Kino 5.1 w cenie 8-10 tys. CA 551R + MA BX5

M3fi_86

New member
Witam,

jestem już po odsłuchu kilku zestawów i najprawdopodobniej będzie to amplituner CA AZUR 551R + fronty MA BX5 + BX1 + BX Center oraz sub. Jeśli padnie na ten zestaw to w późniejszym czasie dojdzie Blu-ray CA 752 BD lub Oppo BDP-103/105 EU. Zależy mi żeby sprzęt był już na lata i ewentualnie posłużył mi później w większym mieszkaniu.
Pokój do kina mam nie duży 20m2 ale zależy mi na dobrym stereo i kinie.

Pytanie mam czy w tym przedziale cenowy jest możliwość kupić coś lepszego?
Zastanawiam się też nad sub. ponieważ ten co jest w zestawie trochę kosztuje i jest duży, a mam pytanie czy nie ma jakiegoś mniejszego i tańszego, a grającego dobrze?
Prosiłbym was też o poradę jakie kable w rozsądnej cenie do głośników frontowych, a jakie do tylnych i hdmi oraz jaką listwę zasilającą.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do 20mkw to osobiście już bym wstawiał MA BX6. Co do suba to brałbym z zestawu, zawsze to fajnie wygląda i to dobre suby. Jeżeli chcesz coś mniejszego to tak jak KIKI poleca - REL T5/T7. Chociaż uważam że ten od MA rozmiar ma jak najbardziej normalny:) Czy coś innego godnego uwagi można polecić? Hmm...Zestawów mozna polecić mnóstwo, tylko nie wiadomo czy trafią w Twój gust? Masz przecież jeszcze kolumny Dali, Klipsch, Paradigm, Roth, KEF itd. Bez sensu jest wymienianie, bo nie ma tu złych kolumn, tylko różnią się charakterem brzmienia. Co do kabli to temat rzeka. Zależy na co Cię stać, czy słyszysz róznicę i czy przykładasz uwagę do kabli? Z takich do kina i niedrogich to zobacz Cordial CLS i Procab LS, ponoć fajne też są In-acustik. Kable HDMI kup jakieś markowe, ale nie przepłacaj np. Prolink, tu bardziej chodzi o jakość wykonania. Jeżeli będziesz używał krótkich kabli, to tak naprawdę bez znaczenia ile kosztują, to kabel cyfrowy i albo będzie działać albo nie. Wpływu na dźwięk czy obraz nie będzie. Przy długich odcinkach ( powyżej 10m) już lepiej kupić droższe kable HDMI.
Do kolumn frontowych możesz dać przekrój 2,5mm - 4mm, central jak jest spory to też możesz zastosować ten sam przekrój. Do surroundów zaleca się 1,5mm - 2,5mm. Wszystko zależy od mocy kolumn i długości kabli.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To na pewno bardzo dobry zestaw, ale jak napisał Krzysiek BX6, nie BX5. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi co jest lepsze, często jest po prostu inne, i jak napisał kolega, to Tobie musi się podobać. Teraz powieniens wybrać się na odsłuchy i zdecydować.
 

Martini1512

New member
Witam,

Nosze sie z zamiarem skompletowania podobnego sprzetu, tzn. CA Azur 551r + Oppo a glosniki MA Radius HD - (mam za malo miejsca zeby wciskac duze podlogowki). Czytalem sporo na temat ampli CA ale nie moge znalezc opinii uzytkownikow (cos tam znalazlem na amerykanskich stronach). Niestety jeszcze nie mialem okazji tego posluchac.
Zastanawia mnie czy CA da faktycznie zauwazalna roznice przy odsluchu w stereo w stosunku np. do Yamaha RX A830 / Marantz SR 6008 / HK AVR370.
W moim przypadku kino to 30%, muzyka 60% troche gry na PS3.

Pozdrawiam.
 

Martini1512

New member
Wlasnie tego chcialbym uniknac - minimum urzadzen. Nie jestem audiofilem i nie chce isc w tym kierunku. Dlatego wlasnie pytam o porade czy odsluch stereo na ampli CA / Yamaha / HK / Marantz bedzie sie jakos znaczaco roznil.
 

Martini1512

New member
Wielkie dzieki - bez odsluchu sie nie obejdzie ale musze poczekac do Pazdziernika :( Nie chce bez sensu przeplacac jesli nie mialbym uslyszec czegos wiecej.
 

Martini1512

New member
Witam,

jestem już po odsłuchu kilku zestawów i najprawdopodobniej będzie to amplituner CA AZUR 551R + fronty MA BX5 + BX1 + BX Center oraz sub. Jeśli padnie na ten zestaw to w późniejszym czasie dojdzie Blu-ray CA 752 BD lub Oppo BDP-103/105 EU. Zależy mi żeby sprzęt był już na lata i ewentualnie posłużył mi później w większym mieszkaniu.

Witam,

Jaka jest Twoja opinia na temat ampli CA 551R ?
Czytam tylko reklamy zachwalajace sprzet ale nigdzie nie widzialem opinii uzytkownikow.
Czy porownywales jego brzmienie z innymi amplitunerami?

Pozdrawiam.
 

M3fi_86

New member
Tak porównywałem. Według mnie gra dużo lepiej od denona czy HK AVR 270/370. Dźwięk jak dla mnie był pełniejszy i bardziej szczegółowy. W amplitunerach denona czegoś brakowało i brzmienie takie suche. Trochę lepiej słuchało się HK ale i tak jak dla mnie CA wygrywa. Jeszcze tylko muszę posłuchać różnicy z MA BX5 i BX6. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Martini1512

New member
Dziekuje za cenna porade. Podziel sie wrazeniami jak juz kupisz ten zestaw.
Ja na odsluchy i zakup mam jeszcze troche czasu (dopiero w pazdzierniku).
 

Martini1512

New member
Tak porównywałem. Według mnie gra dużo lepiej od denona czy HK AVR 270/370. Dźwięk jak dla mnie był pełniejszy i bardziej szczegółowy. W amplitunerach denona czegoś brakowało i brzmienie takie suche. Trochę lepiej słuchało się HK ale i tak jak dla mnie CA wygrywa. Jeszcze tylko muszę posłuchać różnicy z MA BX5 i BX6. :)

Witam po przerwie,

Czy juz jestes po zakupie? Podziel sie wrazeniami co wybrales i jak to chodzi.
Pozdrawiam.
 

M3fi_86

New member
Witam,
miałem się odezwać też na forum, tak więc napiszę w skrócie jakie są moje odczucia odnośnie zestawu.
Docelowo padło na zestaw z BX6 ponieważ lepiej się spisały przy odtwarzaniu mojej składanki testowej :p
Sprzęt gra od kilku tygodniu i jestem zadowolony, chociaż czasami nachodzi mnie myśl czy coś tańszego też by nie było dobre...
Ale do rzeczy. Do słuchania muzyki dla mnie najlepiej brzmi w 2.1, nie jestem melomanem ale bez suba na samych frontach brakuje mi basu chociaż to BX6, a pokój w jakim grają nie jest duży.
Zaskoczyło mnie natomiast, że nie które utwory lepiej brzmią w 5.1, centralny ładnie prezentuje wokal. Amplituner ma dużą paletę różnych ustawień dźwięku więc jest w czym wybierać ;)
CA Azur 551R dobrze współgra z MA i do dźwięku nie mam większych zastrzeżeń, natomiast brakuje mi wejścia LAN i USB. Pozostaje tylko podpięcie lapka po HDMI albo odtwarzanie przez konsole.
To tyle na chwilę obecną z recenzji.
Pozdrawiam.
 
Do góry