Kino domowe do pokoju 14 m2 jest sens?

szajdel

New member
Witam kupiłem tv philipsa i chcem do niego dokupić zestaw kina domowego.
pokoj ma 2,8m na 4,7 TV stoi na dłuższym boku. Czy jest sens ładować do pokoju 5.1 ? czy może kupić tylko na jedna ściane 2+1 ?
Czy moze w ogole nie ma sensu kupować zestawu do tego pokoju ?
jeżeli coś możecie polecić proszę o pomoc.
Cena zestawu do 2 tyś
pozdrawiam
 

pro_fill

New member
Bez reklam
pewnie, że jest sens - na forum znajdziesz takich, co ładowali kino 5.1 na 9 metrów i jeszcze mniej :D
pytanie, czy jesteś pewien, że chcesz?
jeśli zależy ci na dźwięku przestrzennym, aby śmigał dookoła oglądających to jak najbardziej.
jeśli zależy ci tylko na poprawieniu dźwięku jaki oferuje ci TV, to są inne rozwiązania - mające mniej zwolenników.
jako użytkownik tego drugiego, napiszę parę słów.

ja mam 10m2 więcej od ciebie i jednak nie poszedłem w kino, tylko w projektor dźwięku - tzw. soundbar - zestaw 2.1
powód?
jeden i główny: odszedł problem z ciągnięciem kabli, maskowaniem ich.

minusy:
nie jest wstanie zastąpić żadnego zestawu 5.0 czy 5.1, choćbyś się zes..... ;)

plusy:
bezprzewodowy subwoofer - stawiasz gdzie chcesz, byle przy gniazdku 220V

wrażenia ogólne:
jestem zaskoczony z jaką jakością i mocą może grać ten zestaw, tym bardziej, że osoby, które pierwszy raz oglądają u mnie "coś", wodzą wzrokiem dookoła w poszukiwaniu źródła dźwięku i ich zaskoczenie, gdy dowiedzą się co to gra :D
 

szajdel

New member
profill

Możesz mi coś polecić z takiego rozwiązania ?

ponieważ za bardzo nie będę miał miejsca na kolumny ( oczywiście jak się uprę to je wcisne) więc poważnie roważe Twoje podpowiedź.

pozdr

jeszcze jedno pytanie do tego wszystkiego chcem podłączyć jakieś DVD/blu-ray żeby mieć z czego odtwarzać filmy. Więc muszę mieć to na uwadze
 
Ostatnia edycja:

wasylhh

New member
Bez reklam
Sprawdz rozmiary Quadrala. To sa naprawde male kolumny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pro_fill

New member
Bez reklam
jeśli zdecydowanie odrzucasz coś, w co weszłoby ponad 90% użytkowników, to proszę bardzo :wink:

na rynku masz różnych producentów sondbar'ów.
oferują oni tzw. listwę z głośnikami - u mnie wisi nad TV.
jedne mają wbudowany jakiś głośnik basowy, inne oferują zewnętrzny.

ja skupiłem się na Panasonic'u, ze wzgl. na TV tej samej firmy.
gdybym miał Samsunga, nie wiem co wybrałbym, bo w MM widziałem takie rozwiązanie, lecz przekraczało to 3K PLN - za takie pieniądze szukałbym czegoś w 5.1

co dało mi rozwiązanie tej samej firmy? TV integruje się z zestawem i można używać jednego pilota.

co do Philips'a, to oferuje kilka zestawów, które mają zintegrowany odtwarzacz DVD

w deklarowanej przez ciebie kwocie zamykają się dwa zestawy:
- najtańszy HTS5120 kupisz za niecałe 1,4 tys.
- HTS6120 za niecałe 2,0 tys

tu masz porównanie obu zestawów

tu musisz sam wybrać. nie wiem ile sprzętów będziesz chciał podłączyć, lecz jeśli myślisz o podłączeniu np. tunera sat lub podobnie jak ja, dysku multimedialnego, skupiłbym się na tańszym rozwiązaniu, ze względu na kanał zwrotny audio [ARC]

modele posiadające odtwarzacz BD są niestety dużo droższe [HST8160 i HTS9140].

z wymienionych zestawów tylko HTS5120 ma bezprzewodowy subwoofer.

gdybyś chciał się skupić na Philips'ie, to uważam, ze jest w czym wybierać - Panasonic ma tylko dwa modele.
 

szajdel

New member
wasylhh te głośniki sa po kablu ??

