kino domowe 2.1 do 1000 zł.

JaJachu

New member
Witam,
planuje zakup jakiegoś sprzętu audio możliwie jak najbardziej multimedialnego (bluetooth, wifi (opcja)), do oglądania filmów i słuchania muzyki. Ze względu na brak możliwości przeciągnięcia kabli wchodzi w grę taka liczba głośników. Szukałem w mini wieżach ale przez przypadek zauważyłem w sklepie
LG BH7240C

czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego sprzętu, najbardziej chodzi jak muza na nim brzmi bo pewnie filmy dobrze. Chyba, że macie inne typy w tym przedziale z takimi możliwościami.
Proszę o opinie i propozycje.
 

collider

New member
Bez reklam
Nie wiem jaki jest sens kupowania takiego kina i wymiany glosnikow. Skorzystanie z malych glosnikow jako surroundow tez jest watpliwe. Po pierwsze jezeli sie nie myle to do tego Samsunga mozna podlaczyc tylko dwa glosniki a jezli mialyby byc uzyte kiedys do innego zestawu mialoby sie to nijak do spojnosci brzmienia w najlepszym przypadku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Disto

New member
Bez reklam
Do tego LG można podłaczyć tylko 2, ale też można np. szeregowo dowolną ilość. Ja pomimo systemu 5.1 korzystam właśnie z takiego układu i sobie chwalę. Kolega nie musi na dzień dobry zmieniać głośników, ale jak ma możliwość podpięcia na próbę prawdziwych choćby niewielkich kolumn, to warto się przekonać co to daje.
 

collider

New member
Bez reklam
Podpiecie szeregowo glosnikow nie ma nic wspolnego z dzwiekiem 5.1. To tylko daje zludzenie pseudo kwadro. Takie niby rozszerzone stereo. To juz lepiej dolozyc pare groszy i kupic pelnowartosciwy system KD a nie cudowac.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Disto

New member
Bez reklam
Takie "cudowanie" nic nie kosztuje, a zawsze warto poeksperymentować aby znaleźć optymalne brzmienie dla swojego sprzętu i własnego ucha. Amen! ;)
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Takie cudowanie, jak to nazwałeś nie ma nic wspólnego z dźwiękiem dookólnym czyli kinem domowym ani stereo.
U mnie w Onkyo nazywa się ten tryb All Channel Stereo i nie korzystam z tego wogóle.
 
Do góry