KDL-32W5500 a odbior z satelity

valldemaar

New member
Witam Panstwa,

Z uwagi na fakt doradzenia rodzicom, ktorzy wyprowadzili sie poza miasto zakupu/wyboru platformy cyfrowej z satelity zderzylem sie z pewnym problemem. Byc moze ktos z Panstwa, bedzie mogl wskazac rozwiazanie (rozszerzyc moje poszukiwania) w obrebie zalozenia, ktore chcialbym zrezlizowac.

Zalozeniem jest obsluga wszystkich urzadzen jednym pilotem.

Przed podejsciem do tego tematu mialem wrazenie, ze nie bedzie z tym wiekszego problemu, gdyz posiadany Telewizor:
SONY KDL-32W5500
posiada modul CI+, zakladalem, ze dokupie modul CAM + abonament/antene/karte u operatora i kwestia bedzie rozwiazana.

Dla pelnego obrazu, telewizor obecnie jest polaczony z Blu-Ray Sony BDP-S370 i obslugiwany jednym pilotem.

Po zapoznaniu sie ze specyfikacjami, mam juz jasnosc, ze nie uda mi sie w tym telewizorze uzyskac kontroli nad sygnalem satelitarnym z uwagi na brak tunera DVB-S.
Tutaj dygresja, ze ogolnie raczej niewiele jest odbiornikow na rynku polskim posiadajacych ten tuner. Niemniej jednak gdybym zderzyl sie z tym problemem poltora roku temu, gdy telewizor ten byl kupowany to zakupilbym model KDL-32W5810, ktory takowy tuner posiada - byl on dostepny na rynkach zachodnich i raczej nie byloby problemu z jego sprowadzeniem. Niemniej jednak, teraz telewizora nie bedziemy zmieniac...

Mialem 3 watki - podaje w kolejnosci waznosci dla mnie:

Przypadkowo weryfikujac powyzsze kwestie natknalem sie na odtwarzace Blu-Ray majace zitegrowany tuner DVB-S, np. Samsung BD-C 8900 S, wiec zaczalem poszukiwania, czy przypadkiem SONY nie posiada takiego modelu (obecny Blu-Ray mozemy oddac). Nie natknalem sie jednak na taki model (nawet za granica), wiec ten trop rowniez okazal sie bledny.

Kolejne rozwiazanie opieralo sie juz o odrebny dekoder satelitarny, ale marki SONY - gdyz historycznie takowe widywalem - gdzie moglby zamotowac modul CAM ale rowniez obecnie nie moglem takiego namierzyc.

Ostatnim rozwiazaniem jakie widze obec nie, jest zakup uniwersalnego pilota: SONY RM-VL1400T, ktory powinien obsluzyc zewnetrzny dekoder SAT. I tutaj mam obaw jedynie czy obsluzy kazdy?

Prosibym o uwagi jak mozna moj problem rozwiazac, ewentualnei o wskazanie miejsca na WWW gdzie moglby zweryfikwowac urzadzenia kompatybilne SAT z wskaznym pilotem.

Z gory dziękuje za sugestie
Pozdrawiam
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Skoro twoim założeniem jest obsluga wszystkich urzadzen jednym pilotem to nie rozumiem dlaczego podchodzisz do problemu od tyłu. Dlaczego starasz się na siłę i nawet wbrew rozsądkowi skompletować wszystko jednego producenta. SONY nigdy nie było pionierem w produkowaniu tunerów satelitarnych i nawet jeśli takowy gdzieś znajdziesz to spodziewaj się więcej problemów jak pożytku. W końcu jakiś musi być powód tego, że ludzie nie kupują sprzętu satelitarnego tej firmy. Swoją drogą to przez moje ręce przewinęło się co mniej kilkadziesiąt różnych modeli tunerów sat i jedyny SONY o jakim słyszałem to mediasat CYFRY+, który był wielkim nieporozumieniem (modułu Ci nie miał).

A wracając do sedna to nie rozumiem dlaczego nie skompletujesz rodzicom sprzętu różnych producentów, tak jak podpowiada to logika i do zestawu nie dokupisz uniwersalnego pilota najlepiej samo-uczącego się.
Swojego czasu miałem pilota ELMAC OSKAR, który obsługiwał mi sprzęt:
TV PHILIPS, tuner SAT Pioneer, DVD recorder SONY, Wzmacniacz DENON, CD player Harman/Kardon i wszystko działało na tym jednym pilocie idealnie. Mogłem sobie także dowolnie przedefiniowywać przyciski pilota np jak był przełączony na tryb CD-player to przyciski VOL-/VOL+ sterowały głośnością wzmacniacza itp.
A pilot kosztował jakieś 80 zł.

Pilotów uniwersalnych masz naprawdę spory wybór i wystarczy , że kupisz samo-uczący się a wtedy nie będziesz musiał się w ogóle obawiać jego kompatybilności ze sprzętem bo przecież będziesz mógł go sam wszystkiego nauczyć (kopiowanie przycisków z oryginalnego pilota).
 
Do góry