KINO DOMOWE - BUDŻET 15 tys.

krzystorek

New member
Witam wszystkich to mój pierwszy post. Jestem na etapie kupna KD do mojego mieszkania. Mam pokój o powierzchni 18m2. Byłem już na pierwszych odsłuchać ale wszystkiego nie udało mi się sprawdzić. Mam do wydania 15 tys złotych na kino domowe które mniej więcej po połowie będzie służyło do oglądania filmów i słuchania muzyki. Moje preferencje to spokojny rock, pop, muzyka lat 80. Zalezy mi przede wszystkich na dobrze wyeksponowanej górze oraz miękim i elastycznym basie. Nie ukrywam że zestaw ma dobrze grać w stereo, myślę że za proponowaną kwotę można uzyskać ampituner który doskonale sobie z tym poradzi. Nie będzie to oczywiscie klasa wzmacniacza ale dobrej klasy ampituner też powinien nieźle zagrać.

Po przesłuchaniach i przeczytaniu setek opini na forum na placu boju pozostały:
- głośniki Monitor Audio RS8/RS6 + RSLCR + RS1 + RSW-12
- ampitunery: Onkyo 806 , HK 355 , CA 640R

Bardzo proszę o opinię czy do pokoju 18m2 zestaw oparty na RS8 z subem RSW-12 nie będzie za duży? Może wybrać jednak RS6 ? A może zrezygnować całkowiecie z suba ?

Drugie pytanie odnośnie ampitunera. Który najbardziej nadaje się do MA? Może to lekka przesada pytać który najlepiej zagra w stereo ale ja jednak zaryzykuje takie pytanie. Byłem prawie zdecydowany na 806 ale przeczytałem doskonałe opinie na temat CA 640R. Podobno to najlepszy "muzyczny ampituner" z wymienionych. W KD według mnie Onkyo przewyższa pozostałe ale tak jak pisałem muzyka też jest dla mnie ważna.

Najważniejsze jednak pytanie dotyczy wielkości pokoju. Czy kupując suba z RS8 do 18m2 to nie jest przesada?

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i za wszelkie rady.

Może jednak ma ktoś takie połączenie jak pisałem powyżej i będzie w stanie podzielić się swoimi spostrzeżeniami :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzystorek

New member
Dzięki za odpwiedź. Skoro pokój nie jest za mały to wezmę cały zestaw Monitor Audio Silver razem z subem. Mam jednak wciąż wątpliwości co do ampitunera. Czy warto dokładać do 905? Czy 905 jest dużo lepszy od 806?

Jak Monitor Audio współpracowałby z CA 640R? Słyszałem że to bardzo udany klocek, bardzo dobry muzycznie. No i cena jest dużo niższa od 905. Onkyo miałem okazję słuchać natomiast CA nigdy.

Dzięki i pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
905 jest sporo lepszy od 806, warto do niego dołożyć.

CA640R fajny sprzęt, "zero" wodotrysków dobrze współpracuje z MA, choć późno się rozkręca z basem.
 
Do góry