Kino Domowe 5.1 do 18 m2 + Subwoofer + Kable do Kolumn i HDMI dobór elementów

MatriX84

Banned
Co jak i za ile.

Mam pokój 18 m2. Nastawiłem się na kino domowe Melodia 310 dobra cena do stosunku jakości grania i podobają mi się wizualnie. Jakie kable do kolumn kupić ? Front 2x2,5mm a tył 2x1,5mm przód mam 8 metrów tył z 18 m. Na tył starczą takie za 6 zł za metr? A na przód jakieś konkretne? Nie ma co przesadzać to nie kolumny za 6 tys.

Subwoofer Rel T5 wybrałem go bo ma dobre opinie renoma marki i pasuje do kolumn wizualnie i też dobrze gra basem kontrolowanym i starczy na 18 m2 w zupełności, do filmów i muzyki. On ma kabel w zestawie wysokopoziomowy i jaki kabel jest jeszcze mi potrzebny? Kabel typu typu Y czy RCA? Na samym wysokim poziomie jak będzie grał?.
I jeszcze kwestia ustawienia parametrów w amplitunerze kiedy ma się włączać sub w muzyce i filmie w jakich Hz. Bo filmy i muzyka będzie po 50/50 %. To jakie kable są jeszcze potrzebne do suba?

Serce Onkyo 606 bez bajerów typu Wifi i 4K już kupiony czeka na resztę.

Jeszcze potrzebne są mi 3 kable HDMI po 1 m do TV ,Dekodera, Amplitunera i Blu ray. 1 szt za 40 -50 zł starczą w zupełności?

Blu ray wybrałem Panasonic 160 wszystko czyta bez bajerów zbędnych nie muli cichy jest napęd.

Cenowo kolumny z subem by wyszły 4200 zł i + reszta kable do kolumn kable hdmi i blu ray. I jest gotowy zestaw . W dobrych pieniądzach i naprawdę fajnie grający. Całość może się zmieszczę w 4800 zł
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Do 18m2 w tym budżecie to zaatakuj JBL Studio 270 5.1. Fronty poradzą sobie w stereo bez suba, a w kinie sub bassreflex dobrze się spisze.
 

MatriX84

Banned
Tak tylko JBL Studio 2 Pack 270 5.1 jest najtaniej za 5400 zł, a ja tamte kolumny M z subem REL mam za 4200 zł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MatriX84

Banned
Pewnie zestaw lepszy ale już 1200 zł droższy. Nie wiem nie słyszałem ich Melodi są bardziej uniwersalne a JLB ma bas i wysoką gorę cykanie chyba.
 

piechu

Member
Bez reklam
nie sugeruj się ceną wyjściową za Studio 270. Idź, posłuchaj i targuj lub zapytaj na pw Blackninja ile u niego wyszła by cena za taki zestaw.
 

MatriX84

Banned
A co Melodia 310 i REL T5 to złe połączenie dobry zestaw w tej klasie cenowej 4 tys. JBL takie cudowne są? Na 18 m2

A na początku była cena 2,5 a teraz już jest 4 tys i tak można w nieskończoność ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

piechu

Member
Bez reklam
a czy gdzieś stwierdziłem, że M_e_l_o_d_i_k_i to zły zakup? :) Nie, uświadamiam tylko koledze, że należy posłuchać kilu zestawów i nie sugerować się ceną wyjściową (tyczy się to każdego zestawu). Tylko tyle i aż tyle
 
Ostatnia edycja:

MatriX84

Banned
A do Rel T5 oprócz kabla co jest w zestawie wysoki poziom, trzeba dokupić jeszcze inny kable? RCA-RCA czy Y ? 3 m kabla potrzeba będzie. Muzyka i film będą lepiej grały na?

I w jakich cenach te kable? Jakieś propozycje z neta? Np; Y do 100 zł ? a RCA -RCA do 50 zł ?

I kable do kolumn tylnych za metr czysta miedź 3 zł ?
A na przód 10 zł za metr?

A kable 3 x HDMI po 1 m za szt do 50 zł ?

Warto jakimś lepszym jednym kablem HDMI podłączyć pod TV da to coś? Wiem że dobre kable to 100 zł za szt. Ale 300 zł na 3 kable to nie che wydawać.
 
Do góry