KD do salonu, +/- 5000,-

Szalej

New member
Witam wszystkich,


Potrzebuję kino domowe, chciałbym żeby było to w zestawie 5.0 - filmy, tv, podłączony PC na stałe, przyszłościowo konsola + muzyka, ogólnie uniwersalnie.
Amplituner, Odtwarzacz Blueray + 5 głośników.
Limit około +/- 5000,-
Salon ok 20m2
Jakiś pomysł?

Denon X2000 + Elac FS68.2?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Kolumny ok, ale tego Denona bym odpuścił, pomimo, że stoi u mnie na półce i generalnie jestem zadowolony, ale na chwilę obecną celowałbym w wyższy model, nawet kosztem kupna niepłnego zestawu kolumn, np. na początek porządne fronty i central, a później tyły + sub. W przyszłości da ci to możliwość większej elastyczności w rozbudowie systemu, jeśli muzyka jest dla ciebie ważna. Teraz X3000 kupisz w bardzo fajnych cenach, podobnie jak Marantza 5008 bo lada dzień wchodzą nowe modele Denon X3100 i później Marantz 5009. Dodatkowo HK270...
Z kolumn zaproponowałbym ci jeszcze coś z nowej serii JBL Studio,np. 270, Melodika BL4..., Indiana Line Nota
Bardzo fajnie zgrywają sie z Denonami i Marantzami, a te marki fajnie sprawdzają się w muzyce i KD

Najlepiej napisz do Blackninja, poda ci co w tym budżecie mógłbyś mieć u niego i później łatwiej będzie gdzieś odsłuchiwać zanim ostatecznie kupisz
 

Szalej

New member
Po dłuższym namyślę kombinuje teraz czy nie kupić denona X3000 + blueray i jakieś konkretne stereo kolumny. Z czasem przyplywu gotówki rozbudować ten zestaw na 5.1 z subem, może tak zakombinować?
 

Szalej

New member
Ktoś może był na odsłuchu jak gra Denon-X3000 z MonitorAudio BX6?

Bo dochodzę do sedna sprawy, X3000 z BX6, ten denon ma pre-out także dojechałby wzmacniacz żeby napędzić same fronty i ułożyć z czasem resztę głośników pod 5.1. Byłoby?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Dla mnie takie połączenie to bajka i miód dla uszu, można godzinami słuchać.
Denon jest bardzo muzykalny jak na ampli, a BX grają fajnie pełnym pasmem, bardzo czysto i przyjemnie. Jak komuś pasuje takie "klarowne" brzmienie to powinien być zadowolony....ale oczywiście to kwestia gustu, a ja opisuję swoje odczucia z odsłuchu...
 

Kieziu

Banned
Mam u siebie BX5... grają naprawdę wyśmienicie... radzę podjechać na odsłuch do sklepu i porównać sobie z BX6. Dla mnie po odsłuchu: BX6 - kolumny o większej mocy, potrzebujące "przestrzeni", aby pokazać co potrafią... BX5 pięknie grają już przy niskiej głośności, co dla mnie jest bardzo ważne... dlatego po odsłuchach zdecydowałem się na BX5.
 

Szalej

New member
Jeszcze myślę oprócz BX6 nad Zensorami 7, nie ukrywam - wizualnie bardzo mi odpowiadają, szczególnie w wersji białej. Ma ktoś porównanie?

Pytanie nr 2, odpowiednik z Harmana w klasie denona X3000 to...?
 
Do góry