KD dla początkującego ;) około 2tys.

4drian

New member
Witam, podobnie jak niektórzy użytkownicy od dłuższego czasu przeglądam to forum w poszukiwaniu tego czegoś. Chciałbym być bardziej świadomy w wyborze KD, choć zdaję sobie sprawę że i tak mało wiem dlatego piszę i pytam. Posiadam TV Sharp Aquos i do niego chciałbym zakupić KD. Pokój około 20m2, jeżeli chodzi o budżet to chciałbym się zmieścić do max 2200 zł. Przeznaczenie to w 99% filmy. Zastanawiam się cały czas czy kupić zestaw i wtedy skusiłbym się na Pionieer DCS-202K, wygląda fajnie(co dla mnie też ma znaczenie) cudów nie potrzebuje zastanawiam się czy to dobry sprzęt? Czy też złożyć samemu? Tu skusiłbym się na amplituner Pionier 519, 520, 819 chociaż nie wiem czym szczególnie się różnią, do tego DVD DV-420 i głośniki. I tu pytanie jakie głośniki ? dużo osób zachwala QQ 5000, myślałem też Jamo S 406 ale z racji tego że specjalnie nie mam gdzie ich postawić wolałbym jakieś małe głośniki (możecie coś polecić w okolicach 1000 zł). A co powiecie na temat KD Sony HTP-HD6700 ? Generalnie duży mętlik w głowie..
 

killpit

New member
Raczej uderzałbym w QQ5000 i Pionka
Najlepszym wyborem było by Onkyo538+406+QQ5000 ale z kasiorką się raczej nie zmieścisz więc chyba pozostaje Pionek :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przestań , żaden zestaw plastikowy nie zagra jak
drewniany :
Pioneer 519 + Jamo 416
JVC 7042 + Jamo 606
Onkyo 538 + QQ 5000
 

marecki6

New member
Bez reklam
przy 20m2 z propozycji kiki'ego bralbym jvc+ jamo s606 ale z zalozeniem wymiany za jakis czas ampli lub onkyo+qq5000 na dluzej z tym ze na bank bedziesz musial pomyslec o sub'ie
 

4drian

New member
Dzięki za odpowiedzi, trochę mnie nakierowaliście, wybiore pomiędzy Pioneer 519 i Onkyo 538, natomiast cały czas mam problem z kolumnami i tu bym prosił o pomoc, raczej nie chcę qq5000, myślę nad Jamo S 406 jak pisałem wcześniej natomiast co jeszcze możecie polecić w podobnym przedziale cenowym, najlepiej nieduże i w jasnym kolorze :D
 

marecki6

New member
Bez reklam
406 to sa za male kolumny do twojej powierzchni ... jezeli chcesz 406 ze wzgledu na wyglad to popelniasz spory blad .... przy twojej powierzchni qq500 lub jamo s506 to kompletne minimum i ciezko polecic cos lepszego w tym przedziale cenowym bo to poprostu nie mozliwe :)
 

killpit

New member
Kwestia ampli to zdecydowanie 538 dlatego że ma 3D,1.4HDMI,DTS-HD,TRUE-HD itd... przyszłościowy.
Co do głośników zgadzam się z poprzednikiem i nie oszczędzaj bo będziesz żałował.
 

4drian

New member
rozważam też wybór małych, bo nie specjalnie mam gdzie inne postawić, ale jak uważacie że większe będą odpowiednie to trzeba będzie kilka rzeczy przestawić :D
 

armi

New member
Bez reklam
jeśli do kina to tylko z SUBEM bo będzeisz musiał dokupić i to szybko :)

popatrz jeszcze na hkts11 ale to chyba przekroczy Twój budżet ...
 

marecki6

New member
Bez reklam
kwestia podejscia ... zgadzam sie oczywiscie ze do kina sub jest potrzebny jednak ja wolalbym kupic zestaw dobrych w miare wszechstronnych jak na swoja klase kolumn podlogowych bez suba i zakupic go pozniej niz zestaw z sub'em ktory bedzie sie nadawal w zasadzie wylacznie do kina ale wybor nalezy do autora watku
 

4drian

New member
te hkts11 wyglądają bardzo fajnie, powiedzcie mi proszę jeszcze coś na temat Monitor Audio BR5 czy grają lepiejniżJamo s506 ? w dalszym ciągu wszystkie podpowiedz o kolumnach mile widziane :)dzięki za dotychczasowe.
 

killpit

New member
Dokładnie idz w kierunku BR najlepiej 6 pięknie grające głośniki.Zdecydowanie lepsze będą podłogówki omiń małe głośniczki nadające się tylko do kina.
 

4drian

New member
Panowie możecie wytłumaczyć(wskazać) różnicę pomiędzy Pionieerem VSX-820 a VSX 819 ??? A także między nimi a VSX 519 ? seria 8.. kosztuje około 1500zł, natomiast 519 - 1100zł, w związku z czym chciałbym wiedzieć czy jest jakaś wyraźna różnica. Błądze cały czas między tymi pionkami a Onkyo HT-R 538 i nie mogę się zdecydować.Zdecydowałem że głośniki będą QQ 5000 albo Jamo S606, gdyż BR5 lub 6 zbyt przekraczają mój budżet.
 
Do góry