kilka pytań dotyczących HD

cypekis11

New member
Witam, proszę o udzielenie odpowiedzi na te pytania:
1.Czy kabel hdmi-dvi przesyła obraz w full hd ? (planuje zakup Sony KDL 52 W 4000 i zależy mi na wyświetlaniu w 1080p)
2.Czy długość takiego kabla ma wpływ na jakość obrazu?
3.Jaki odtwarzacz jest w stanie odpalić wszystkie formaty tj. divx, dvd, blue-ray, hd-dvd?
4.Czy istnieje dodatkowo opcja wgrywania filmów w hd na dysk odtwarzacza (np. przez usb) i wyświetlania ich w tv? (najlepiej gdyby można było odtwarzać wyżej wymienione formaty)

Dziekuje za wyrozumiałość.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Odp.3 multimedialny komputer.
Odp.2 granica górna to 10m max15m,pogorszenia obrazu nie będzie ale może przerywać.Na forum było opisywane
Odp.4 w komputerze multimedialnym tak ograniczeniem będzie zabezpieczenie kopiowania płyt ale można obejść.
Odp1 nie wiem myśle że tak.
Pozdrawiam.
Ps gdyby komputer multimedialny ci nie odpowiadał to napewno osobno dvd z divixem,blu-ray będzie tańszy i lepszy niż jakieś kombo
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
ad. 1. tak, chociaz niektore komputery moga miec problemy z wysylaniem takiego sygnalu
ad. 2. Do poprzednika dodam tylko, ze musisz pamietac o przeslaniu rowniez sygnalu audio (bo dvi-hdmi to tylko obraz)
ad. 3. a poza komputerem multimedialnym - po co ci umierajacy format hd-dvd? Byl kiedys dwuformatowy odtwarzacz BD (bluray) i HD DVD, ale nie wiem czy nawet wszedl do sprzedarzy w Polsce. Obecnie jesli inwestowac w nowy sprzet to wystarczy tylko BD. Rozejrzyj sie za odtwarzaczem BD wspierajacym divx-y, powinien ci wystarczyc.
ad. 4. Taki myk umożliwiają tylko komputery oraz tzw. centra domwej rozrywki hd (tvix, popcorn), które za to nie maja odtwarzaczy dvd :)
ale skad mialbys brac pliki hd na penie? jesli sciagac z neta, to wystarczy ci podlaczyk komputer pod tv

edycja - skasowano niepewną informacje o odtwarzaczu blu-ray samsung bd-p1400, źródła różnie podają - że odtwarza oraz że nie odtwarza div-xów
 
Ostatnia edycja:

cypekis11

New member
dzieki za odpowiedz:)

Sciagam filmy w hd z neta, tylko ze one maja 30-40gb i nagrywanie na plyty nie wchodzi w gre. Filmow w blu-ray na plytach tez chyba nie bede mial zbyt wiele, a znoszenie kompa do salonu nie wydaje sie zbyt komfortowe. Wlasciwie to tak jak pisalem, najlepszy bylby kombos ktory odpalalby blu-ray, x264, dvd i wszystkie divx no i oczywiscie napisy do nich + hdd na zgrywanie filmow z blu ray i h264. Jezeli slyszeliscie o takim urzadzeniu to piszcie.

Jaka jest roznica miedzy filmem blu-ray(1080p) zajmujacym 30gb a x264 (ktory rzekomo tez ma 1080p) ale zajmuje 10gb? chodzi mi o te same filmy.czy sa jakies straty w x264?
 

cypekis11

New member
gdyby mial dysk to zaplacilbym za niego kazda cene :D
jestem bardzo wybredny, ale chce miec wszystko w jednym urzadzeniu.
Najlepiej polaczyc Panasonic BD 30 z TVix M-6500A i bede w niebie.

Proszę NIE CYTOWAĆ postów poprzednika !!!


EDIT:
problem rozwiazany, zakupie tvix 6500 z hdd i podlacze zewnetrzny odtwarzacz blu-ray przez usb. z opisow uzytkownikow wynika ze jest to najlepsze rozwiazanie. mnie w pelni satysfakcjonuje =) . dzieki za pomoc
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Troche to śmieszne super jakość z najgorszą jakośćą razem poza tym co z napisami do divx w tym blu rayu nie wierzę żeby zrobili go pod kątem typu polska czcionka itp. cypekis11 do divixów najlepsze są najtańsze dvd typu manta .A blu ray powinien mieć nowe dekodery audio a nie napisy do divx.


Proszę NIE CYTOWAĆ postów poprzednika !!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry