KD: tary "flagowiec" czy nówka z niższej półki?

Mateusz.Figat

New member
KD: Stary "flagowiec" czy nówka z niższej półki?

Witam wszystkich Bywalców!

chciałbym zapytać Was o radę, co wybrać - starszy topowy model amplitunera (mowa o PIONEER VSX-AX5i-S) czy któryś z nowoczesnych modeli entry level Denona czy Onkyo <1500pln np. SR577 cz AVR1611. Jako głośniki Quadrale Q5000 5.0 - może później sub.
Zastosowanie: KD 100% głównie .mkv z inetu; jak ceny znormalnieją to pewnie z czasem BD. Pokoik malutki - 16m2 ale otwarty na kolejne 20m2 (w bok). TV 40'' z audio passthru, ew. SPDIF z Asusa O!Play HDP-R1, więc HDMI nie jest konieczne w ampie (chyba że się mylę?).
Generalnie zestaw ma być mocno budżetowy więc mocno rozważam używki. Jeśli chodzi o dźwięk to zdecydowanie preferuję ciepły ale zdecydowany, zaokrąglony, niejazgoczący. Nie musi dudnić, ale chcę słyszeć szczegółowo słyszeć środek i górę...
Istnieje możliwość, że powiecie żebym sobie odpuścił - zasadniczo też rozważam taką opcję - na pewno nie wydam więcej niż 3K pln na zabawki w tym roku, a po co mam się denerwować że kupiłem złom.
Czekam z dużym zainteresowaniem na Wasze opinie i sugestie,

Pozdrawiam,
Mateusz
:roll:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ma być budżetowy :
Onkyo 577 + Jamo 606
Pioneer 519 + Klipsch F1
JVC 7052 + Jamo 608
Yamaha 756 + KEF 1005
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
różnice dynamiki to lata pracy - odczujesz wyraźnie na Klipschach. Jeśli mało miejsca i dużo filmów - to KEF
 

Mateusz.Figat

New member
różnice dynamiki to lata pracy - odczujesz wyraźnie na Klipschach. Jeśli mało miejsca i dużo filmów - to KEF
Kiki,

to o głośnikach - widziałem opinię, że warto na nie wydać 70% kasy - rozumiem, że podzielasz to zdanie. A co a ampem? I dlaczego nowy "dół" a nie starszy wysoki model jeśli by był za podobną kasę?
Miejsce na głośniki w zasadzie mam - Tv stoi na stoliku, więc po bokach miejsce się marnuje, a za plecami skos, więc też mogę 1,5m w tył wyrzucić surroundy. Te Klipsche strasznie brzydkie w czerni - robią je w brązach? Żona mnie z takimi czarnymi trumnami ze schodów zrzuci!

Mateusz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
są też kolory - chery.
Co do ampli zadałeś trudne pytanie.
Przyzwyczaiłeś się do pewnej harmonii dźwięku swojego wysokiego modelu.
VSX-AX5i-S (Archived) - Pioneer Europe
Sprawdziłem - porównałem i zostałbym przy tym co masz
podnosząc jednak Kwotę ma kolumny !
 

Mateusz.Figat

New member
tak z ciekawości - elektronika AV starzeje się fizycznie czy moralnie? Nie żartuję teraz z pytaniem - czy wiek sprzętu ma realny wpływ na jakość reprodukcji czy macie na myśli konkretną technologię, której zwyczajnie brakuje (a jest do czegoś potrzebna)? Oczywiście nie chcę tutaj wyciągać 20-letnich sprzętów bez żadnych dekoderów - przez te 5 latek coś tym sprzętom istotnego uciekło? Wychodzę tutaj z założenia, że jakość reprodukcji dźwięku w topowych modelach zwyczajnie będzie lepsza, a czas ich zbytnio nie zniszczył - ale może się mylę?

Mateusz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bardzo dobre pytanie. Wg mnie przeważnie moralnie.
Ale są jak zawsze wyjątki od reguły.
 

