Kino domowe do 2k, mały pokój

f3lik$

New member
Hej,
Chciałem się poradzić o wybór kina, temat jak wiele innych, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Mam pokój/salon ok. 3x5m.
Zestaw podpięty by był do komputera(optical spdif), i zastanawiam się czy kupować KD czy zestaw głośników komputerowych, bo powierzchnia duża nie jest. Z komputerówek to myślałem, żeby przeznaczyć ok 1k zł, a na KD te 2-2,5k zł.
Do czego?, filmy, seriale, muzyka, i trochę gier.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja na tym samym metrażu mam zestaw 5.0 oparty na podłogówkach i suba. Gra to swietnie, więc nie musisz się ograniczać do jakiś małych pierdziawek komputerowych. Masz gdzie ustawić takie kolumny podłogowe?
 

f3lik$

New member
dzięki za propozycję, kolumny powiedzmy, ze bym miał gdzie postawić. Na krótszej ścianie mam ekran (z projektora) i planowałem fronty po bokach obrazu postawić, bądź poniżej na leżąco.
A tył na parapecie, ewentualnie powiesić.
Czy warto w mim przypadku dopłacić do dość często polecanego, modelu wyżej Denona, x1000? Duże są miedzy nimi różnice?
A jakieś inne głośniki, tańsze, bo sumarycznie wychodzi ok 3500zł, co trochę za dużo jak na chwilę obecną...
Być może w przyszłości dokupię suba.
 
Ostatnia edycja:

f3lik$

New member
źle wyedytowałem wiadomość, zapomniałem usunąć tej wzmianki o dopłacie do x1000.
A co do kolumn, to jakaś inna propozycja?, w max tej samej cenie? Nie ukrywam, że niezbyt mi się one podobają (wiem, nie kupuje się wyglądem).
pzdr
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Trochę mało kasy, no i te wymagania odnośnie koloru:( Mógłbyś albo kupić na początek tylko dobre fronty i sukcesywnie dozbierac do reszty np. Monitor Audio MR4, Melodika BL30, Dali Zensor 5 itd., lub kupic coś tańszego, ale pewnie w kolor będzie ciężko trafić. Zerknij na Tannoy Mercury V4. Z dużo tańszych zestawów masz jeszcze Quadral Quintas 5000, Jamo s506, Taga Tav 606. Jeszcze można dobrać jakieś monitory, ale suba i tak byś musiał dokupić? Osobiście byłbym za kupnem lepszych frontów lub dołożeniem do ciut droższego zestawienia.
 
Do góry