Kino domowe do ~2500 zł w pokoju 24 m2

bazarel

New member
Witam.
Chciałbym, abyście doradzili mi rozsądne rozwiązanie.
Otóż interesuje mnie amplituner + zestaw kolumn 5.0 (ewentualnie 5.1 - o tym niżej) w cenie nieprzekraczalnej 3000 zł.
Zastosowanie - 80% kino i tv/20% muzyka (80% z rodziną, 20% z ciężką muzą gdy rodzina wyjedzie:)
Pokój ma kształt zbliżony do kwadratu o wymiarach 5,2*4,5.
Warunek:
Kolor kolumn czarny. Pod tv (Plazma TX-P50GT30E) mam starą monumentalną socjalistyczną komodę, a więc kolumny raczej wysokie. Dobra, tyle na temat wyglądu.
Ze względu na cenę faworytem jest DENON AVR X520BT wraz z...no właśnie:
- JAMO 626
- Quadral Quintas 5000/6500
- STX KD-200 5.1

Z STX' ami ten DENON w zestawie byłby za ~2700zł, JAMO podobnie, z Quadral troche niżej.

Co z tych, lub im podobnych byście mi doradzili?? Nie chce używek, ani składać zestaw przez kilka lat.
 

bazarel

New member
W sumie to należą się przeprosiny za zaśmiecanie forum takimi zapytaniami, ponieważ zanim odpisaliście, rano, po nocce na forum, zebrałem swoje zwłoki i pojechałem do najbliższego salonu po DENON AVR-X520BT wraz z JAMO S626 black.
Doszedłem do wniosku, że jako amator nie wyłapię różnic w zestawach z tej półki cenowej - nie myliłem się. Ten set gra i prezentuje się super, a jest to przecież ....ten z niższej półki. Dopiero teraz będę miał podstawę do zrozumienia tego o czym tu piszecie:).

Jak już piszę to opiszę:
JAMO S626 - pakowane jest w jedno pudło, i to pudło waży conajmniej 60 kg!! Wygląd - rewelacja. Front, góra i podstawa pokryta gumą, boki w okleinie drewnopodobnej. Gniazda zakręcane, w zestawie kolce z podkładkami.
AVR - front z plastiku imitującego stal szczotkowaną w kolorze praktycznie czarnym. Intuicyjna obsługa, wyświetlacz z regulacja jasności, trochę badziewny pilot.

Podsumowanie:
Zestaw na sławnym "wygrzewaniu", więc nie wiem na co go stać, ale wszelkie oklaski, tłuczenie szkła, pociski i ogólna demolka robi wrażenie. Amp posiada kilka trybów odtwarzania dźwięku - w zależności od potrzeb. Jestem trochę rozczarowany basem, ponieważ po takich głośnikach we frontach spodziewałem się większego kopa (może to kwestia ustawień, może głośności).
Tak, są pewne tarcia:
1. żona - borowanie w betonie (przesuniecie tv i montaż głośnika centr.), rozwalone listwy i ogólny bałagan
2. brak powrotu dzwięku na hdmi arc w moim tv P50GT30,
ale zabawę czas rozpocząć!
 

bazarel

New member
To jest chyba kwestia przyzwyczajenia do oglądania kina w domu. Dialogi i tło wydają się być trochę za ciche w stosunku do dźwięków rozwałki - wtedy niczego nie brakuje. Chyba nie jestem przekonany co do konfiguracji Auto Setup.
 
Ostatnia edycja:

woytaski

New member
Bez reklam
Każdy z nas przeżywał kiedyś podobne rozterki. Stawiał sobie pułap cenowy (dość niski). Z doświadczenia Ci powiem i pewnie wielu kolegów przytaknie...

Skup się na ampli i kolumnach 2.0. Z czasem dokup centralkę, później surround'y i ew. sub'a.
Gwarantuję Ci, że celując w budżet rzędu 2,5-3K za całość, za chwil kilka stwierdzisz, że to nie to.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Każdy z nas przeżywał kiedyś podobne rozterki. Stawiał sobie pułap cenowy (dość niski). Z doświadczenia Ci powiem i pewnie wielu kolegów przytaknie...

Skup się na ampli i kolumnach 2.0. Z czasem dokup centralkę, później surround'y i ew. sub'a.
Gwarantuję Ci, że celując w budżet rzędu 2,5-3K za całość, za chwil kilka stwierdzisz, że to nie to.
Heh mam identyczna opinie.
 

mors111

Active member
Bez reklam
To jest chyba kwestia przyzwyczajenia do oglądania kina w domu. Dialogi i tło wydają się być trochę za ciche w stosunku do dźwięków rozwałki - wtedy niczego nie brakuje. Chyba nie jestem przekonany co do konfiguracji Auto Setup.

