KD do ok. 2,5k

marino166

New member
Witam.

Denon AVR-X1000 + JAMO S506 HCS3 Wymyśliłem sobie taki zestaw do mojego pokoju 4x8m. więcej będę na nim słuchał muzyki, tak powiedzmy 70%. budżet mam w granicach 2,5k. Chciałbym tego denona bo ma polskie menu a ja tylko w tym języku rozumię. Jest to moje pierwsze kino i nie wymagam wielkich fajerwerków, chcę tylko żeby to fajnie grało. Pomoże ktoś w ocenie lub doradzi co można jeszcze zmienić?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

collider

New member
Bez reklam
Jesli nie masz wymagan to nie jest to zly wybor. Mozna by bylo pogrzebac przy glosnikach i dac np. Taga Harmony.
 

marino166

New member
Widzę collider że masz Pioneer VSX 528-K, Jamo S 426 HCS 3 5.0 zastanawiałem się też nad takim zestawem, możesz napisać jak to się sprawuje?
 

collider

New member
Bez reklam
Amplituner posiada podstawowe funkcje, ktore tak naprawde dla poczatkujacego lub niewymagajacego uzytkownika sa absolutnie wystarczajace. Mam to szczescie lub nie, ze mam okazje porownac go z wyzszym modelem 920. I powiem szczerze porownanie to nie wychodzi najgorzej. Oczywiscie moc czy mnogosc funkcji jest po stronie wyzszego modelu ale np. brzmieniowo o dziwo nie odczulem pogorszenia. Za te pieniadze jest to naprawde zacny amplituner. Glosniki, coz poprostu spelniaja swoja role. W KD spisuja sie, zaryzykuje stwierdzenie, bardzo dobrze (malutki minusik stawiam przy jakosci dialogow) choc teraz kupilbym wiekszego suba model Jamo 360. W stereo zestaw gra znosnie. Moglo by byc troszke wiecej basu, ale zawsze mozna to poprawic subem. Z drugiej strony stereo to pieta Achillesowa nie tylko tego modelu a wielu nawet duzo drozszych. Osobiscie nie zaluje zakupu, ale to co podoba sie mi, nie koniecznie musi podbac sie czy pasowac tobie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marino166

New member
Dzięki collider za wyczerpującą recenzję, piszesz tez o tagach, wiesz myślałem nad tagami 506 ale raz je chwalą a raz ze to śmieci, sam już nie wiem. jutro jadę na obczajkę, zobaczę do da się wynegocjować i może wreszcie coś zakupię
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Taga 506 będzie za słaba na 32m2. Min. to Taga 606, a najlepiej 806. Zerknij jeszcze na Wharfedale Obsidian 600. Ładnie wykonane kolumny i przyzwoicie grające.
 

marino166

New member
Kupiłem zestaw: DENON AXR X1000 + Taga Harmony TAV 606 SE, dostroiłem już w miarę zestaw i gra super, mimo że bez suba. Moje pytanie do szanownych kolegów jest takie: dlaczego gdy zestaw gra w konfiguracji 5.0 bardzo dominującym głośnikiem jest głośnik środkowy? gra on dwa razy głośniej niż pozostałe. Czy pomoże mi ktoś to ustawić czy po prostu tak ma być?
 

shogun990

New member
Nie wiem jak jest u ciebie ale u mnie w onkyo jest możliwość ściszania między innymi centralnego ale po kalibracji z mikrofonem wszystko samo się ustawilo

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie, przeprowadz poprawnie kalibracje i zostaw jak jest. Powinno byc ok.
Zawsze tez mozesz sobie sciac dowolny kanal i ustawic indywidualnie, ale to juz bedzie ingerencja w oryginalna sciezke przy odsluchach i ja takich rozwiazan nie polecam.
 

marino166

New member
No ale ja robiłem kalibrację, ale po niej miałem muzykę trochę cicho i prawie bez basów, no to zacząłem ustawiać po swojemu ale tego centrala jakoś nie mogę poskromić :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak na marginesie, domyslam sie ze wiesz ze central sam w sobie jest kanalem w ktorym dosyc duzo sie dzieje, natomiast jak porownywales do innych zestawow (poprawnie skalibrowanych) i jestes przekonany ze faktycznie cos jest nie tak, to sprobuj jeszcze raz przeprowadzic kalibracje, napisz tez jakie masz wartosci po kalibracji?
Mozesz tez sobie sam wyciszyc centrala i po problemie, ale to tylko i wylacznie jak bedziesz pewny ze zrobiles juz wszystko. Takie scinanie, to nic dobrego dla oryginalnej sciezki. Tak jak pisalem, jest to ingerencja.
 
Ostatnia edycja:

marino166

New member
nie słyszałem nigdy KD takiej klasy więc nie wiem, być może tak ma być. na początku zrobiłem kalibrację a później dostroiłem sobie kolumny do lepszego słuchania muzyki, tak że w stereo jak dla mnie jest super... może po prostu tak ma być? no nie wiem, bo tak jak już pisałem nigdy nie oglądałem filmów w takim zestawie. a jak zestaw kupowałem to tylko odsłuch był w stereo
 
Do góry