Kino domowe do funkcji hi-fi

michal_g

New member
Cześć,
od miesiąca usiłuję kupić następcę wieży Panasonica (działa już tylko wzmacniacz i kolumny, CD padło po 16 latach). Trochę dowiedziałem się na elektrodzie.pl, posłuchałem sobie coś w sklepie 'nie dla idiotów' i dalej mam wątpliwości.

Usłyszałem dzisiaj zestaw KD Denon + Wharfedale (modelu już nie pomnę), ale w roli audio grało fatalnie. Zestaw za ok 3500 zł grał gorzej niż mój stary sprzęt - brakowało basów, soprany były wyprane z dynamiki, a całość najzwyczajniej hałasowała. Z ciekawości poprosiłem o odtworzenie tego samej płyty na LG HT-904 (zestaw 'plastikowy' za 1000 zł) i efekt był porażająco dobry - nagranie miało dynamikę, i nie hałasowało tak jak na Denonie. Po tym doświadczeniu mam poważne opory przed wydaniem 2000 zł na 'uznany' sprzęt, skoro tak pogardzany 'badziew' grał zdecydowanie lepiej.

Zanim coś kupię, mam pytanie o nowe amplitunery KD z dolnej półki, który z nich jest wart uwagi:
a). Sony DH-500 (np. z kolumnami Sony FCR-4000 lub 6000 są gotowe zestawy),
b). Pioneer vsx-519v-k (np. z kolumnami Amtech hts-006 są gotowe zestawy)
c). KEnwood krf-v5300d,
d). Onkyo 307 (ale to już górny próg cenowy),
Moje kryteria wyglądają mnie więcej tak:
- poprawne odwzorowanie muzyki podanej z CD\DVD\tv-sat po optyku\coaxialu (min. 2 wejścia cyfrowe poza hdmi),
- maksymalna moc do obsłużenia to 40-60W na kanał (więcej nie ma potrzeby),
- odtwarzanie muzyki z radia/cd na 4 kolumnach jednocześnie,
- możliwość współpracy (na początku) z istniejącymi głośnikami 30W 6 Ohm bez spalenia czegoś,
- equalizer z korekcją dźwięku i efektami mile widziany.
Wzmacniacz ma wypełnić muzyką 30 m kw., gatunkowo wszystko oprócz poważnej (klasyki).
Odtwarzanie filmów DVD\TV\DIVx to ułamek czasu, więc ta cecha (podobnie jak dvd) nie bierze udziału w 'konkursie piękności'. Do takiego budżetowego zestawu będą równie budżetowe kolumny (przykłady w nawiasach), ale to może w drugim rzucie.
Jeśli ktoś z Was mógłby mi coś podpowiedzieć, byłbym wdzięczny. Wiem że z takimi potrzebami powinienem szukać sobie typowego zestawu stereo a nie KD, ale nie chcę robić w domu graciarni - jeden zestaw to kina, a drugi do muzyki, bo mnie małżonka wywali ze wszystkim do garażu :-?. Poza tym budżet mam ograniczony (kredycik i używka odpada) i nie uważam się za audiofila.

Pozdrawiam

Michał
 

mkk1

New member
W zasadzie nowe najtansze ampli KD kupowane w celu słuchania stereo są wszystkie do d..... . Ja bym bardziej poszedł w kierunku ampli stereo , np HK 3390 a do tego parka frontów, zresztą na razie możesz wykorzystac to co masz.
M
 

michal_g

New member
W zasadzie nowe najtansze ampli KD kupowane w celu słuchania stereo są wszystkie do d..... . Ja bym bardziej poszedł w kierunku ampli stereo , np HK 3390 a do tego parka frontów, zresztą na razie możesz wykorzystac to co masz.
M
Ten HK ma to czego potrzebuję, ale ta cena ...:( ale dzięki za podpowiedź.
Z szybkiego przeglądania netu wyszło mi że do 1500 zł Yamaha rx-397/497, Cambridge Audio Sonata dr30 są ampli 2 kanałowymi. Czy ktoś ma podobny sprzęt?

Pozdrawiam

Michał
 

mkk1

New member
hmmm.... ja tam widze hk 3390 za okolo 1300 pln, za 1500 to juz mozna kupic 3490 . Tego CA bym sobie odpuścił , i to nie ze wzgledu na dzwiek , ale na tragicznie małą ilość wejść.

M
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sonata DR 30 jak na swoją wielkość gra - super muzycznie - to extra klasa w tym przedziale.
 
Do góry