Kino domowe do 2-2,5k- trudny wybór

ramen121

New member
witam,

szukam przyzwoitego kina domowego (jak na tą cenę). Pokój, w którym będzie działać podzielony jest na dwie części: jadalną i wypoczynkową (wypoczynkowa wymiary 3,5 na 4m). Na jednej dłuższej ścianie wisi tv (pod nim stoi duża rtv , nie ma za dużo miejsca na duże głośniki), na drugiej w narożnikach (tzn 0 i 4m) są wyprowadzone kable pod głośniki.

Wymagania:
- możliwość słuchania radia przez internet
- musi obsłużyć dekoder cyfry+, xboxa
- musi mieć możliwość uruchamiania filmów z pendrive
- kolumny na ścianie raczej wiszące niż stojące, przy tv mogą być stojące lecz nie za duże (max 1m)- muszą być matowe :)
BR nie jest wymagane, ale jeśli się da zmieścić w cenie to fajnie. Proszę o Wasze sugestie :)
 

dominlesne

New member
Z takim budżetem to trudno o coś sensownego. Jamo 606 hcs i Denon avr-1312 + Samsung bd-e5300. Internetowe bajery to w plastikach, ale odradzam :)
 
Ostatnia edycja:

ramen121

New member
maksymalna kwota to 3k- nie mam specjalnie wyszukanego gustu- muzyka (radio), filmy no i gry- ma to przyzwoicie grać. Zależy mi na wysokich tonach, żeby były znośne, bo niektóre głośniki to piszczą (niemalże jak strachy na koty- takie reagujące na ruch ;))
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisz jaka wielkość całego pokoju. Z amplitunerów Onkyo 579 lub Denon 1713. Kolumny : Jamo 506/606, QQ5000, Obsidian 600.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Z takim budżetem to trudno o coś sensownego.

Ludzie nie podają na forum ceny, żeby przeczytać "to za mało". Podaje się cenę, żeby usłyszeć jaki zestaw będzie najlepszy (w znaczeniu optymalny) w danej cenie. Myślę, że nie będzie wstydu jak od czasu do czasu pojawi się rada "w takiej cenie można mimo wszystko poszukać zestawu wszystko w jednym, czyli tzw. plastik". Ewentualnie można zbudować coś na słabszych komponentach, licząc się z ograniczeniami. Odpowiadając w stylu zacytowanym powyżej, zapędzimy się w pułapkę ceny. Znam osobiście (chyba każdy kogoś takiego w życiu poznał) osoby, które mogłyby ze spokojnym sumieniem napisać, że nic sensownego nie da się zbudować za 10k. Kwestia zasobności portfela i wyczulenia ucha...

Jeśli kogoś nie stać na dobry czy nawet średni samochód, nie polecajmy "jeździj tramwajem lub biegaj na piechotę". Przecież korzyść z posiadania najtańszego samochodu na rynku też jest zauważalna. Mam samochód, jeżdżę. A, że najtańszy? Co z tego? Ma gwarancję i pozwala się przemieszczać.

Sory za lekki offtop, ale zastanawiają mnie zawsze porady: "w tej cenie nic sensownego". Znaczy człowiek ma nie mieć kina domowego, bo ma do wydania zaledwie 3k? No proszę....

Inna sprawa, że w tym samym poście padła konkretna porada. Dlatego nie kieruję swoich słów do dominlesne, tylko do tych, którzy piszą jedynie "za mało - nic się nie da zrobić".
 

ramen121

New member
cały pokój ma 6 na 4, z tym jak pisałem powyżej, że wydzielona część wypoczynkowa ma 3,5 na 4. nie zależy mi by przy stole jadalnym był super dźwięk, jedynie część wypoczynkowa ma znaczenie :)

dodam jeszcze, że Żona nie lubi "glancu" na kolumnach, więc obudowa fajnie jakby były matowe lub półmatowe, pewnie przy amplitunerze takiej opcji nie będzie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ramen121

New member
amplituner nie ma możliwości odtwarzania radia internetowego (myślałem ostatnio o Onkyo 414), kolumny przednie będą stały między meblami, więc nie mogą mieć nic z boku :( ew. dopuszczam możliwość postawienia czegoś niewielkiego na meblach....
 

dominlesne

New member
Jak chcesz też dużo słuchać muzyki z radia internetowego to może lepiej lepsze stereo niż byle jakie kino domowe, np. Denon Ceol RCD-N7 i jamo 506. Na pewno taki amplituner stereo będzie lepszy w odbiorze radia niż budżetowy amp KD. Z odtwarzaczem blu ray, żeby zmieścić się w 3000 to wtedy ten Denon z firmowymi głośnikami. Z czasem można je zamienić na lepsze, choć i tak to klasa wyżej niż zestaw KD w tej cenie.

@Raccoon
To był skrót myślowy. Po prostu za duże wymagania jak na taki budżet. Wiadomo można znaleźć taki sprzęt który się zmieści w tej sumie, ale ma on takie wady, które podważają sens jego zakupu - no chyba, że sprzęt ma wyglądać i mieć te wspomniane funkcje i to wszystko.
 
Ostatnia edycja:
Do góry