Kino 5.1 (Amplituner + głośniki) ~ 3000-3500 zł

zielonkak

New member
Witam,
Chciałbym abyście doradzili mi co mam zakupić do mojego telewizora Samsung le46c750.
Dysponuje kwotą ok 3000-3500 zł.
Będę wykorzystywał zestaw do filmów i muzyki. Zależy mi na dobrym dźwięku.
Przeczytałem juz chyba wszystkie posty i chyba bede celował w jakiegoś Denona lub Onkyo.
Chyba największy problem mam z głośnikami. Niestety żona nie bardzo chce widzieć w pokoju duże pudła. Podobają jej się (zresztą jak każdej kobiecie) cienkie słupki jako głosniki. Może polecicie cos optymalnego, a jeśli nie to może przekonam ja do pudeł.
Proszę o wasze propozycje bo mam mętlik w głowie
Dzięki
 

schwarz

New member
Masz dużo podobnych tematów. Np zestaw:
Onkyo TX-SR508
Jamo S606HCS3
Jamo sub 210
Powinieneś się zmieścic w budżecie. W ogóle jaki pokój?
 

Cyborg65

New member
Witam

schwarz
Po raz 50 Jamo 210 nie jest subem do KD
Nie masz takich samoprzylepnych karteczek na monitor.
Ciągle polecasz to samo Jamo S606HCS3 a słyszałeś kiedyś te brzęczyki?
Popraw się chłopie
Pozdrawiam
PS
zielonkak
Może zaproś żonę na odsłuch raczej zauważy różnice.
 
Ostatnia edycja:

schwarz

New member
Cyborg65 dla ciebie sprzęt pokroju Jamo Sub 210 nie jest ani do kina bo nie ma 12 cali i nie napierdala od 20Hz, nie jest też subem do muzyki bo ma BR jest wolny więc jest subem do czego?Do dupy i do śmietnika? Nie każdy ma kupę kasy więc jeśli chcesz pomóc to doradź i pomóż wybrać mniejsze zło a nie krytykujesz tylko. Zaczynam przygodę z takim sprzętem ale dopiero co stałem przed podobnym wyborem i słuchałem (powtarzam słuchałem i porównywałem a nie czytałem konspekty) S506, S606, S608. Kupiłem S506 i jestem bardzo zadowolony z jakości tego sprzętu. Gdybym miał mocniejszy ampli lub większy pokój to bym wziął S606 lub S608 bo dla mnie jest to fajny sprzęt. Gdybym miał więcej kasy to bym wziął Klipsch F3 a najlepiej RF-83. A Tonsila nigdy bym nie kupił bo wygląda jak kupa:lol: Pozdr
 

Cyborg65

New member
Witam

Kolego na tym polega cały problem, posłuchałeś trzech Jamo i próbujesz pozować na autorytet w tej dziedzinie.Jaką masz pewność że po odsłuchaniu czegokolwiek innego nie dał byś na wsteczny z Jamo a zapewniam cię że tak by było. Sprawa nr 2 Tonsil się jednemu podoba innemu nie ale ale Maestro II180
nawet nie ma co porównywać Klipsch F3 a z tymi RF83 to dopiero można by się spietrać. Chociaż oba znam i wolę Tonsila.
Żałuj że ich nie posłuchałeś ktoś na forum kupił parę za 0,8k PLN
Więc przestań może z tą nieomylnością swojego wyboru.
A sub no cóż, są takie co się nadają i takie co nie. Warto może o tym delikatnie wspomnieć jako autorytet a jak ktoś taki mimo wszystko chce to jego sprawa.
P:lol:zdrawiam
PS
Jak ci się trafi okazja to posłuchaj czegoś oprócz Jamo naprawdę warto.
A odnośnie propozycji to Magnat 301 cena ta sama tylko jakby bardziej pod KD
 
Ostatnia edycja:

zielonkak

New member
będę używał kina do:
50% filmy
50% myzuka, trance, rock, pop (bardzo szeroki zakres hehe)
pokój ok 20 m2.
No i raczej myślę o 5 głośnikach niż tylko o 2 bo pewnie do muzyki by wystarczyło tylko 2.
Zależy mi jak wspominałem na ładnym wykonaniu, wyglądzie no i oczywiście najbardziej na dźwięku.
 

Cyborg65

New member
Witam

Zajrzyj na początek gdzieś do sklepu i posłuchaj jak grają różne ampki w kwocie do 1,5k PLN Określ jaka firma "charakterystyka" dźwięku najbardziej ci pasuje Podłącz to najlepiej pod drogie głośniki ale cały czas te same i raczej dwa. Weź za sobą ulubioną płytę.
O głośnikach pomyślimy później.
P:lol:zdrawiam
 

schwarz

New member
O fuck. Cyborg65 skoro dla ciebie Tonsil Maestro II to liga Klipsch RF-83, a Klipsch F3 to dziadostwo przy Tonsilach to ja już kończę z tobą polemikę;)
 

Cyborg65

New member
Witam

Czyli coś tam wiesz albo patrzysz tylko na ceny łatwo tak o skuchę.
Ale czy F3 potrafią zagrać?
Pewnie ich nie słyszałeś ale są zdecydowanie przereklamowane.
Tu oryginalnie wolę Maestro
P:lol:zdrawiam
 
Do góry