Kamery HD (AVCHD) - Czy można nagrywac SD w formacie mpg?

machu

New member
Jak w temacie. Chcę kupic kamerę HD (myślę o Pana HDC-SD9). Musi ona także nagrywac w SD w formacie mpg lub avi. Wiem, że jest oprogramowanie do przegrywania do mpg, ale że będę robił dużo kilkudziesięcio - sekundowych ujęc do jednorazowego przeglądu....chciałbym uniknąc obrabiania jako że zabrało by to za dużo czasu.
 

bemx2k

New member
machu


Zapomnij , jeszcze nie slyszalem o kamerze stosujacej
dwa rozne Codecki do mnagrywania :) skad takie fanaberie ?
Kup sobie Samsunga VP-HMX20C bedzie Ci nagrywal
HD i SD w mpeg4 ( ciut slabsza jakosc niz AVCHD )
 

huling

New member
bemx2k napisał:
machu
Zapomnij , jeszcze nie slyszalem o kamerze stosujacej
dwa rozne Codecki do mnagrywania :) skad takie fanaberie ?
Kup sobie Samsunga VP-HMX20C bedzie Ci nagrywal
HD i SD w mpeg4 ( ciut slabsza jakosc niz AVCHD )

W takim razie muszę cię oświecić: kamera sony SR-12 nagrywa obraz HD w formacie AVCHD, a SD w formacie mpg2. Jak widać konstruktorzy z Sony mieli takie fanaberie :)
 

bemx2k

New member
huling

Teraz juz nie mam sil na szukanie
ale jutro nie omieszkam sprawdzic tej bajecznej informacji .
Mam nadzieje ze nie zakitowales ;)
Jak by co sam zapodaj jakies potwierdzone info z neta
web link please
 

bemx2k

New member
Huling

Zwracam Ci Honor
Faktycznie Soniaki SR11/12 maja taka mozliwosc .
Skoro posiadasz taka kamerke to podziel sie informacja na temat jakosci SD tych kamer ? a jak bys ta k zrobil jakiegos testa z duza iloscia detali park/trawa itp
zuploadowal toto na rapidshare

to bylo by zajebiscie

Pozdrawiam
 

huling

New member
bemx2k
No widzisz... a nazwałeś to fanaberiami.

Co do testów. Tak właściwie, to nigdy wcześniej nie nagrywałem w SD, dopiero Twoje wątpliwości mnie do tego skłoniły. Jakości nie mogę ocenić, bo nagrałem kilkanaście sekund w ciemnym pokoju, tylko po to, żeby się upewnić, czy po przeniesieniu na komputer jest to rzeczywiście mpg. Nie po to kupowałem kamerę HD, żeby potem nagrywać w SD. Miejsca na materiał HD w najwyższej jakości jest na kamerze na ok. 11 godzin, więc nie ma sensu bawić się w SD. W razie potrzeby można przekonwertować materiał programem PMB, co jak na razie nie było mi potrzebne. Testowa konwersja na moim komputerze (C2D E6600 2GB RAM) leciała w miarę szybko – 30 sekund filmu najwyższej jakości HD konwertowało się na najwyższą jakość SD w ok. 25 sekund.
Jak się zrobi lepsza pogoda, to spróbuję coś nagrać w HD i SD i sprawdzę, jaka jest różnica na moim telewizorze.
 

Adramel

New member
bemx2k napisał:
machu
Zapomnij , jeszcze nie slyszalem o kamerze stosujacej
dwa rozne Codecki do mnagrywania :) skad takie fanaberie ?
Kup sobie Samsunga VP-HMX20C bedzie Ci nagrywal
HD i SD w mpeg4 ( ciut slabsza jakosc niz AVCHD )
Avi i mpg to nie kodeki a contanery. Materiał w avi może być zakodowany prawie dodolnym kodekiem(także mpeg-1/2)a w contenerze mpg może być tylko mpeg1 lub mpeg2.
Kompresja AVCHD to kompesja mpeg-4 z profilem AVC. I nie ma znaczenia dla jakości czy AVC jest w containerze mts czy mov lub mp4.
 
Do góry