Kdl-46NX720 nie odtwarza dużych plików

kajacek

New member
Witam,
Proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu:

mam telewizor KDL-46HX750 3D LCD i bez problemów odtwarzam pliki o dużej pojemności (ponad 10 GB) na swoim sprzęcie z dysku zewnętrznego - oczywiście po małych przeróbkach dysku zewnętrznego (sformatowałem go na ExFAT, aby telewizor go widział...) i plików (przekonwertowałem pliki .mkv na .m2ts, aby były widoczne przez telewizor) - wszystko hula beż żadnych problemów i mogę sobie oglądać filmiki w wersji 3D... Formatowanie i konwertowanie plików robiłem na kompie z Win XP SP3...

Kolega ma telewizor SONY KDL-46NX720 3D LED i wczoraj próbowałem uruchomić na tym telewizorze odtwarzanie tych plików, tak jak to zrobiłem u siebie, ale pokazały się problemy - sformatowałem dysk kumpla na ExFAT i przegrałem mu kilka plików o dużej pojemności oraz kilka demo 3D o malej pojemności przekonwertowanych z .mkv na .m2ts.

Jednak okazało się, że pliki o pojemności większej niż 4 GB nie dają się otworzyć - telewizor widzi wprawdzie dysk zewnętrzny i pliki, ale przy próbie otwarcia pokazuje się komunikat, że nie może uruchomić tego pliku - nie ma za to żadnych problemów z odtwarzaniem plików poniżej 4 GB...

Przywiozłem swój dysk zewnętrzny (ten, z którego bez problemów uruchamiałem wszystkie plik na swoim telewizorze), ale też nie można otworzyć większych plików...

Kumpel ma na kompie system Win 7 i dysk był formatowany pod tym systemem - może to nie ma znaczenia, ale chcę dać jak najwiecej informacji

Software telewizora kumpla uaktualnione do najnowszej wersji - sprawdziłem w ustawieniach i ustawiłem wszystko, tak jak u mnie, ale nic nie pomogło...

Może ktoś z Was spotkał się z takim problemem i może mi pomóc, albo coś doradzić?
 
Do góry