Kino domowe czy soundbar

brio11

New member
Witam,

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wymianą sprzętu grającego. Obecnie posiadam Philipsa hts 3500s, ale niestety z braku HDMI i optyka nie mogę podłączyć do niego żadnego nowszego sprzętu.
Zastanawiam się nad soundbarem lub kinem domowym 2.1.
Na ten cel chcę przeznaczyć maksymalnie 800zł. Nie jestem audiofilem, głośnych imprez już nie wyprawiam, służyć będzie głównie do oglądania filmów i słuchania radio.
Jak narazie bliżej mi ku soundbarowi, w oko wpadły mi:
LG NB3530A
Samsung HW-F450

Jeśli chodzi o kino 2.1 to jeszcze nic ciekawego mi nie wpadło w oko (amplituner + głośniki odpadają ze wzgędu na budżet). Zależy mi na tym aby głośniki były wysokie, a samo kino posiadało HDMI i optyka.
Idealny wydaje się tu soundbar, posiada optyka, HDMI, bluetooth oraz bezprzewodowy subwoofer. Nie wiem tylko na ile te 280 lub 300W daje radę, muszę podskoczyć do sklepu i sprawdzić.

Macie może jakieś sugestie lub ciekawsze propozycje?

Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bawiłem sie jakis czas sounbarami, było ich chyba z 10.
Jeden z fajniej grających, był właśnie LG. Nie wiem czy to ten model który podałeś, ale właśnie tyle mniej więcej kosztował.
Przyjemnie grał, basik miekki, soczysty. Jakbym miał wybierać na szybko, to wziąłbym go pod pache i niczym sie nie przejmował. To Tobie ma sie podobać brzmienie, więc zachęcam do odsłuchu, kup to co Ci zagra najlepiej. Nie patrz na markę.
 

brio11

New member
Witam,

Odwiedziłem wczoraj sklep ze sprzętem grającym i posłuchałem brzemienia LG. Muszę powiedzieć, że byłem pozytywne zaskoczony, dźwięk czysty, bas soczysty, na prawdę zrobił na mnie wrażenie.
 

brio11

New member
blackninja JBL niestety nie miałem okazji przetestować. Wiesz może jak wygląda porównanie go z LG? Słuchałeś może obydwu?
 

brio11

New member
Na korzyść JBL? Nie posiada co prawda zewnętrznego subwoofera i bez niego gra lepiej niż LG?
Z tego co się doczytałem JBL ma moc całkowitą na poziomie 60W, LG 300W.
JBL: 2x głośnik niskotonowy o śr. 3 cali, 2x głośnik wysokotonowy o śr. 1 cala, 1 optyk
LG: subwoofer 140W, głośniki 2x80W, 2 optyki

Chętnie posłucham JBL, tylko najpierw muszę znaleźć sklep w okolicy, który ma go na stanie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie soundbar JBL nie urzekł (nie pamiętam który to model), lepiej wypadł LG. Byc może że nie było odpowiednich regulacji, więc najlepiej jakbyś sobie faktycznie odsłuchał i kupił to co gra dla Ciebie przyjemniej.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie porównywałem z LG ale SB200 wymiata jak na swoją cenę, można też do niego podłączyć suba jak kiedyś zabraknie basu.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie, bo zdaje się że ten JBL nie ma suba (?), więc tu pies pogrzebany.
LG ładnie mruczał.
Z drugiej jednak strony, jak pomyśle ile niskich dają Harmany GLA55 (bez suba) to juz sam nie wiem gdzie tkwi magia.
 

brio11

New member
Dzisiaj udało mi się przesłuchać kilka sprzetów:
- JBL SB200 wygląda świetnie, gra całkiem nieźle ale jakoś mnie nie przekonał
- SONY HT-CT60BT totalna porażka
- Samsung F450 grał nieźle i mocno się nad nim zastanawiałem
- na koniec LG NB3530A, wybór padł na niego, jakoś dźwięku najbardziej mi się w nim podobała
 
Do góry