Kamerka Samsung R10

gangscior21

New member
Witam mam maly problem kupilem kamerke Samsung R10 full hd. I tu zaczynaja sie schody na dzien dzisiejszy wiem ze musze jeszcze kupic blu ray dvd ale to jeszcze pare dni musi poczekac. Nastepny problem jest taki ze nagrywa w jakosci SD format h.264. Tylko moje kino nie chce czytac tego formatu sciagnolem PAZERA ale po skonwertowaniu film wyglada tragicznie. Jak by ktos pomogl mi znalesc uaktualnienie na format h.264 do dvd samsunga.
Wielkie dzieki za pomoc
 

trainiart

New member
h.264

Odtwarzacz blu-ray rozwiąże problem (skoro to kwestia kilku dni). Osobiście radzę wybrać model z czytnikiem kart SD/SDHC (a nie wszystkie go mają), aby móc bezpośrednio i bez podłączania kamery oglądać zapisany materiał na odbiorniku TV. Inna metoda to obróbka nagrania na "mocnym" komputerze (proszę czytać wątki o AVCHD - dla wyjaśnienia AVCHD jest szczególnym przypadkiem kodeka h.264 ciut trudniejszym w obróbce niż "czysty" h.264).

Ja osobiście preferuję inną metodę jeżeli chcę szybko i łatwo udostępnić nagranie HD na DVD dla znajomych. Klipy obrabiam (przycinam, łaczę itp. w kamerze), potem nagrywam "w locie" na dysk DVD w najwyższej mozliwej jakości dostępnej w standartowej nagrywarce DVD i w końcu na komputerze przerabiam tylko menu DVD (specjalnym oprogramowaniem), bo menu wygenerowane w mojej nagrywarce jest dość kiepskie.
 

gangscior21

New member
Chce kupic Blu Ray Samsung BDP1620 ponewaz bedzie mi pasowal do tv. Nie ma czytnika kart za to ma wejscie USB i podejzewam ze bedzie wspolpracowal z karta SDHC choc pewnosci nie mam ale to nie problem bo kupilem kabelek HDMI zeby podlaczyc kamerke do tv.
Aktualnie interesuje mnie czy znajde gdzies uaktualnienie kodeka h.264 do mojego kina domowego. Poniewaz jak nagram film w rozdielczosci SD wyskakuje mi na kine ze nie ma kodeka zeby odtworzyc. Kino to Samsung HTZ310R Szukalem na stronie Samsunga ale nie moglem znalesc:(
 

trainiart

New member
H.264

Nikt więcej nie odpowiedział, wiec dodam bardziej szczegółową informację (na skróty).

Kodek MPEG-4 part 10 (inaczej H.264 - nie wymieniam innych równoważnych nazw) (AVCHD jest szczególnym podzbiorem H.264) jest kodekiem opartym na najnowszych osiągnięciach matematyki do zakodowania filmu za pomocą tzw. transformaty falkowej. Proces dekodowania wymaga dużo większych mocy obliczeniowych niż MPEG-4 part 2 (Divx,Xvid itp.). W odtwarzaczach stacjonarnych DVD dotąd nie stosowało się tak mocnych procesorów, aby były w stanie prawidłowo zdekodować H.264.
Ponieważ H.264 jest podstawowym kodekiem blu-ray, wiec nie sądzę aby został on kiedykolwiek zaimplementowany w odtwarzaczach DVD Samsunga (nawet, gdyby moc procesora była wystarczająca - a nie jest).

Jeszcze jedno. Nie należy mylić rozdzielczości zapisu HD czy SD ze stosowanym kodekiem. Przy zapisie na kartach pamięci stosuje się wyłącznie kodek H.264 (albo "czysty" albo w postaci AVCHD)
 
Do góry