Mateusz.Figat

New member
są też kolory - chery.
Co do ampli zadałeś trudne pytanie.
Przyzwyczaiłeś się do pewnej harmonii dźwięku swojego wysokiego modelu.
VSX-AX5i-S (Archived) - Pioneer Europe
Sprawdziłem - porównałem i zostałbym przy tym co masz
podnosząc jednak Kwotę ma kolumny !
w cherry już lepiej;-))
Kiki, trochę mało wyraźnie się wyjaśniłem - tego VSX-AX5i-S to ja rozważam do kupienia - zamiast nowego np SR577... jest używka wystawiona za 1500 pln. Zwyczajnie nie jestem przekonany, że technologia wyprzedziła ekonomię tak bardzo, żeby wnieść coś istotnie LEPSZEGO do nowych (tanich) apli. Dlatego szukam opinii fachowców - może jest inaczej;-)

Mateusz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tu Ci nie pomogę - nie wypowiadam się o używanych. Nie znam stopnia zużycia, systemów często działających w różnych krajach itp. Odpuszczam.
 

killpit

New member
To się zgadza ciężko jest określić sprzęt używany nie znając do końca jego stanu zużycia.To że stare klocki z wyższej półki grają świetnie wiemy z tym że jeśli chcesz coś sobie w przyszłości rozbudować i myśleć o jakości HD możę być problem. :)
 

pkomp

New member
wiesz - końcówkę mocy możesz miec na znacznie wyższym poziomie
ale dochodzą takie kwiatki jak hdmi , obsługa dźwięku hd i tym podobne czego starsze modele nie posiadają....
niestety nie ma budżetowych zestawów procesor+koncówka bo to pozwoliłoby zaoszczędzić na końcówce....
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
tak z ciekawości - elektronika AV starzeje się fizycznie czy moralnie?

moze w rozwiazaniu tej kwesti pomoze ci pytanie pomocnicze
- gdybys mial kupic TV wolalbys wydac 5tys. na "topowy" model kosztujacy 15 tys. 5 lat temu (nawet jesli "przestal" w kartonie) czy przeznaczyc ta kwote na model tegoroczny ?

tysiace inzynierow zatrudnionych w koncernach elektronicznych nie dostaje raczej pensji za "dlubanie w nosie" a ceny w tej branzy nie tyle maleja co leca na leb....
wyjatkiem sa oczywiscie kolumny - tu jednak bardziej w gre wchodzi "mechanika".
 

Mateusz.Figat

New member
moze w rozwiazaniu tej kwesti pomoze ci pytanie pomocnicze
- gdybys mial kupic TV wolalbys wydac 5tys. na "topowy" model kosztujacy 15 tys. 5 lat temu (nawet jesli "przestal" w kartonie) czy przeznaczyc ta kwote na model tegoroczny ?

tysiace inzynierow zatrudnionych w koncernach elektronicznych nie dostaje raczej pensji za "dlubanie w nosie" a ceny w tej branzy nie tyle maleja co leca na leb....
wyjatkiem sa oczywiscie kolumny - tu jednak bardziej w gre wchodzi "mechanika".


Heh, nic łatwiej... rozważam jeszcze taką możliwość - odpuścić dzisiaj na amplu - wziąć coś taniego, może nawet tanią używkę, żeby nie było żal, i wydać większość kasy na kolumny, kupując najlepsze jakie sie da, nawet jeśli wzmak który je w pełni "ruszy" kupie za 2 lata.

Co do dłubania w nosie, to oczywiście nikt tego nie wie ;-) ale mam wrażenie, że te wszystkie piórka w które obrastają nasze sprzęty przez ostatnie lata już nie wpływają istotnie na jakość dźwięku, a ja raczej obrazu przetwarzać nie będę. Gdzie szukać tych super najnowszych wersji systemów Dolby - tylko na BD i to zupełnie najnowszych filmów, a to raczej mnie nie czeka zbyt szybko.

Reasumując - z propozycji Kikiego najlepsze głośniki powiedzmy do 3kpln to da się kupić Klipsche F2+C2+B2... A do tego taniutki Pioneer VSX-519 i za jakiś czas coś lepszego.
Będzie grać?

Mateusz
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Gdzie szukać tych super najnowszych wersji systemów Dolby - tylko na BD i to zupełnie najnowszych filmów, a to raczej mnie nie czeka zbyt szybko.

tez tak myslalem.... po roku sprzedawalem sprzet.....a ze bylo to prawie dwa lata temu to udalo mi sie jeszcze zlapac "losia"....
 
Do góry