Kino domowe a streaming z PC

Piotr NH

New member
Cześć,

W ramach urządzania się w domu jednorodzinnym zakupiłem zestaw kina domowego:
LG OLED 65 CX
Denon AVR-X2600H
Fronty, sub i centralny: Monitor Audio Bronze 6
Atmos i surround: Monitor Audio Pro.

Szukam rozsądnych cenowo rozwiązań/inspiracji w jaki sposób streamować filmy mkv w formacie DTS z PC , które jest ustawione w innym pokoju do tego kina domowego, tak żeby uzyskać jak nalepszą jakość dźwięku i obrazu. TV i amplituner będę podłączone do lokalnej sieci poprzez port LAN, tak samo jak PC.

Do tej pory, w mieszkaniu, miałem podpięty PC bardzo długim kablem HDMI z amplitunerem. Na PC stawialem KODI, wysysłałem obraz do TV przez amplituner i przez komórkę wszystkim sterowałem. Byłem z tego rozwiązania bardzo zadowolony, ale obecnie nie będzie ono możliwe (nie ma szans na połączenie PC z amp poprzez HDMI). Alternatywnie miałem jeszcze na PC i na PS3 zainstalowany serwer Universal Media Server - DTS był ładnie rozpoznawany przez ampli, ogólnie wszytsko działało jak trzeba ale to było o o wiele mniej wygodnie rozwiązanie niż to z KODI.

Jakie mam możliwości w dzisiejszych czasach? NVIDIA TV? Jakieś inne urządzenia? Będę wdzięczny za chociaż ogólne hasła, które potem będę mógł eksplorować.
 

Piotr NH

New member
Bardzo pomocna odpowiedź dotycząca kin, szczególnie jak mam filmy na dysku z lat 2008 - 2013 do których lubię regularnie wracać ;)

W międzyczasie wyczytałem, że na WebOS nie da się zainstalować klienta KODI oraz że wątpliwe jest żeby PS5 obsługiwało Dolby Atmos. Myślę, że moje pytanie byłoby więc takie: jakie mam opcje co do zakupu urządzeń , które podepnę do TV lub AVR i które umożliwią mi streaming z PC z użyciem serwera i klienta KODI, takż żeby móc też uzyskać dźwięk w formacie DTS?
 

andyd970

Member
Na LG zainstaluj Plexa i na komputerze Serwer Plexa i masz bezproblemowe przesyłanie w dolby digital i DTS nie wiem jak z Dolby Atmos ale możesz spróbować czy też przesyla, jeżeli oczywiście nie musisz mieć kodi, z tv do amplitunera wyślesz dzwiek po eArc. W LG na pewno nie zainstalujesz Kodi nie ma takiej możliwości.Oczywiscie do 4k potrzebne jest wifi 5ghz AC albo kabel.
 
Ostatnia edycja:

Piotr NH

New member
Wiem, że miałeś połączenie PC/AVR przez HDMI, ale może to Cię przekona do powrotu.

Połączenie HDMI odpada - za długa droga plus teraz nie miałbym już jak ukryć kabla i trzeba by się przewiercić przez 3 pomieszczenia.

Na LG zainstaluj Plexa i na komputerze Serwer Plexa i masz bezproblemowe przesyłanie w dolby digital i DTS nie wiem jak z Dolby Atmos ale możesz spróbować czy też przesyla, jeżeli oczywiście nie musisz mieć kodi, z tv do amplitunera wyślesz dzwiek po eArc. W LG na pewno nie zainstalujesz Kodi nie ma takiej możliwości.Oczywiscie do 4k potrzebne jest wifi 5ghz AC albo kabel.

Dzięki za podpowiedź! Od tego faktycznie zacznę. TV, AVR i PC są podpięte do sieci przez LAN, także nie powinno być problemu. Jak się nie uda, to z tego co widzę, w ostateczności trzeba się będzie przyjrzeć Nvidia Shield TV.
 

andyd970

Member
Musi się udać u mnie działa na tv Samsunga, można jeszcze skorzystać z serwera mezzmo lub servio tylko jeden z nich jest płatny zapomniałem który.
Jest jeszcze opcja żeby udostępnić pliki multimedialne bezpośrednio przez windowsa i tv powinien je widziec w sieci.Ja polecam tą opcję z Plexem bardzo fajnie dodaje okładki i opisy do filmów można sobie wszystko poustawiać.Jest pr,skazywanie dźwięku hdmi passthrough.
 
Ostatnia edycja:
Do góry