KINO DOMOWE 5.1 + AMP do 5 tyś

dinkss

New member
Witam, zamierzam kupić w miarę dobry zestaw kolumn, koniecznie 5.1 z amplitunerem. Maksymalna kwota jaką chciałbym przeznaczyć to 5 tyś. No może ciutek więcej. Pomieszczenie to salon o powierzchni 25mkw. Jaki zestaw byście doradzali? Jakie kolumny i amplituner? Zestaw będzie używany do filmów (50%) i muzyki (50%)(dance, pop, hip hop). Może JBL? Klipsch? Zensor? Czytałem też wiele testów i pochlebnych opinii o TAGA HARMONY PLATINUM! Proszę o pomoc w doborze sprzętu. Chciałbym kupić na Święta. Czekam na Wasze propozycje! Mam nadzieję, że blackninja pomoże i da może jakieś dobre ceny :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym na początek zrezygnował z suba i kupił amplituner + zestaw kolumn 5.0. Powiedzmy możesz przeznaczyć 2-2,5k na amplituner i 3k na kolumny. Z amplitunerów zerknij na Denona X2000, Marantza 5007, Harmana avr171 lub avr270. Do tego zestawy kolumn oparte na frontach Klipsch F20 (lepszy byłby model RF62 ale też droższy), Jbl Studio 270/280 (jeśli już weszły), Melodika BL40, Magnat Quantum 675/677, Taga Platinum v2 F-100.
 

dinkss

New member
Koniecznie potrzebuje zestaw 5.1 bo mieszkam w Irlandii a tu ciężko dostać porządny sprzęt. Także proszę o dobór kolumn i amplitunera do 5 tyś, no ewentualnie ciut więcej.
 

WiTT

New member
Bez reklam
TAGA Harmony Platinum F-60/F-100 (5.0) + ampli NAD T748 ;)

drobne uwagi:
1) subwoofer zawsze można dokupić później, i nawet innej firmy, lepiej odpuścić teraz i kupić lepsze 5.0
2) nie zakładaj kilku tematów jak Krzysiek już wspomniał ;)
 

dinkss

New member
Głośno nie za bardzo, może od czasu do czasu głośniej. Ale ogólnie Głośno - głośniej do kina i efektów specjalnych. Takto w miarę normalny poziom.
 
Do góry