Kamerowanie - Sony HDR-CX6 HDR-CH7

qwa.pl

New member
Witam all.
Jestem użytkownikiem forum od niedawna ale wiele razy kożystałem z porad tu zamieszczonych.
Krótko i zwięźle.
Kupiłem w USA kamere Sony HDR-CX7 wersje PAL i zamierzam świadczyś usługi kamerowania wesel itp. Nie stać mnie na sprzęt z górnych półek tzn. dla mnie pow 6tys zł.
Uznałem że kamery sony wersje HDR-CX i HDR-SR do kwoty 4000zł muszą na oczatek wystarczyć.
Moją kamerką bardziej szkoleniowo / jako gość / kręciłem już 2 wesela.
Mogę podzieliś się moimi uwagami :
1. CX7 mają świetną jasność obiektywu bardzo dobre nagranie w kościele nawet przy nie najlepszym oświetleniu - kręce na auto
2. na sali zaczyna się problem. / oczywiście bez dodatkowego doświetlenia/ sporo mieszałem w ustawieniach przy tym samym oświetleniu i klimacie zabawy / podobna szybkość tańca i ilość ludzi/ i w takim przypadku tzreba wyłaczyć auto zuma!!!!!! indeks twarzy i opcjonalny stabilizator / w przypadku uzywania statywu/ Przy auto ustawieniach strasznie wolno łapie ostrosć a przy zmieniających się szybko tańczących osobach obraz jest nie osty i mało zadowalający / przynajmniej dla mnie /
Dlatego wybrałem auto ręczne tryb przestrzenny bez stabilizacji i indeksu twarzy i powiem szczerze - REWELACJA !!!!!!!!!!!!!
OBraz ostry zdecydowanie lepsza jakość !!!!!!!!! porównywalna z nagraniami lepszych kamer - powiem tylko tyle że równocześnie było nagranie z tego samego miejsca kamerą Sony DX 2100 - obraz moim skromnym zdaniem dużo lepszy / nagrywanie w standarcie SD 9mp nie w HD/
Co jeszcze mogę powiedzieć o tej kamerce. Nagranie w plenerze rewelka.
Dokupiłem w stanach : orginalny aku NP-FH100 5 kart 4GB lampkę i filtr UV
Planuje kupić drugą CX lub HDR-SR7 i tu am dylemat. Prosiłbym o opinie innych użytkowników i profesjonalistów / takich tu nie brakuje/ co o tym myslą.
Jesli chodzi o obróbkę jest soft sony ładnie zgrywa na kompa. Ale docelowo myśle o zakupie pinacla 12 ultime. Co wy na to ?
Pozdrawiam
 

komek7

New member
pinacle12 spotkałem sie ztym programem bo nagrywalm wesele.

Spotkałe sie zym programem bo nagrywałem wesele amatorska kamera jvc i stwierdzam ze program jest super własciwie to przez ten program zainteresowałem sie filmowaniem i zamierzem kupic jakas wiekszą kamere i swiadczyć usługi filmowanie. interesuje mnie kupienie kamery i tez szukam porady jaką kamere kupic do 6000tys.
 
Do góry