Kino 3500PLN

geneg

New member
Hejka
Pokój: 30m2 w bloku.
Przeznaczenie: 90% filmów BD i koncertów DTS. Stereo - jak nie ma innej opcji.
Zastanawiam się między:

Zestawy głośników:
A) KODA Harmony K-5200 + SW-5200
B) Jamo s606 HCS3 + sub2100

Ampli:
C) Pioneer 820
D) Onkyo 578

To daje 4 kombinacje.
Ceny:
A - 1800PLN + sub 1050PLN
B - 1600PLN + sub 700PLN
C - 1300PLN
D - 1300PLN

W zestawach:
wersja1: A+D(bez sub'a)= 3200PLN (w swoim mieście w dobrym "niesieciowym" sklepie)
wersja2: A+C=3700PLN (w znanym serwisie aukcyjnym)
wersja3: B+C (bez sub'a) =2900PLN (w znanym serwisie aukcyjnym)
wersja4: B+D (bez sub'a)= 3050PLN (w znanym serwisie aukcyjnym)

Wg mnie opcja nr 2 jest wyraźnie najlepsza z punktu widzenia ekonomicznego. Wiem, że KODY mają wstęgi. Mają też bass reflex'y z przodu, co w moim przypadku znacznie ułatwia sprawę z ustawieniem.
A co z dźwiękiem i spasowaniem jednego do drugiego?
NIESTETY NIE MA TAKIEJ OPCJI, żebym przekroczył 3700PLN - może być taniej hehe.

Dzięki
 

IwirUs

New member
Masz rozumieć, że w tym budżecie może mieć Pioneera 920.

A w czym dla zwykłego użytkownika jest lepszy Pionner 920 od 820 ? Oczywiście nie bierzemy pod uwagę 5.1 do 7.1 bo kolega szuka właśnie 5.1. Akurat byłem wczoraj na odsłuchu i m.in. znalazł się tam VSX 920+S606 i 820+S606. Niestety ale poza marginalnymi różnicami na papierku nic a nic nie wyróżniło 920. Może jestem głuchy no ale według aktualnych badań okresowych mam słuch ponad normę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
VSX to 920 to zupełnie inna konstrukcja niż 820 .
Nie tylko różni się mocą , ma menu ekranowe ale ma też nowe procesory
 

IwirUs

New member
Rozumiem - ale czy tak naprawdę ma to znaczenie podczas standardowego użytkowania sprzętu ? Czy faktycznie w tych samych warunkach podłączony do takich samych kolumn powinniśmy zauważyć różnicę (ja niestety nie zauważyłem) ? Ciekawi mnie to bo również interesują mnie te sprzęty a nawet VSX-520 i niestety powoli zauważam że jeżeli chce się tylko 5.1 i nie potrzeba bajerów typu iPod i więcej jak 3HDMI to ciężko zauważyć różnicę w odsłuchu a różnicę w cenie 520-820-920 widać na dłoni.
Ja nie miałem okazji odsłuchać Onkyo 578 - ale efekt S606+Onkyo 608 był bardzo fajny i być może w efektach specjalnych i lepszy (jak dla mnie) od Pioneerów ale ...... tylko jak to wszystko porównywałem jeden po drugim. Sądzę, że kupując którykolwiek z tych zestawów ktoś kto nie miał doczynienia z kinem domowym będzie w 7-mym niebie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

VAT

Banned
A w czym dla zwykłego użytkownika jest lepszy Pionner 920 od 820 ? Oczywiście nie bierzemy pod uwagę 5.1 do 7.1 bo kolega szuka właśnie 5.1. Akurat byłem wczoraj na odsłuchu i m.in. znalazł się tam VSX 920+S606 i 820+S606. Niestety ale poza marginalnymi różnicami na papierku nic a nic nie wyróżniło 920. Może jestem głuchy no ale według aktualnych badań okresowych mam słuch ponad normę.

Możesz na stronie Pioneera porównać czym się różnią.

P.S. - Schwarz naucz się czytać ze zrozumieniem. Kolega podał, że może wydać 3500 tysiąca na zestaw oraz podał ewentualne propozycje. I w tych 3,5 tysiącach może mieć 920 z resztą, którą sam dobierze.
 

schwarz

New member
VAT nie unoś się tak. Ja tylko grzecznie zapytałem o co chodzi. Może niektórzy myślą więcej i potrafią interpretować jedno zdanie na kilka sposobów. Pozdr;-)
 

Cyborg65

New member
Witam

IwirUs
A nie przyszło ci na myśl podłączenie tego co słuchałeś pod Kolumny.
Masz dobry słuch tu się nie martw.
Zrób taki oto eksperyment, podłącz pod porządne kolumny 920 a następnie 820 usłyszysz różnice jak na dłoni.
Bo to te kolumny na których próbowałeś je porównać, skutecznie ograniczą każdego ampka.
Będzie to samo w każdym pionku nawet LX i to samo w przypadku Onkyo bez różnicy czy 5xx czy 10xx.
Natomiast w porównaniu Pion do Onkyo będzie tylko trochę inaczej tak jak sam napisałeś.
Przez to podkreślałem nieraz ampka wybieramy na drogich głośnikach i tak ich nie kupujemy.
P:lol:zdrawiam
 

geneg

New member
Witam
Wielkie dzięki za porady. Ze wszystkich komentarzy uderzyło mnie jedno - jak nie miałem do czynienia z kinem to niezależnie od tego co wybiorę będę w 7 niebie :) To jest chyba najprostsza i zarazem najbardziej wartościowa rada - dzięki (bez żadnej ironii). Co do amp'a, to tu jest duże pole do popisu (zawsze można zmienić). Jeśli natomiast chodzi o zestaw kolumn, to tutaj naprawdę chciałbym dokonać sensownego wyboru. W sklepie Audio w moim mieście panowie przekonywali mnie o wyższości KODY nad Jamo bo: wstęgi SWANS oraz bass reflex z przodu (nie trzeba od ściany odsuwać). Co z tym?
 

krisder

New member
Bez reklam
Masz rację, lepiej zakupić lepsze kolumny nawet kosztem ampli. Z tymi wstęgami Kody nie jest tak do końca jak mówią owi sprzedawcy. Same przetworniki wstęgowe najczęściej spotyka się w dużo droższych kolumnach i prawdopodobnie Koda stosując te rozwiązanie chciała nieco zmienić wizerunek swojej firmy, jako producenta budżetowych zestawów. Prawda jest jednak taka że kolumna musi grać w miarę równo w całym zakresie częstotliwości i nawet czyste i pełne brzmienie (jeżeli tak jest w rzeczywistości) wysokich tonów nie zatuszuje braku średnicy i słabego basu. Nie twierdzę oczywiście że tak jest w przypadku Kody gdyż tych kolumn nie słuchałem a przestrzegam jedynie przed różnymi teoriami głoszonymi przez sprzedawców, które bardzo często nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Oczywiście popieram przedmówców i również polecam odsłuch.
 

geneg

New member
Hejka
Wiele osób sugeruje odsłuch - nie mam takiej możliwości. Sklepy nie chcą ściągać i ustawiać sprzętu, żeby sobie jakiś gostek tylko posłuchał i powiedział: "jednak nie". Wiem, że "klient nasz per pan", ale nie w 40 tyś mieście. Do Gdańska mam ponad stówkę więc znowu kłopot ehhh.
Krisder: czy to oznacza, że budżetowa i niezbyt chwalona KODA poza wstęgami w tym zestawie nie oferuje nic lepszego niż Jamo?
 

Cyborg65

New member
Witam

Bez odsłuchu do niczego nie dojdziesz temu się podoba to innemu tamto.
Wiesz dlaczego - posłuchali i wybrali.
Jak ci ma ktoś opisać jak coś tam gra?
Jak ktoś ma mieć jakiekolwiek pojęcie na temat twoich preferencji słuchowych?
Albo posłuchaj i wybierz.
Albo sprawdź ceny w ceneo co się mieści i przeprowadź losowanie.
Jak masz cokolwiek wybierać nie mając najmniejszego punktu odniesienia?.
Takie gadki to w tym wypadku taka sama loteria.
Jakie głośniki wybierzesz, te co polecił Franek bo jakieś tam mądrości smaży i na parametrach się zna.Ten Franek jak ma odrobinę mózgu to też słuchał zanim wybrał i kupił.
Każdy kupił co innego bo posłuchał i to mu najbardziej pasowało. Gdyby było to takie proste wszyscy mieli by to samo, najlepsze kolumny firmy X a tak nie jest.
100 km to nie środek pustyni czy tajgi po prostu warto.
Pozdrawiam.
PS
Co nie kupię będę w siódmym niebie?
Tak będziesz do czasu kiedy pójdziesz do kolegi i odpali sprzęt.
Tu podobny temat:
http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-domowe/63131-porada-co-do-kina.html
 
Ostatnia edycja:

IwirUs

New member
PS
Co nie kupię będę w siódmym niebie?
Tak będziesz do czasu kiedy pójdziesz do kolegi i odpali sprzęt.
Tu podobny temat:
http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-domowe/63131-porada-co-do-kina.html
Zgadzam się z Tobą. Wszystko zależy od standardów do jakich przywykliśmy lub mamy okazję przebywać. Większość moich znajomych (wiek 27-40 lat) nie ma w ogóle KD w domu. Niewielka ilość osób ma tzw zintegrowane :D Znam tylko kilka osób które mają leciwe (ok 7-10 letnie) zestawy za kilka tys. Wydaje mi się że nawet aktualnie marny ampli za 1000-1400 zł + kolumny 5.0 za 1500-2000 zł będą lepsze od tych wymienionych. Aha - i aż takim problemem raczej nie są $ bo generalnie średnia krajowa wpada większości z nich. Po prostu niewielka ilość osób przywiązuje aż taką uwagę do jakości. Ja jestem podobnym przypadkiem jeżeli chodzi o LCD - kupiłem Sonego 46EX500 i jest jak dla mnie rewelacja. Równie dobrze mógłbym kupić o 50% droższy model na LED-ach ale co z tego skoro to co mam mi wystarcza a chwyt marketingowy w postaci "dużego poboru prądu" mogą kierować do osób które dadzą się nabrać ?

Wracając do tematu to również radzę odsłuch - sam musiałem zrobić w sumie 80 km do jednej mieścinki i 100 km do drugiej nim zdecydowałem się na mój sprzęt. Jestem laikiem jednak uważam że nie można tak do końca sugerować się odsłuchem. Jest on przeprowadzany w specjalnie do tego stworzonych pomieszczeniach w idealnych warunkach. Myślę, że mało kto (kupujący budżetowe KD) ma takie pomieszczenie w domu. Mój zestaw grał bardzo fajnie ale boję się że jak go ustawię w moich ekstremalnych warunkach to mogę się nieco zdziwić.
 

Cyborg65

New member
Znam tylko kilka osób które mają leciwe (ok 7-10 letnie) zestawy za kilka tys. Wydaje mi się że nawet aktualnie marny ampli za 1000-1400 zł + kolumny 5.0 za 1500-2000 zł będą lepsze od tych wymienionych.

Nawet nie masz o czym marzyć dołożone dekodery i gniazda HDMI oraz kosmetyczne zmiany bebechów praktycznie nic nie wniosły (oprócz zdolności obsługi formatów i łatwości połączeń) a najczęściej popsuły jeśli chodzi o samą jakość dźwięku.
Zwróć uwagę że dosyć czeto ludzie kupują starsze modele jakiejś tam firmy.
Mooooocno uprościłem ale ogólnie tak myślę

Ja jestem podobnym przypadkiem jeżeli chodzi o LCD - kupiłem Sonego 46EX500 i jest jak dla mnie rewelacja. Równie dobrze mógłbym kupić o 50% droższy model na LED-ach ale co z tego skoro to co mam mi wystarcza a chwyt marketingowy w postaci "dużego poboru prądu" mogą kierować do osób które dadzą się nabrać ?

To bardzo rozsądne po mojemu też kupiłem W5710 i olałem diody.

. Jestem laikiem jednak uważam że nie można tak do końca sugerować się odsłuchem. Jest on przeprowadzany w specjalnie do tego stworzonych pomieszczeniach w idealnych warunkach. Myślę, że mało kto (kupujący budżetowe KD) ma takie pomieszczenie w domu. Mój zestaw grał bardzo fajnie ale boję się że jak go ustawię w moich ekstremalnych warunkach to mogę się nieco zdziwić.

Na pewno lepiej zagra dla ciebie coś co ci się podobało i trochę straci,
niż coś co ci się w ogóle nie podoba i trochę straci.
A jak nie posłuchasz, to spokojnie możesz coś co ci się całkiem nie podoba kupić
Na pewno leprze to niż nic.
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
Hejka
Wiele osób sugeruje odsłuch - nie mam takiej możliwości. Sklepy nie chcą ściągać i ustawiać sprzętu, żeby sobie jakiś gostek tylko posłuchał i powiedział: "jednak nie". Wiem, że "klient nasz per pan", ale nie w 40 tyś mieście. Do Gdańska mam ponad stówkę więc znowu kłopot ehhh.
Krisder: czy to oznacza, że budżetowa i niezbyt chwalona KODA poza wstęgami w tym zestawie nie oferuje nic lepszego niż Jamo?

Jestem daleki od takiego stwierdzenia. Może się okazać że właśnie Koda zagra dla Ciebie lepiej od Jamo. Chciałem jedynie przestrzec Cię przed takimi opiniami sprzedawców, typu - Koda ma wstęgi i samo to powoduje że musi brzmieć lepiej.
 
Do góry