KD do 2,5k na 20m2 (np.TH TAV 606 + Pioneer 528K lub Yamaha 475)

S

sfra

Guest
Witam Forumowiczów,

Mój pierwszy post związany również z pierwszym KD. Żeby nie wyjść na totalnego ignoranta poczytałem co nieco na forum, ale chciałem jeszcze utwierdzić się we wstępnym wyborze.

Na początku założenia:
- pokój 20m2 (4x5m)
- zależy nam na filmach, muzyki słuchamy też na co dzień, ale raczej w tle => 60/30 (F/M)
- budżet 2,5k MAX na ampli+zestaw 5.0 (na początku obejdziemy się bez suba, na razie rolę odtwarzacza będzie pełnił laptop)
- tv do zestawu: panasonic TX-P50ST60E
- radio internetowe w ampli wymagane
- sprzęt nowy

Robiąc research wybór padł wstępnie na takie elementy.

Głośniki:
- Taga Harmony TAV 606 v.3: Opinie są ok, pasują nam wymiarami i designem, w tej cenie trudno wybrać coś lepszego. Wiem, jest też Jamo 606 HCS 3, ale fronty są za wysokie do naszego ustawienia.

Ampli:
- Pioneer VSX 528K
- Yamaha RX V475: chyba lepszy odsłuch niż Pionek + dostęp do serwisów streamowania muzy jak np. Spotify (tak, korzystamy)
- Denon AVR X1000: chyba jeszcze lepiej niż obydwa powyższe, stosunkowo dobre stereo, ale już robi się ciut za drogo

Znalazłem też dobre promo na Pionka 423K (850zł), ale to takie straszne minimum, więc chyba nie warto $$$ wydawać.

Zdaję sobie sprawę, że jest to zestaw budżetowy i cudów nie oczekuję. Do tej pory wystarczała nam miniwieża JVC z przed 10 lat, więc i tak skok jakościowy będzie ;-)

Moje główne pytanie, to który z ampli proponujecie do głośników? Czy oprócz wymienionych ampli, coś jeszcze jesteście w stanie zaproponować w tym zakresie cenowym?

Budżet to niestety nieprzekraczalne 2,5k...

I jeszcze kilka bonusowych pytań laika:
- Czy w momencie, gdy chcę z 5.0 przestawić się na stereo 2.0 do słuchania radia/muzyki istnieje jakiś szybki preset w ampli lub na pilocie? Czy to automatycznie zostaje ustawione przełączając się w ampli między róznymi trybami?
- Od razu za kanapą mam ścianę, satelity będą więc wisiały na dwóch krańcach kanapy (w odległościach ok. 1,5m od środka kanapy), nieco ponad wysokości głowy. Mam nadzieję, że takei ustawienie będzie ok.

Z góry dzięki :blagam:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ket23

New member
Co do kolumn to słyszałem je u znajomego i grają całkiem ok ,oczywiście jak na swoją cenę ja jednak brałbym jamo.Najlepiej by było gdybyś posłuchał i wtedy zdecydował każdy lubi coś innego.Jeżeli chodzi o ampli to te podane przez Ciebie NAPRAWDĘ nie są warte zakupu a nie wiem czy w stereo ta mini wieża nie zagra lepiej.Poszukałbym zdecydowanie czegoś w używkach za te same pieniądze będziesz miał kilkuletni sprzęt kilka klas lepszy i to słychać! Tak w ampli będzie przełączenie między 5.0 a 2.0 plus jeszcze masa innych bajerów których odkrywanie sprawi masę frajdy:)
 
S

sfra

Guest
Dzięki ket23 za szybką odpowiedź.

Niestety zarówno Jamo jaki QQ5000 odpadają z przyczyn fizycznych - fronty Jamo mają 110cm (max u mnie to 100cm, bo ponad kolumnami będzie wisiał tv), a na QQ nie będę miał miejsca by je odsunąć od ściany nawet te 30-40cm (na tylni BR).

Jeżeli chodzi o ampli to te podane przez Ciebie NAPRAWDĘ nie są warte zakupu.

Jest aź tak źle? Myślałem, że już za ok 1,2-3k można kupić coś nowego i rozsądnego...
Wspomniałeś używki - boję się takiego rozwiązania z powodu potencjalnej awaryjności. Chyba, że są miejsca gdzie mogę kupić model np. z zeszłego roku ale z pełną gwarancją. Da się?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Uważam, że podane przez Ciebie amplitunery nie są złe. Miałem wcześniej Denona 1611 (odpowiednik X1000) i dawał sobie radę u mnie na 19m2. Z podanych przez Ciebie wybrałbym właśnie X1000. Najlepiej jakbyś poszedł i sam posłuchał, bo każdy amplituner zagra trochę inaczej. Do listy dopisz jeszcze Onkyo 515. To dobry i mocny amplituner i jest dobrze wyposażony. Ze starszych możesz poszukać jeszcze Denona 2113. W dobrych cenach można jeszcze wyrwać Yamahę 773. Tylko z 500-600zł musiałbyś dołożyć na cały zestaw.
 
S

sfra

Guest
Niestety Yamaha V773 jest już poza budżetem. Widzę, że Onkyo 515 i Denon 2113 też są ciut za drogie. Generalnie na ampli max mogę przeznaczyć 1,2-1,3k. A na powyższe modele, które cytowałem w pierwszym poście zwróciłem też uwagę, bo dostępne w RTV € i raty 0%, co robi jednak dużą różnicę..:roll:

Panowie, a co sądzicie o połaczaniu TAV 606 v.3 z Yamahą jesli chodzi o dźwięk? Nie będzie się gryzło? Może Denon będzie lepiej się komponował?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
S

sfra

Guest
Chyba rzeczywiście x1000, coraz bardziej się ku niemu skłaniam... Słyszałem że Pionek lubi się czasem zepsuć a problemy z serwisem niezłe, natomiast Yamaha może nie grać dobrze z tymi kolumnami...
 

marino166

New member
Ja mam x1000 i tagi 606 SE, grają super i każdemu ten zestaw polecam. Zmieścisz się w budżecie spokojnie i będziesz zadowolony
 
S

sfra

Guest
A stereo da się posłuchać od czasu do czasu?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wiculeszczu

New member
Witam! podepnę się do tematu, bo zastanawiam się właśnie nad takim samym zestawem. Mianowicie jaka jest minimalna odległość pomiędzy kolumnami frontowymi Taga Harmony TAV-606v3 a ścianą? czytałem na forum, że niektóre kolumny muszą mieć spory dystans aby nie dudnić? chyba nic nie przekręciłem :)
 
S

sfra

Guest
Z tego co udało mi się do tej pory ogarnąć w temacie, to TAV 606 v.3 mają przedni Bass Reflex (BR), więc mogą być przysunięte do ściany. Np. QQ5000 mają tylni BR, więc potrzeba z tyłu ok 30-40cm wolnego miejsca, natomiast Jamo mają BR boczny zatem potrzebują dużo miejsca na boki.

Proszę o poprawienie jeśli coś przekręciłem :roll:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kr16

New member
W jamo bass reflex jest z tyłu ale głośnik niskotonowy jest z boku czyli powinny stać odsunięte od ściany z tyłu i z boku

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 

wiculeszczu

New member
dzięki za info. z pośród trzech podanych modeli odpowiadają mi tylko Taga harmony ze względu na brak wolnej przestrzeni. Nawet dobrze bo najbardziej nam się podobają:)
 

dmk84

New member
Ja ze swojej strony mogę polecić Pioneer vsx528 i taga 606v3.
Miałem podobny problem odnośnie niskobudżetowego zestawu KD!
Posiadałem zestaw Technics sc-eh770 który na nie jednym zrobił wrażenie a po kupnie w/w zestawu wszystkim szczeny opadły jak owy zestaw odpaliłem!
Skoro przesiadka będzie z miniwieży to obojętnie co weźmiesz ,w tym przedziale cenowym ,zagra lepiej!
 
Do góry