Denon dopiero od X2... będzie miał więcej basu i podoła tym kolumnom
 

bazarel

New member
Pieniądze szczęścia nie dają, ale dźwięk znacznie ulepszają......

Nie wierzę, że wszyscy na tym forum mają bogatą ciotkę z USA lub skromny spadek w postaci kilku kamienic w Wawie, albo tak dochodowy zawód, że zakup ampli za 8 tys. połyka razem z racuchem do kawki. Każdy mierzy siły na zamiary. Ja już miałem kilka razy "odłożone" na sprzęt i zawsze coś wyszło (pralka, lodówka, auto, czy mega zestaw audio i kd - kuchnia). Ciężko się rzucić na początek na na 6 - 8 tys. zł bo zawsze żona powie, że lepiej to wydać na wakacje itd. A tak, za 3k mamy wsadzony kij w g..i teraz można mieszać (zamieniać, wymieniać, sprzedawać i kupować).
Jak ktoś się pyta co kupić do np. 3k zł zazwyczaj odpowiadacie: dołóż tyle czy tyle bo wiecie ,że taki sprzęt nie zagra odpowiednio, i że warto od razu dołożyć. Tylko, Wy już jesteście po etapie "mieszania", a on ma już ma dopiero początkowy, wyśrubowany budżet - mamy impas:).
Na tym etapie jestem zadowolony, zwłaszcza, że przyłapałem dzieci na macaniu membran w głośnikach...i znalazłem przyczynę niedosytu brzmienia.
Otóż, Auto Setup bardzo dziwnie dostroił poziom głośności poszczególnych kolumn - lewy front na +3,5 a prawy na -4..?!!?przy totalnie symetrycznym ustawieniu kolumn w stosunku do słuchacza/mikrofonu. Wstępnie wyrównałem poziomy i na prawdę różnica na plus jest ogromna.


Do mors111 - wstępny plan mieszania - dokupić suba - sprzedać x520bt kupić X2300 - sprzedać suba (lub nie), i się kręci:)

Przy okazji zadam pytanie, czy jest sens zmieniać ustawienia odcięcia (crossovers, LPF for LFE) w sytuacji braku suba, czyli fronty na LARGE? Czym się różni w praktyce crossovers (domyślnie 80Kz) od LPF for LFE (domyślnie 120 Hz)?
 

woytaski

New member
Bez reklam
Nikt Ci nawet nie sugeruje jednorazowego wydatku ponad założony budżet.
Radzimy po prostu rozłożyć zakupy na etapy.
Oczywiście możesz kupić całość i za jakiś czas próbować sprzedać aby wymienić na coś lepszego i droższego.
Pytanie czy i za ile sprzedasz. I jak dużo na tym stracisz...

wydziergane na szydełku...
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Do mors111 - wstępny plan mieszania - dokupić suba - sprzedać x520bt kupić X2300 - sprzedać suba (lub nie), i się kręci:)

Przy okazji zadam pytanie, czy jest sens zmieniać ustawienia odcięcia (crossovers, LPF for LFE) w sytuacji braku suba, czyli fronty na LARGE? Czym się różni w praktyce crossovers (domyślnie 80Kz) od LPF for LFE (domyślnie 120 Hz)?

Zdecydowanie sprawdz Onkyo 646/656.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Przy okazji zadam pytanie, czy jest sens zmieniać ustawienia odcięcia (crossovers, LPF for LFE) w sytuacji braku suba, czyli fronty na LARGE? Czym się różni w praktyce crossovers (domyślnie 80Kz) od LPF for LFE (domyślnie 120 Hz)?

Jeśli nie masz suba fronty koniecznie na Large , nawet z subem bym tak pozostawił i nic nie odcinał hz na frontach
 

bazarel

New member
Jeśli nie masz suba fronty koniecznie na Large , nawet z subem bym tak pozostawił i nic nie odcinał hz na frontach

Tak mam ustawione, prawdopodobnie opcja subwoofer - "no" przełącza automatycznie fronty na Large i mam wrażenie, że korekta hz w tym ustawieniu nic konkretnego nie daje. Nie ważne, zestaw się chyba zgrał, a ja znalazłem optymalne ustawienia więc teraz czas na dźwięki.
 
Do góry