Kilka propozycji projektora za 2000zł

rower

New member
Cześć wszystkim!
Jestem tu nowy, więc (co pewnie jest tradycją) pierwszy post będzie na temat zakupu projektora. Budżet to około 2000zł. Naciągnięty i tak do granic możliwości, a propozycje, które znalazłem go jeszcze trochę przekraczają, więc proszę o wzięcie tego pod uwagę - propozycje (zauważyłem, że popularne ;) )"dołóż do full hd" niestety nie będą możliwe do zrealizowania...
Do rzeczy. Główne przeznaczenie (w kolejności od najważniejszego): filmy, mecze, ew. jakieś gry PC/Android. Źródłem będzie komputer/tablet, poprzez HDMI. Projektor będzie umieszczony nad kanapą do oglądania seansów, może być dość wysoko (sufit mam na około 2,80m). Odległość projektora do ekranu to około 4-4,5 m. Z powodu ograniczonego budżetu, ekran z pewnością DIY - w miarę wiedzy i możliwości, również proszę o poradę jak go zrobić - czy na zasadzie powieszonego i naciągniętego prześcieradła, czy np. płyty (w związku z tym, że mieszkania wynajmuję, pewnie będę celował w coś "składalnego").

To co znalazłem:
BenQ W750
Optoma HD6720
BenQ W700+
Acer H5370BD
Epson EH-TW480

Przedział cen powyższych propozycji to 2000-2150 zł. Najtańszy jest ACER i mam możliwość kupienia go na miejscu (Kraków), więc jest to pewna wygoda. Za stówe więcej jest Benq W750 (również na miejscu), w tej samej cenie W700+, już nie na miejscu. Optoma i Epson są w zestawieniu najdroższe, ale różnica jest niewielka, więc jeśli są lepsze to... dlaczego nie. Parametry są, ogólnie rzecz biorąc, zbliżone, Epson odstaje kontrastem, ale ponoć sugerowanie się tymi cyferkami bywa złudne.
Bardzo proszę o wszelkie porady, które uznacie za przydatne. Tak w kwestii wyboru sprzętu, jak i wszelkie inne. Jeżeli np. uważacie, że bez odtwarzacza Blueray przesadą jest projektor 720p, to mój portfel tylko się ucieszy, bo za około 800 zł mam możliwość kupienia używanego projektora XGA z nową lampą i dobrymi parametrami.
Jeśli do udzielenia porady potrzebne są jakieś inne dane- proszę o info, pozostaję do dyspozycji ;-)

PS Która z tych firm z Waszego doświadczenia dysponuje najlepszym serwisem? To też ważne, żeby w razie czego nie zostać na lodzie...
PS2 Znalazłem jeszcze projektor OPTOMA HD600X w cenie 1800zł.
 
Ostatnia edycja:

rower

New member
Niestety pole poszukiwań mocno się zawęziło. Dzisiaj odwiedziłem porządny sklep i oglądałem obraz z kilku projektorów. Niestety widzę efekt tęczy, sprzedawca stwierdził, że DLP odpada, zostaje technologia LCD.
Zaproponował Epson EH-TW490, lub EH-TW480, niestety to jeszcze mocniej przeciągałoby mój budżet (chyba, że w styczniu stanieje odrobinę...).
Znalazłem jeszcze Sony VPL-DW120, ale nie wiem czy nadaje się do domu. Czy polecicie coś, co można kupić poniżej 2 tysięcy, ew. jakieś pewne źródło projektorów używanych?
 
Ostatnia edycja:
Do góry