kilka pytań zakup kamery

Artik_77

New member
Witam
Czytam sobie trochę to forum i mam coraz większy mętlik w głowie. Do najblizszego wtorku muszę kupić kamerę. Mam na to ok 2000 (raczej nie chcę przekroczyć tej kwoty, ale 100 czy 200 zł raczej dam radę wyskrobać). Interesuje mnie kamera nagrywająca obraz w HD. Myślałem o kamerze z HDD ale czytam że akurat hdd jest wadą. Może ktoś jasno mi napisać dlaczego?
Czy warto kupować kamerę z HDD czy na karty pamieci?
Dodatkowo w jakich kamerach jest soft który umożliwi nagranie mi zwykłego DVD (kilka osób którym będę chciał zaprezentować nagrania - głównie chodzi o uwiecznianie dziecka - ma dvd i tv sd).
Może jakaś podpowiedź co do modelu - jeszcze wczoraj myślałem o jvc GZ-HD300 ale po przeczytaniu kilku testów nie wiem co mam o niej myśleć.
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
pozdr
 

Gucio50

New member
Bez reklam
:D
Artik_77 napisał:
... ... donajblizszego wtorku muszę kupić kamerę.... ...
pośpiech jest wskazany jedynie przy łapaniu pcheł. Jak masz mało czasu to pewnie kupisz nz 75% coś kiepskiego. Lepiej daj sobie czas na wizyty w MM czy Saturnie oraz Euro Agd. Popatrz na allegro, ceneo i skapiec.pl
Dopiero wtedy podejmuj decyzję. ;)



Artik_77 napisał:
Witam
Czytam sobie trochę to forum i mam coraz większy mętlik w głowie. Do najblizszego wtorku muszę kupić kamerę. Mam na to ok 2000 (raczej nie chcę przekroczyć tej kwoty, ale 100 czy 200 zł raczej dam radę wyskrobać). Interesuje mnie kamera nagrywająca obraz w HD. Myślałem o kamerze z HDD ale czytam że akurat hdd jest wadą. Może ktoś jasno mi napisać dlaczego?

To tak jakby ktoś powiedział, że wadą lodówki jest to że ma szyfladkę na wino. Co w tym złego, że kamera ma dysk. Co w tym złego, że ma wizjer albo stabilizację optyczną obrazu :confused: :confused:



Artik_77 napisał:
.. ...
Dodatkowo w jakich kamerach jest soft który umożliwi nagranie mi zwykłego DVD (kilka osób którym będę chciał zaprezentować nagrania - głównie chodzi o uwiecznianie dziecka - ma dvd i tv sd).

Właściwie każda firma (Sony, JVC, Paansonic) daje wraz z kamerą taki soft.
Jest on zwykle jednak niesłychanie zgrzebny i predzej czy później i tak kupisz coś za 300zł (Nero, Pinnacle, Cyberlink), lub za 2000 Sony Vegas itp itd
Ale nie musisz. Ja mam PinnacleSys i powoli zapominam o nieprzyjemnosciach uzywania softu dodfanego do kamery.
Odlicz/dolicz więc te 300zł do zakupu.:rolleyes:


Artik_77 napisał:
... ... jakaś podpowiedź co do modelu - jeszcze wczoraj myślałem ... ...
Kupisz co zechcesz, każdy na tym forum coś ma, coś lubi i każdy co innego Ci poleci.:D :p

Musisz użyć mózgu. W końcowym rachunku, opłaci Ci się. :eek:

Kwota jaką chcesz przeznaczyć jest skromna. Musisz więc wybrać
- wszystkomające zabawki (Practica, Toshiba, Benq) :p
- prawienicniemajace markowe (Sony, Panasonic);)

Oba wybory mają zwoje zalety i wady ale są klarowne.
albo nie interesuje mnie jakośćm chcę mieć wszystko, albo jakość przedewszystkim, mam mały budżet to np nie będę miał olbrzymiego zoom-u optycznego.

JVC wg mnie, nie jest ani jednym ani drugim.:evil: Samsung zresztą IMHO też.


Zobacz na skapiec.pl, zaznacz kamerę HD i nośnik HDD oraz Kartę a sam zobaczysz co Ci wyskoczy za ~~2000zł.

Ja mam Sony i lubię tą firmę. nie obrażę się jednak jak kupisz coś Panasonic-a.
Zwróć uwagę na, przyzwoite nietopowe kamery w Twoim budżecie cenowym, Sony HDR-XR106E lub na Sony HDR-XR105E al
Są to przyzwoite, nbo
 
Ostatnia edycja:
Do góry