KDL-46NX800 vs KDL-46HN700 vs KDL-46HX700

kistian

New member
KDL-46NX800 vs KDL-46NX700 vs KDL-46HX700

Który z wymienionych TV jest Waszym zdaniem najlepszy? Czy ktoś z Was posiada jeden z nich? Opiszcie coś od siebie o tych modelach

KDL-46NX800

KDL-46NX700

KDL-46HX700
 
Ostatnia edycja:

MAdam

New member
To są wszystko świeżynki na rynku :) na pewno najlepszy stosunek jakości do ceny ma 46HX700, jeśli oczywiście nie zależy Ci na grubości panelu. Jest już kilku szczęśliwych posiadaczy HX700, a reszta to edge-led, z założenia gorzej podświetlony i droższy, ale cieniutki :)
 

Ares78

New member
Który z wymienionych TV jest Waszym zdaniem najlepszy? Czy ktoś z Was posiada jeden z nich? Opiszcie coś od siebie o tych modelach

KDL-46NX800

KDL-46NX700

KDL-46HX700


A na czym Ci zależy najbardziej w przypadku nowego telewizora? Jeśli skupiasz się tylko i wyłącznie na obrazie, a na drugi plan odstawiasz kwestie wyglądu, grubości modelu to świetnie w tej roli spisze się hx700 i zostanie spora kwota w kieszeni czy to na kino domowe, czy odtwarzacz blu ray. O samym modelu jest juz wydzielony topic w dziale.
 

MAdam

New member
Lepsze od poprzedniej generacji edge-led Samsunga 2009, to nie znaczy, że wzbiły się ponad ciągle udoskonalane CCFL. Jednak cieniutka budowa musi mieć jakieś skutki uboczne i ma, jednak Sony w modelach edge-led na 2010 zostały bardziej zminimalizowane - seria NX
 

Ares78

New member
najbardziej zalezy mi na obrazie, kino domowe mam, PS3 tez.
Ale podobno te nowe edg led maja byc lepsze...

Do tego co napisał MAdam niewiele można dodać, po prostu LED nie zawsze znaczy lepsze, tradycyjne podświetlenie ma dużo plusów, a grubsza obudowa pozwala np. na zamontowanie lepszych głośników niż to jest w slim. NX800 jeśli weźmiemy pod uwagę inne telewizory edge LED wypada dużo lepiej, ale jeśli wygląd jest sprawą drugorzędną to h700 ma świetny obraz jednocześnie jest stosunkowo przystępny cenowo.
 

Ares78

New member
a czy na tych tv mozna bedzie ogladac filmy w 3d?

Filmy 3D będzie można oglądać dopiero na dwóch modelach które jeszcze nie weszły do sprzedaży hx900 oraz lx900, jeśli mnie pamięć nie myli mają pojawić się jakoś na początku lata bodajże, także jeszcze trochę czasu jest. Czyżby 3D kusiło ;) ? Bodajże w Warszawie można było obejrzeć jak taki telewizor spisuje się w "akcji".
 

Ares78

New member
Ceny zapewne będą odpowiednio wyższe, bo raczej nie ma co liczyć, żeby hx900 kosztował tyle co hx700 etc... Także kwestia wyboru bo na dobrą sprawę nie wiadomo jak technologia 3D będzie się kształtowała w przyszłości, pytanie jak bardzo pilny jest zakup telewizora?
 

RHJG

New member
Bez reklam

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Tak naprawdę to 3d można zobaczyć na kazdym tv. Mam filmik demo w 3d i efekt można było zobaczyć i na lcd i na crt. Pewnie w telewizorach 3d ten efekt bedzie lepszy ale jak pisałem zobaczyc go można na kazdym i wyglądało to bardzo fajnie.
 

kistian

New member
A powiedzcie mi jeszcze (NX700 odkładam na bok, myślę bardziej o NX800 lub HX700) Jaka jest różnica pomiędzy czujnikiem światła a czujnikiem oświetlenia? (na chłopski łeb to wszystko to samo, ale chyba jakieś różnice są)?

I różnica przy opcji "dynamiczny współczynnik kontrastu" w NX jest Mega a w HX wysoki. Czy jest odczuwalna różnica?
 
Do góry