kino domowe do 12tys.zl

faral

New member
mam pytanko czy ktos moze mi doradzic jaki zestaw kupic?Pokoj 22m Zestaw bedzie gral 50-50% muza i kino.Zastanawialem sie nad zestawem marantz sr6004 i bd7004 do tego zestaw kolumn 5.1 dali lektor 6 jesli ktos ma taki zestaw to prosze o opinie.A moze jakis inny zestaw w tej cenie?Dziekuje za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja obstawiałbym Pioneera LX 82 i kolumny Kefa IQ90
http://www.hdtv.com.pl/forum/audio/50597-pioneer-amplituner-av-sc-lx82-powazny-kandydat-test.html - tu masz test , poczytaj
003_P1090693.JPG
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
22m2 to spore pomieszczenie i warto zastosować lepsze i większe kolumny, a cieńszą elektronikę. Jak Dali to seria Ikon, a do obejrzenia jeszcze masz Monitor Audio seria RX.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
22m2 to spore pomieszczenie i warto zastosować lepsze i większe kolumny, a cieńszą elektronikę. Jak Dali to seria Ikon, a do obejrzenia jeszcze masz Monitor Audio seria RX.

Przesłuchaj wcześniej, bo seria Lektor jest pośrednią między Concept, a Ikon - nie gra głośniej (poza subem, który w Ikonach jest konstrukcją otwartą i na 22m^2 dmucha za mocno - minimum 30m^2 - przynajmniej wedle mojego gustu). Główna różnica między serią Ikon a Lektor - oprócz "dyzajnu" to budowa głośnika wysokotonowego, który w Ikonach stał się zespołem głośników: kopułka plus wstęga) - deje to genialne wysokie tony (czasami aż zbyt "genialne", bo niektórych utworów ciężko słucha), natomiast różnica nie bardzo tkwi w mocy, która jest porównywalna dla porównywalnego segmentu kolumn (Dali Concept 1, Lektor 1 i Ikon 1 to podobne mocowo i gabarytowo kolumny i tak dalej). Nie słyszałem Lektora, ale sub Concept (wg mnie) grał lepiej od Ikon (pierwszy konstrukcja zamknięta, więc był bardziej muzykalny - ale ja mam 20m^2). Obecnie jestem w trakcie przekonywania żony, iż niskie tony, to coś dobrego (jednakoż ona sądzi coś innego)...
 
Do góry