Kino domowe do 2000-2800 zł

karlos1210

New member
Witam serdecznie. Jestem mega świeży, dlatego proszę o wyrozumiałość oraz o pomoc.
Dojrzałem do zakupu KD 5.1 .
Przeznaczenie tego sprzętu to filmy z neta 40% oraz muzyka 60%- głownie radio internetowe.
W mojej wizji jest też Blu-Ray, by wykorzystać możliwości dźwiękowe KD

Na tą chwilę TV Samsung PS43E490B1WXXH
podłączony do niego w stereo Creative t 7900 w układzie 2.1
Filmy oglądam na Lenovo y510p lenovo-y510p-59-395031-15-6-i5-4200m-2-126154
Bardzo proszę pomoc w wyborze KD.
Kilka informacji co do oczekiwań i lokalizacji:
Nie wiele miejsca i możliwości zmiany ułożenia mebli, na podłodze panele
Pomieszczenie: pokój 3x5m

Słucham: trance, hip-hop, polski rock, klasyka
Nie musi być głośno- mieszkam w bloku- lubię mięsisty bas ale nie musi drżeć wszystko włącznie z szafą sąsiadów za ścianą.

Po przeczytaniu kilkunastu postów i info w sieci skłaniam się ku:
Denon AVR-X1000

lub
Yamaha RX-V477


Głośniki
Taga Harmonytav-606_v.3 +TSW-90 v.2 lub... czekam na propozycję



lub subwoofer stx-s-200-n-kolor-wenge zamiast tego od Tagi
Nie jestem audiofilem ale lubie muzykę czystą przejrzystą :???:

Poproszę o inne propozycje. Ewentualną wycenę Zalezy mi by kwota była mozliwie zblizona do 2000 bo i tak żona krzywo na mnie patrzy...
Będę wdzięczny za każdy głos w mojej sprawie.
 
Ostatnia edycja:

karlos1210

New member
tak, metodą chałupniczą naszkicowany w Paint-cie wygląda rozmieszczenie w pokoju gdzie mam TV i chciałbym tam ulokować KD.
Propozycje jakie otrzymałem:
Zestaw do 2000:
Harman AVR161
Tonsil Twingo 5.1
Zestaw do 2800:
Onkyo TX-NR535 + Klipsch F10 5,0:bober:
 

Attachments

  • pokój dzienny 15 m2.jpg
    pokój dzienny 15 m2.jpg
    59 KB · Wyś: 192
  • IMAG2416.jpg
    IMAG2416.jpg
    31,2 KB · Wyś: 306
  • IMAG2415.jpg
    IMAG2415.jpg
    38 KB · Wyś: 295
  • IMAG2414.jpg
    IMAG2414.jpg
    38,1 KB · Wyś: 271

dzudzu9

New member
Taga Harmony Tav-606 v.3 słuchałem i uważam, że w tej cenie jest to propozycja warta uwagi. Za zestaw z TSW-90 ew. 120 + ampli pokroju wymienionych przez Ciebie powinieneś zmieścić się spokojnie w 2,5k, bez suba (możliwe że w ogóle nie byłby potrzebny do Twojego pokoju) cena zbliżona do 2k.
Po przesiadce z obecnego zestawu na pewno odczułbyś różnicę i byłbyś zadowolony.

Klipsch F10 5.0 niestety nie słyszałem, ale podobno wystrzałowy zestaw ;) Drożej niż oczekiwane przez Ciebie 2k.
Możesz zwrócić jeszcze uwagę na Jamo 426 + ew. sub 210 (~2k) / 526 bez suba.

Tylko pytanie: jak to zamierzasz ustawić w pokoju, jak cała ściana zastawiona jest meblami?
 

karlos1210

New member
Co do ustawienia, to zamierzenie jest takie że zmieniam stolik pod TV na mniejszy dzięki temu po każdej że stron będę miał lukę na ok 20 cm (muszę to sprawdzić dokładnie wymiary) i w powstałą przestrzeń wstawię kolumny podłogowe.

Pytanie czy bezpośrednia bliskość kolumn i Tv plazmowego ( odległość miedzy nimi ok 10 cm może mu zaszkodzić na skutek pola magnetycznego/ promieniowania od kolumn??
 

dzudzu9

New member
po każdej że stron będę miał lukę na ok 20 cm

Z podanych przez Ciebie to Tonsil Twingo jeszcze się jakoś mieszczą, pozostałe nie bardzo.
Najpierw zmień stolik i sprawdź ile masz miejsca na kolumny, żeby potem nie było nieprzyjemnego zaskoczenia.
Poza tym od razu możesz odrzucić kolumny z tylnym BR.

czy bezpośrednia bliskość kolumn i Tv plazmowego ( odległość miedzy nimi ok 10 cm może mu zaszkodzić na skutek pola magnetycznego/ promieniowania od kolumn??

Ustawienei kolumn w takiej luce może i pewnie będzie miało negatywny wpływ na ich dźwięk, kolumny powinny mieć trochę przestrzeni.

Poza tym lepiej byłoby jakbyś szerzej rozstawił kolumny - mebelki poprzysuwał do szafki rtv, a kolumny na zewnątrz - lepszy efekt stereo o filmach nie mówiąc.
 
Ostatnia edycja:

karlos1210

New member
Najpierw zmień stolik i sprawdź ile masz miejsca na kolumny, żeby potem nie było nieprzyjemnego zaskoczenia.
Poza tym od razu możesz odrzucić kolumny z tylnym BR.



Ustawienei kolumn w takiej luce może i pewnie będzie miało negatywny wpływ na ich dźwięk, kolumny powinny mieć trochę przestrzeni.

Poza tym lepiej byłoby jakbyś szerzej rozstawił kolumny - mebelki poprzysuwał do szafki rtv, a kolumny na zewnątrz - lepszy efekt stereo o filmach nie mówiąc.

Co raz bardziej skłaniam się ku Klipsch F10 5,0 ale póki co mam na podstawie tylko 21 cm miejsca z każdej ze stron. Na pewno zrobię wszystko by mogły spokojnie oddychać na tej ograniczonej przestrzeni.
 
Do góry