do odtwarzania używam programu MPC.
Nie znam się za bardzo na ustawieniach softwarowych audio - czy jest jakaś funkcja, która za to odpowiada? Gdzie powinienem poszukać odpowiedzi na swój problem?
 

hans2

Banned
najlepiej jakbys ustawil bitstream bo wtedy bedziesz mial pewnosc ze nic w kompie nie dotyka sygnalu.
bitstream bedzie dotyczyl formatow DTS (takze z HD) i Dolby (analogicznie).

oprocz tego wywal wszystkie kodeki i zainstaluj tylko LAV filters.
 

Ralf58

New member
A możesz mi napisać po kolei co mam zrobić :) Niestety ale w kwestiach software audio nie czuję się zbyt mocno. Gdzie mam tych funkcji szukać i co ustawić?
 

hans2

Banned
nie, raczej nie. to nie jest cos tak prostego jak jedno ustawienie w ampli.
po stronie kompa mozna popsuc dzwiek na wiele sposobow.
poszukaj jakiegos poradnika w necie po hasle "bitstreaming mpchc", na pewno jest tego pelno.
 
Po co ci paczka kodeków jak korzystasz z progsa który ma wbudowane własne, robisz tylko bajzel w sysie. Wywal ten pack, i doinstaluj ac3filters i w nim poustawiaj sobie dźwięk dla sub`a.
 
Do góry