KD do 3,5 tyś

yukon

New member
Witam, poszukuję zestawu w cenie max 3.5 tyś, sprzęt głownie do muzyki i xboxa. Mam zamiar kupić jamo s606 za 1600zł. Pozostaje 1900zł na ampli + kable. Proszę o podpowiedz w wyborze dobrego amplitunera do tych głośników.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Zdecydowanie droższe kolumny i tańszy ampli. Jeśli głównie do muzyki to raczej integra stereo i efekt będzie zdecydowanie lepszy niż tanie kino. Przewodami się tak nie przejmuj - do KD nie powinny przekraczać 10% całości (nie wnoszą nic od siebie, co najwyżej mogą popsuć co nieco), do stereo odpowiednio mniej (chyba, że lubisz biżuterię).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
uważam że starannie wybrałeś :
Jamo 606 + Onkyo 608 Zamknie się w zestawie i dobrej jakości ( ampli najlepszy Europejski Wybór) a kolumny też extra.
Poproś o ceny Blackninja - to się zmieścisz.
 

yukon

New member
panowie mam dylemat. dzisiaj pojechałem po jamo s606 5.0 a facet do mnie, że te głośniki niskotonowe na dole, muszą mieć po 1.5m odstępu od ściany. u mnie będą miały około 20cm - 30cm. zaproponował w tej samej cenie jamo s506 + sub 200. może ktoś podpowie co wybrać bo już zgłupiałem.
 

yukon

New member
18m z czego na jednej ścianie mam duże biurko i komodę a tam zamiar wepchnąć fronty. luzu jest na 0,5m z każdej strony
 

killpit

New member
Może kolego zamiast Jamo posłuchałbyś Klipsch F1 idealne do tego pomieszczenia i gwarantuję że suba możesz sobie podarować.
Pamiętaj że Jamo ma bass reflex z tyłu czyli od ściany około 50cm odsunąć musisz.
W Klipschu masz z przodu więc bez problemu to ustawisz a skuteczność ich jest 93,5db sam się zdziwisz co potrafią takie małe głośniki :)
 

Klisman1987

New member
Który z tych trzech zestawów najlepiej będzie grać pod onkyo 607 lub 608 głównie kino i trochę muzyki
-klipsch f1
-jamo 606
-jbl balboa
proszę o pomoc
 

killpit

New member
Jeżeli zależy tobie na przestrzeni świetnej szczegółowości oraz potężnej dynamice F1 będą idealne.
Jak na mocy 606 to konkretnie ten zestaw natomiast Balboa to przede wszystkim bardziej metaliczne brzmienie i koniecznie zgrane z subem.
Ampli brałbym jednak 608 właśnie czytałem o nagrodzie EISA.
 

killpit

New member
Pogadaj z Blackninją on na pewno zrobi tobie odpowiednio cenkę wiem bo kolega u niego kupywał i zdziwił się jaką cenkę dostał.
 

marecki6

New member
Bez reklam
kup sobie procab'y - zaoszczedzisz troche kasy ktora bedziesz mogl dorzucic do budzetu na F1 bo obawiam sie ze 1700zl to jednak bedzie za malo nawet u blackninija (jezeli sie myle to szacun dla goscia) .... do sprzetu z tej polki cenowej procab ls25 na fronty i central i ls15 na efektowce i bedzie ok
 
Do góry