KDL-40EX1 100 Hz vs KDL-40Z4500 200Hz

yomi

New member
Przymierzam sie do kupna tv - celuje w Sony, odleglosc ogladania 3 - 3,5 metra wiec 40" powinno wystarczyc (chyba ze macie inne zdanie co do przekatnej to prosze o komentarz), docelowo ma wisiec na scianie. Granica cenowa to gdzies tak do 10 klockow - jeden cwaniaczek na hdtvmania wyjechal mi z Loewe 42" za 26 klockow - az takim wideofilem (badz marnotrawca pieniedzy) nie jestem...
Tv ma byc na dluzszy okres czasu, platforma cyfrowa "n", czasami bedzie podlaczany komputer badz laptop, i licze ze dotrzyma mi do czasu gdy wszedzie w Polsce uruchomione na stale nadawanie sygnalu cyforwego.

Pytanie jest czy stuherzowy KDL-40EX1 wart jest dolozenia tych 2 tysiecy i zakup tego modelu czy pozostac przy tanszym, dwustuherzowym KDL-40Z4500 ?:hmm:

Probowalem na necie znalezc jakies zestawienie obydwu modeli ale moje poszukiwania zakonczyly sie fiaskiem - posiadajacy wiedze w tym temacie moze pokusza sie o zrobienie jakiegos zestawienia - do porownania wypunktowac plusy i minusy kazdego z modeli ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=33314 - tu masz test 40 Z 4500

łagodne przejścia tonalne pokazują że producent zadbał o kolejny trudny lelement wyposażenia telewizora.
085_P1120337.JPG


Natomiast ZX1 - pojawi się wkrótce.
Od jutra rozpoczynamy po jednym teście dziennie.
Sony ZX to wyjątkowa , jedyna technologia na świecie.

005_P1120616.JPG



029_P1120748.JPG



081_P1120970.JPG


Jeśli masz dużo kasy to ZX1 robi duże wrażenie .
Trochę gorzej w SD , ale jak na nową technologię to robi wrażenie.

024_P1120724.JPG
 

meduza88

Banned
Nie zauwazylem roznicy miedzy modelami Sony z 50Hz 100Hz i 200Hz.Obraz wszedzie wygladal tak samo.Pewnie jedynie przy odtwarzaniu filmow blue ray dzieki 200 Hz obraz bedzie troche plnniejszy.3 metry odleglosci i ty chcesz 40 cali??? Pixele wejda ci do oczu.Ja mam 3i pol metra i zastanawialem sie czy 37 nie bedzie za duzy
 
Ostatnia edycja:

Dawidowski1000

New member
meduza88 napisał:
Nie zauwazylem roznicy miedzy modelami Sony z 50Hz 100Hz i 200Hz.Obraz wszedzie wygladal tak samo.Pewnie jedynie przy odtwarzaniu filmow blue ray dzieki 200 Hz obraz bedzie troche plnniejszy.3 metry odleglosci i ty chcesz 40 cali??? Pixele wejda ci do oczu.Ja mam 3i pol metra i zastanawialem sie czy 37 nie bedzie za duzy

Meduza88 uprzejmie Cię proszę nie wypisuj rzeczy które nie są prawdziwe.
Możesz nie lubić najnowszych technologii umieszczonych w LCD, ale jak można nie widzieć różnicy pomiędzy 50hz a 200hz.!??:confused: Wytłumacz mi to?? Według mnie i nie tylko jak myślę, różnica pomiędzy 50hz a 200hz jest KOLOSALNA!
Co do odległości: Ja mam 46 cali i siedzę 2,60 metra od Tv i jest idealnie, inni powiedzą że jest mały;). Zasięgnij opinii innych forumowiczów, niektórzy siedzą w podobnej odległości a mają wieksze odbiorniki. Poprzedni LCD miałem 40" był ok ale bez reweli. Jeszcze raz proszę Cię zastanów się zanim coś napiszesz, nie pierwszy raz już głosisz herezje...

Z pozdrowieniami
 
Ostatnia edycja:

meduza88

Banned
ja niczego nie musze "zasiegac".Bylem w malym sklepie gdzie mozna bylo pogadac z fachowym sprzedawca i mial wszystkie trzy modele.Ogladalismy doslownie obraz na wszystkim co sie dalo.200 hz ladowane jest do duzych matryc zeby przy sygnale SD lub analogowym jak najbardziej zredukowac zaklocenia i poprawic plynnosc ruchu.Na blue ray i stacjach ktore nadaja w HD nie ma roznicy czy 50 czy 200hz.Raz mi w Media markt facet chcial udowodnic wyzszosc Pana ze 100 hz nad sony z 50 w plynnosci ruchu a telewizory staly obok siebie.Puscil mecz a pozniej dane z gieldy ktore dosyc szybko leca na pasku i nie bylo zadnej roznicy.Jestem fanem nowych technologi dlatego z niecierpliwoscia czekam na tv OLED od sony ktore pojawia sie w 2009.
 

p.stasiak

New member
duże róznice między 50hz i 200hz

Różnica w jakości obrazu między 50 a 200hz jest ogromna. Miałem okazje widzieć obraz 50/100/200hz zarówno w hd jak i sd i sam byłem zaskoczony, bo sądziłem że co jak co ale ta technologia jest bardziej marketingowa niż rzeczywista (albo przynajmniej będzie jedynie widoczna w połączeniu z pełnym 1080).

Co do pytania o różnice między EX1 a Z4500, to jest to wybór między chyba najlepszymi obecnie modelami Soniaka. Z opisów, które czytałem jakosć obrazu jest podobna (mimo ze EX1 to motionflow100), ale to tylko opinia innych, pod którą się podpisać nie mogę, bo nie widziałem. Cała silnik technologiczny jest ten sam (oczywiscie poza kwestiami zwiazanymi z samym odchudzeniem tv) Mi osobiście połączenie beprzewodowe, ani smuklejszy design nie byłyby potrzebne ale to kwestia potrzeb i gustu. Ja bym się zdecydował na Z4500.
 
Do góry