Kino domowe do 3000 pln

gsoczo

New member
Cześć

Dzięki opiniom i recenzjom na tym forum, w poprzednim tygodniu stałem się szczęśliwym posiadaczem nowego 55" tv od toshiby - postanowiłem więc już bezpośrednio poprosić o pomoc przy wyborze kina domowego.

Budżet to 3000 pln ale mogę te 500-700 pln dorzucić jeśli będzie naprawdę warto :)
Pokój ma 25m2 + aneks kuchenny oddzielony ścianką na 1.5m (moge podrzucic wlasnej roboty rysunek pokoju jeśli to w czymś moze pomóc).
Przyszłe zastosowanie: filmy z NC+, sport (koszykówka, piłka), PS4 (niedługo nabędę), czasami muzyka - głównie pop i muzyka klasyczna.
Preferuję brak kabli (bluetooth,wifi etc) bo i tak już dużo ich się plącze po salonie.

Po lekturze forum - widzę że drogi są dwie
1 Soundbar z subwooferem - np. bezprzewodowe philipsy fidelio albo jbl sb 400
2 Amplituner + 5.1 - tu nie mam absolutnie żadnego pomysłu bo się na nich kompletnie nie znam.

Prośba o pomoc i sugestie - co lepsze (opcja 1 czy 2) oraz jesli któraś z nich to co dokładnie

G
 

gsoczo

New member
Po dłuższej zwłoce i analizie materiałów na forum, a także własnych możliwości techniczno finansowych oraz oczekiwaniach muzycznych - zdecydowałem, że w moim przypadku nie wchodzą w rachubę tradycyjne zestawy 5.1.
Brak miejsca na kable, brak chęci do kucia ścian na wspomniane kable, jak również wysoki koszt całego przedsięwzięcia, a także odczucie, że z soundbara dźwięk mi odpowiadał przeważyły.

Szukałem więc soundbara z mozliwością zrobienia pseuro KD - temat jest dość szeroko omawiany na sąsiednim wątku więc nie będę jeszcze raz wymyślał koła i skupię się na kwestiach dotyczących mojej specyficznej sytuacji.

Mój telewizor to Toshiba 55l7453dg, ktory stoi na szafce. Wg. specyfikacji prześwit pod TV to 3,9mm więc taki model jak Philips HTL9100 jest zbyt wysoki - 7,17cm wg strony producenta.
Alternatywą jest zestaw Philips Fidelio E5 -też wszystko bezprzewodowe, zamysł podobny, recenzje pozytywne itp.
Będę do niego podczepiał powyższy TV,PS4,NC+

Pytanie do Was:

który lepszy (cena jest chyba podobna)
E5
HTL9100 (jakiś pomysł jak go zmieścić - jedyne wyjście jak rozumiem to zamontować jednak tv na ścianie)

Jak rozumiem, w przyszłości mógłbym dokupić sobie do obu modeli amplituner i jak mi fanaberia przyjdzie - zrobic 5.1?

Btw. polecacie jakieś sklepy internetowe które mają teraz rabaty/promocje na w/w sprzęty?

G
 
Do góry