KEF C7, Tonsil Siesta czy Jamo s606 ?

jerzyz

New member
WItajcie, z uwagi na ograniczone srodki potrzebuje fazami kompletowac sprzet. Najpierw amplituner (wybór padł na avr 255) + 2 kolumny do stereo, nastepnie subwoofer + satelity.


Sprzet bedzie uzywany do Stereo i KD 70/30, pokój 5 x 3,5 około 17-18 m.

Pytanie jak w temacie, budzet ograniczony, a zainteresowaly mnie 3 powyzsze modele, jakie fronty do 1600 zl za pare wybrac ?? (moze jakies inne sugestie)

w tej cenie są też DALI CONCEPT 6, JBL e60, Yamaha NS 50, Magnat 505.

Pomóżcie :)
 

PopaY

New member
Bez reklam
Za 1600zł spokojnie kupisz parę JBLa E80, a nie E60 ;) Jednak nie jestem pewny czy do takiego pokoju nie będą za mocne.
 

don111

Banned
Magnaty Quantum zdecydowanie wybijają się z tego towarzystwa na plus i często można je trafić w okazyjnych cenach.
Dali też niezłe ale pod warunkiem że słuchasz raczej spokojniejszej muzyki.
Jamo odstaje, JBL e60 mocno na szarym końcu, chyba że za max 600zł byś je trafił to od biedy można by rozważyć. E80 są chyba najlepsze w obrębie tej najgorszej serii JBLa w historii firmy :-D
 

jerzyz

New member
słucham od jazzu przez rocka po muzykę elektroniczną, dynamika jest dla mnie ważna. Pytanie, czy do pokoju 16-18 m te kolumny nie będą za duże i czy wrażenia z przejściowego okresu bez suba beda satysfakcjonujace ?
 

don111

Banned
do takiego pokoju możesz wstawić kolumny podłogowe raczej nie większe niż z 2x 17cm głośnikami na basie

Magnaty 505 będą najlepsze do elektroniki i rocka w tym zestawieniu, mają też świetny bas
w tych gatunkach jeszcze takie coś zagra równie dobrze a pod względem dynamiki nawet lepiej...
http://allegro.pl/item554070939_super_paczki_paradigm_7_v5.html

z jazzem chyba lepiej poradzą sobie Dali albo Monitor Audio br 5, może Blackninja Ci załatwi je za tyle ile chcesz, bo chyba lubi bardzo ich dystrybutora 8)
 

CuoreRosso

New member
Słuchasz 70% stereo i chcesz zakupić marny amplituner???

Kup wzmak 2-kanałowy, starczy na lepsze kolumny. Z czasem dokupisz tani ampli z pre-out i resztę systemu głośnikowego.
 

jerzyz

New member
na lepszy mnie nie stać, a ma być i do tego i do tego.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

franeek

New member
Piszesz na początku o HK 255 - dlaczego nie CA
http://www.audiovideo.com.pl/product_info.php?cPath=156_124_125&products_id=3636 to gra podobno ZNOŚNIE w STEREO i jest tańsze.
Jeśli będziesz cały czas podawał proporcje 70/30 na rzecz muzyki będe kolejna osobą które będzie cię odwodzić od zakupu Amplitunera wielokanałowego.
JA zdecydowałem się na zestaw w oparciu o Yamaha RX797 gdyż u mnie te relacje były ok 80/20
Żebyś nie żałował - jak kupił byś ten ampli - zostało by Ci na solidne fronty .
Ampli jest 2.1 - czyli kawałek kina z głebokim basem uzyskasz.
;) przeczytaj recenzję z testem ( zakłądka testy amplitunery stereo)
To idelny sprzęt dla niezdecydowanych melomanów szukających kompromisu - niemożliwego w takim przedziale cenowym

TEST

i uwierz że cię stac na porządna muzę ;) o czym i ja się przekonałem ;)
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jerzyz

