Kanał zwrotny Audio (ARC)

shazan

New member
Pytanie moje jest następujące - mam Ampli z HDMI 1.4a i planuję zakup telewizorka LCD/LED
Jakie udogodnienie będzie jeśli również TV będzie obsługiwał 1.4a a nie 1.3 ?
Czy Kanał zwrotny audio ARC będzie działał tylko przy 1.4 ? czy są może jeszcze jakies zależności...
Nie mówię o innych "+" 1.4, bo najnormalniej w świecie TV nie będzie ich obsługiwał (np 3D)
bo takiego zakupu nie planuję na razie - ale zależałoby mi na tym Kanale zwrotnym bo jak rozumiem 1 przewód mniej pójdzie mi od telewizora?. Jeśli coś źle myślę to nakierujcie mnie na jakiś elementarz o tym ARC abym mogł się jeszcze lepiej z tym zapoznać. Jeśli znacie jakieś 50-52 cale pod HDMI 1.4a w akceptowalnej cenie (do 6500) to proszę o odpowiedź.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Pytanie moje jest następujące - mam Ampli z HDMI 1.4a i planuję zakup telewizorka LCD/LED
Jakie udogodnienie będzie jeśli również TV będzie obsługiwał 1.4a a nie 1.3 ?
Czy Kanał zwrotny audio ARC będzie działał tylko przy 1.4 ?
Tak.
czy są może jeszcze jakies zależności...
Nie mówię o innych "+" 1.4, bo najnormalniej w świecie TV nie będzie ich obsługiwał (np 3D)
bo takiego zakupu nie planuję na razie - ale zależałoby mi na tym Kanale zwrotnym bo jak rozumiem 1 przewód mniej pójdzie mi od telewizora?. Jeśli coś źle myślę to nakierujcie mnie na jakiś elementarz o tym ARC abym mogł się jeszcze lepiej z tym zapoznać. Jeśli znacie jakieś 50-52 cale pod HDMI 1.4a w akceptowalnej cenie (do 6500) to proszę o odpowiedź.
A może być plazma?
W tej cenie możesz kupić Pansonica TX-P50V20E, a za ok. 4600 - TX-P50G20E.
 

pkomp

New member
to zależy czy tv będziesz odbierał z tunera wbudowanego w TV - wtedy owszem kanał zwrotny się przyda - jeśli to będzie dekoder to nie będzie z tego pożytku
jednak sam fakt posiadania HDMI 1.4 jeszcze nie przesądza czy będzie udostępniony kanał zwrotny :)
 
Do góry