Kino domowe dla pokoju z zabudowana szafa

thom1982

New member
Witam kolegow,

Mam prosbe o pomoc z doborze kina domowego do mojego pokoju.
Pokoj jest szeroki 3,45m, wysoki 2,5m, i dlugi 4,65m.
Na przedniej scianie pokoju mam zabudowana szafe na calej szerokosci na srodku ktorej stoi TV - prosze rzucic okiem na rysunek w zalaczniku.
Natomiast na tylniej scianie mam postawiona kanape, na ktorej siedze ogladajac TV.
Chcialbym wyposazyc sie w jakies kino domowe zlozone z amplitunera oraz zestawu glosnikow.
TV 50% XBOX 25% i muzyka 25%.

Myslalem o zestawie 5 glosnikow z czego 2 przednie znajdowalyby sie po bokach TV. Jeden nad TV. I ostatnie 2 w rogach za kanapa.
Przegladalem forum i bralem pod uwage amplitunery onkyo 508,578,608 oraz glosniki quadral quintas 5000, jamo s606 hcs3 oraz jamo s608 hcs3.

Nastepnie udalem sie do sklepu branzowego w celu rozmowy z fachowcem.
Zostalem poinformowany, ze nie ma mozliwosci abym ustawil jakiekolwiek stojace glosniki kolo TV, tak jak sobie to wymyslilem, i ze jedyna opcja dla mnie jest zakup zestawu glosnikow herman kardon HKTS 20BQ.
Wtedy mialbym 2 male glosniczki po boku TV, jeden centralny nad TV, 2 z tylu za kanapa i jeden subwoofer stojacy na ziemi (za komoda, ale to podobno nie ma znaczenia gdyz basy rozchodza sie rownomiernie po ziemi w pokoju niezaleznie od tego gdzie stoi subwoofer).
Co do amplitunera zostal mi zasugerowany onkyo 309.

Wydaje mi sie to wszystko logiczne jednakze prosze was o opinie gdyz sprzedawcy to jednak sprzedawcy i nie chcialbym sie naciac.


pozdrawiam
tomek
 

Attachments

  • szafa.JPG
    szafa.JPG
    58,8 KB · Wyś: 3955
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na taką konfigurację pokoju uważam że pomysł z HKTS 20 jest bardzo dobry. Ciężko byłoby Ci ustawić kolumny podłogowe w szafę. A do kina i ogólnie mówiąc muzyki HKTS zagra dobrze.
Podpytaj zresztą Blackninja - on je testował.
 
Do góry