New member
HK dlatego bo bardzo podoba mi sie wzornictwo (a to dla mnie równie ważne). Przekonuję się coraz bardzoej do amplitunera stereo. Może HK 3490 ? Nie wiem tylko jak będzie z obsługą źródła, gdyż w tym celu ma służyć ps3 :/

Czy różnica w jakości dźwięku między avr 255 a HK 3490 będzie aż tak powalająca ?
 

darkmajin

Member
Bez reklam
franiiu nie wierzysz chyba w testy z gazet oplacanych reklamami sprzetu, w zadnej recenzji nie uraczysz wad jeno "lekko wycofana srednica" to nazwa :)

pozatym hk 255 wygrał jakis plebiscyt na ampli roku w tej gazecie ewentualnie audio/video gdzies tam mi sie w empiku przewineło

Czy różnica w jakości dźwięku między avr 255 a HK 3490 będzie aż tak powalająca ?

pomiedzy 3490 a 255 róznica moze jest w stereo pozatym nie mozna tego porównywac bo jeden jest do kina a drugi to stereo + cyfowe wejscie
 

franeek

New member
darkmajin - chyba mnie troszke lubis że mnie nie pojechałeś ;)

CZy wierzę? uwierzyłem w obiektywną opinię ludzi z forum - ja nie jestem od negowania wszystkiego i doszukiwania się myków"sponsorowanych" testów. Jakoś od tego testu minęło prawie 3 lata i jakos rynek go nie zweryfikował .Ta Yamaha - ma dobre opinie. Dzięki nim się na nią zdecydowałem i już wiem ze nie będę żałował a jakby sugerować się wszystkimi "za i przeciw" każdy z nas oglądał by wyłącznie fotki i marzył o czymś co na zawsze pozostanie w sferze marzeń ;) :eek:k:

jerzyz - będziesz zadowolony z koncepcji ampli-stereo. Podziękujesz ;) później
 
Ostatnia edycja:

jerzyz

New member
blackninja pisze ze nie powinno być problemu z podłączeniem do tego ps3 jako źródła, ale mi gdzieś ciągle po głowie chodzi artykul czy wpis na forum ktory kiedyś czytałem, ze niby bedzie jakas starta na jakosci. nie pamietam gdzie o tym czytalem...ktos moze mial styczność z taką opinią ?
 

franeek

New member
Dźwięk Stereofoniczny z PS3 jest bardzo czesto źle oceniany. Jest bardzo dynamiczny ale gdzieś ucieka cała przestrzeń. Zawsze możesz dokupić jakis tani odtwarzacz DVD z którego będziesz zadowolony "muzycznie".
Mój PHILIPS brzmi całkiem poprawnie ;) tylko czy można je jeszcze dostać?
Odtwarzacz DVD np Pioneer DV 610 zagra podobnie jak najtańszy CD Yamaha CDX-397. Więc co wybrać - może mi słoń nadepnął na ucho ale ja nie słyszę różnicy w takim "pojedynku" czyli naprawdę lepiej mieć kombajn do wszystkiego.
Oczywiście Yamaha DVD-S1800 zagra o niebo lepiej ale i też 3 razy tyle kosztuje (ok 1700zł)

Jak chcesz kupic PS3 będziesz miał konsolę , dvd , Br i Cd-ka w cenie której i tak byś nie przeskoczył próbując złozyć pojedyńcze słabe klocki ukierunkowane na jeden format.

Taki niestety los budżetowych kompozycji i nas posiadaczy wąskich portfeli ;) - nie zadręczaj się na pocieszenie Ci powiem ,że bogaci nie maja czasu na słuchanie muzy i granie w PS
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 

jerzyz

New member
ps 3 mam i dlatego pytam o ewentualne możliwości. Z czasem na granie rzeczywiście jest słabo, ale ps3 służy częściej jako odtwarzacz filmow i przegladarka do zdjec.


hmmmm... no i znowu mam dylemat.
 
Do góry