KD vs czworonóg - czy ktoś miał kłopot z psem?

ghostec

New member
witam. dopiero co kupiłem KD (a dokładniej Yamahę RX-V661 wraz z głośnikami Infinity Alpha HCS II) i poza wieloma kłopotami z podłączeniem tego cholerstwa (nie mogę uzyskać obrazu z ampa - połączenie z LCD-kiem: HDMI-HDMI), doszedł kolejny i chyba najpoważniejszy
icon_sad.gif


otóż moja suczka rasy amstaff (rok i siedem miesięcy) dostaje szału zaraz po włączeniu kina i nie ważne czy leci film czy radio. co ciekawe, przez całe święta pies był z nami u rodziny, gdzie kino grało na okrągło całymi dniami i pies w żaden sposób nie reagował. widocznie LG za 1,5 tysiąca nie nadaje w tak szerokim zakresie.

czy ktoś miał tego typu przygody ze zwierzętami? ja próbuje już od kilku dni przyzwyczaić swoją suczkę do KD i zapuszczam jej po 10-20 minut dziennie "wrażeń dźwiękowych". niestety rezultatów nie widać. pies kręci się po całym mieszkaniu, dostaje zadyszki jakby przebiegł kilka kilometrów, czasami się trzęsie, a czasami warczy...
icon_sad.gif


jak moje próby przyzwyczajania psa do KD niewypalą będę musiał chyba sprzedać mój zestawik i kupię jakieś plastikowe badziewie typu LG!!
 

dnc

Moderator
VIP
Twoje KD składa sie z kilku elementów jak mniemam, co mu przeszkadza.. Sprawdź, który robi problem z psem. Możliwe, że podczas pracy generuje jakiś dźwięk powyżej 20kHz, którys irytuje psa. Sprawdź, czy np KD działajace cicho tak samo działa na psa jak głośne? Czy jak podłączysz słuchawki to też psa denerwuje? Psy jak wiadomo mają doskonały słuch i coś słyszy Twój pies co mu przeszkadza.
 

timbot

New member
Bez reklam
gdyby sprawdzenie elementow (bo moze bzyczec elektronika w sprzecie) i podlaczen kablowych nie pomoglo, to moze z glosnikow leca za wysokie tony, jesli twoje kolumny umozliwiaja biampling, to zdejmij zworki i podlacz pod wejscie do glosnika niskotonowego, jesli wtedy pies nie bedzie szalał, to trzeba bedzie pomyslec, jak obciac wysokie tony z glosników (jest to wykonalne w jakimkolwiek amplitunerze??)

mozesz tez sprobowac odsunac kable od elektroniki wysokich napiec
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Spróbuj jeszcze jednej, dość pracochłonnej, metody. Mianowicie podłaczaj po jednym głośniku i zobacz. Może to wina pojedynczego głośnika? Może ktoś ze znajomych ma jakieś głośniki i pożyczyłby Ci je. Z innymi głośnikami mógłbyś się upewnić, czy źródłem problemów są głośniki, czy amplituner. Gdyby nie to, że muzyka z radia przeszkadza, doradziłbym wyłączenie filtru Cinema EQ. Sprawdź też, czy masz właczone poprawianie jakości MP3. Nie wiem, jak to się u Yamahy nazywa, ale o ile wiem, posuada taką opcję. I ostatnie pytanie, czy basy i wysokie masz ustawione na 0 dB?

ArtS :)
 

ghostec

New member
dzięki za kilka pomysłów i rad. nie sądzę jednak, że chodzi tu o dźwięki dochodzące z elektroniki. nie chodzi tu też raczej o źle działający pojedyńczy głośnik. po reakcjach psa widać, że jednakowo denerwują go dźwięki ze wszystkich głośników. to raczej sam dźwięk przestrzenny tak na niego wpływa. zwłaszcza jego głębia i realizm...
co ciekawe mogę ustawić na bardzo cicho (ja już nie rozumiem poszczególnych słów) a pies reaguje tak samo. ale to chyba żadna tajemnica, że pies ma lepszy słuch od nas :)
 

timbot

New member
Bez reklam
hmm..... "głębia i realizm dzwieku" wpływajacy tak na delikatnego amstafka... :) chyba go nie wychowałeś na twardziela :) chyba moga pomóc jedynie spacery przy autostradzie bez paneli wygłuszających :)
a tak na serio, to mój kot przy pierwszym spotkaniu z kinem domowym, to mało co by sobie kark skrecił, jak szukał co mu tak chałasuje z prawej, lewej, prawej, tyły, przodu... potem tylko uszy obracał w kierunku grajacego głośnika nawet oczu nie otwierając, a terea sobie śpi w najlepsze cokolwiek by leciało :)

mimo wszystko bym sie zastanowił czy różnica w "głębi i realiźmie" jest u ciebie tak znaczaco lepsza niż w plastikach LG (tym bardziej, że gdzie głębia i realizm w sygnale radiowym?), że u kolegi czworonóg nie szaleje, a u Ciebie biedny lata w koło, czy jednak nie chodzi o generowanie wysokich dzwięków...
mozesz włączyć dzwiek mono z radia, najlepiej puścić na jedna kolumne (a nie full mono) i sie przekonasz czy psina reaguje również na tą "głębie", bo przecież szkoda go męczyć, choć może sie i przystosuje
 

Bucek

Banned
a pomysleliście, że może dzwięk generuje nie tylko ultra ale i infra dżwięki?

moze daje jakis zakres jak dają odstraszacze do psów i pies dlateg odostaje szału?

i wcale nie jest powiedziane, że to nie elektronika go tak wkurza .... sam widzialem psa, który dostawal szału w momencie skierowania pilota od TV na boomboxa i wcisniecia dowolnego przycisku ....

nie wiem dlaczego, poprostu tak bylo i tyla :p


a moze jakies zaburzenia pola elektromagnetycznego?

mój pies wkurzał się jak włączałem do prądu odkurzacz, nie wciskałem przycisku tylko właczałem go do sieci i zamim nacisnąłem przycisk pies zaczynał na odkurzacz szczekać ... jesli odkurzacz lezal niepodlaczony do pradu w ogóle na niego nie ragowal ...
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
zwierzeta sa bardziej czułe na ultradzwieki (i gwizdki sa na ultra), poza tym elektronika i głośniki moga generować raczej ultradzwieki niż infradzwieki (ach, jak pięknie by było, gdyby wszystkie kolumny mogły zagrać 20Hz....), dlatego koledzy radzili sprawdzic komponenty elektroniki
 

Bucek

Banned
a czy ja gdzieś napisałem: "gwizdki"?

napisałem: "odstraszacze" ...

np. mój, który zrobiono, na zamówienie a od którego kundle zmykają gdzie pieprz rośnie ...

wg sprzętu pomiarowego schodzi do 7Hz nawet :p

Pan co go robił mówił, że mogło być i niżej tylko, że to stwarzałoby już zagrożenie dla ludzkiego zdrowia ....
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wrócę jednak do metody sprawdzenia głośnik, po głośniku. To, że pies reaguje na wszystkie, czy na część z nich nie przesądza, że może to być wina jednego tylko głośnika. Co do sygnału z radia, to rzeczywiście, tam jedynie harmoniczne mogą powodować ultradźwięki, gdyż sygnał radiowy jest ograniczany do 15 kHz. Dobrą metodą jest też sprawdzenie z innymi głośnikami.

Jeszcze jedno pytanko. Czy w trakcie samych dialogów pies też głupieje?

ArtS :)
 
Do góry