ten projektor dźwięku fajna rzecz
tylko mam pytanie jedno złącze HDMI zapewni mi korzystanie z dobroci dźwięku z każdego urządzenia ? (nie wiem jak to działa do końca czy się pod TV podłącza na wyjście audio i już trzeba czy do dekodera jakiegos ?)
czy jak dokupię osobno odtwarzacz Blu-ray będzie to działać ?
 

pro_fill

New member
Bez reklam
czy będzie działać.... - zanim poznasz odpowiedź, zadam dwa pytania:
- ile masz wejść HDMI do TV?
- ile sprzętów chcesz podłączyć?
- czy TV ma gniazdo HDMI w standardzie 1.4 ze zwrotnym kanałem audio [ARC]?

jeśli chcesz się skupić na w/w zestawach, to jedno urządzenie ci odchodzi - wbudowany odtwarzacz płyt DVD - chyba, że będziesz mocno chciał podłączyć BD.

mój TV ma 3 gniazda + soundbar + 3 sprzety [tuner, player i PS3].
gdybym miał podłączyć coś jeszcze [np. laptopa] to mam problem - nie mam wolnych gniazd HDMI.
gniazda HDMI są wykorzystane wszystkie - zerknij na schemat w stópce.
dwa sprzęty podłączone pod TV i dźwięk z TV idzie do wzmacniacza [soundbar'a] właśnie HDMI 1.4 - trzeci sprzęt jest bezpośrednio podłączony pod soundbar, a z niego obraz jest przepuszczany na TV, tym samym kablem - 1.4 [ARC].
 

szajdel

New member
TV ma 4 HDMI
do podłączenia będzie:
- jakaś telrwizja cyfrowa (tuner sateliatrny ) czy coś w tym stylu,
- dźwięk ( raczej projektor dźwieku)
- jakieś coś do odtwarzania filmów DVD lub blu-ray

i chyba tyle

Kable są w komplecie spoko ale gorzej z ich poprowadzeniem po ścianach. Dziękuje info o głośnikach
 

pro_fill

New member
Bez reklam
nie podałeś symbolu TV, więc ja ci nie sprawdzę.
musisz doszukać się, czy TV ma w/w ARC [kanał zwrotny audio] na HDMI 1.4
jeśli tak, to będzie śmigać na pewno.
jeśli nie, to proponuję kontakt z infolinią Philips'a i im zadać pytanie na temat podłączenia pod TV soundbar'a.

w ostateczności pozostanie ci jeszcze możliwość podłączenia po optyku.
 

szajdel

New member
sorki

model symbol
Philips 32PFL7605H

ma kanał zwrtotny:
HDMI 1: HDMI 1.4 (zwrotny kanał dźwiękowy)

Kolejne pytanie mam :)

chodzi mi o kable HDMI ( w zestawie nie ma takiego kabla) jaki to musi być kabel jakiś specjalny 4.1 ? czy zwykłe ? żeby to podłączyć ?
 
Ostatnia edycja:

pro_fill

New member
Bez reklam
gdy nie miałem jeszcze soundbar'a, kupiłem zwykłe 1.3
nie uwierzysz, lecz sprzęt na tym śmigał. brakowało jednak jeszcze jednego kabla i ten zakupiłem już w standardzie 1.4 - nie ryzykowałem po prostu, a koszt w MM to było jakieś 50 PLN [może mniej].

jeśli masz jakiś kabel HDMI, sprawdź najpierw czy będzie na nim chodzić.
na forum i w sklepach krąży ta sama opinia - czy to będzie 1.3 czy 1.4 wszystkie styki ma wykorzystane i musi działać - chyba, że będzie to naprawdę tani kabel, w którym producent poskąpił kilku żył ;)
 

szajdel

New member
Zdecydowałem się na ten projektor
ale zastanawiam się nad wyższym modelem.
HTS7140 + 12 System 5.1 2,5k ale zastanawiam się mocno na coś z innej firmy niż philips. (niby mam tv ) no ale może będzie coś ciekawszego ? ?
 

pro_fill

New member
Bez reklam
tu już musisz sam zdecydować.
gdy ja próbowałem zasięgnąć informacji na forum nie dowiedziałem się niczego, po za słowami krytyki - no może nie wszyscy ;)

moja rada, abyś nie kupował na allegro, lecz jak już to w jakimś sklepie internetowym i dogadaj się na temat ewentualnego zwrotu sprzętu w przeciągu kilku dni, gdyby sprzęt nie zaspokoił twoich potrzeb słuchowych.

życzę rozsądnego wyboru i przypominam: nie osiągniesz efektów, jakie da ci zestaw 5.1
 
Do góry