Kamerka na wakacje (Sony HDR-Tg3e ?)

yanek11

New member
Witam, chce kupić kamerę HD na wyjazd na wakacje. Przeszukałem forum i widzę że sony ma najlepsze opinie. Czy kamera Sony HDR-Tg3e to dobry wybór? Może polecicie coś innego.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Polecamy coś innego :D TG3 jest w układzie pionowym i praktycznie nie da się opanować wstrząsów. Nawet jak naciskasz start/stop.

Jesli ma być sony to kup CX11.
 

lesli

New member
viValdi napisał:
Polecamy coś innego :D TG3 jest w układzie pionowym i praktycznie nie da się opanować wstrząsów. Nawet jak naciskasz start/stop.

Kolego , wg. mnie do każdego układu można się przyzwyczaić a to ,że ma układ pionowy to wcale nie oznacza ,że nie można opanować wstrząsów.
Ta kamera ma bezsprzeczną zaletę ,że jest o połowę cieńsza od typowej kamerki 6x6x12cm i daje bardzo dobre efekty. Jest lekka i jako taka identycznie jak inne tzw. poziome (też lekkie jak piórko) wymaga nabrania wprawy w prowadzeniu kamery , bez pośpiechu itp. Miałem poprzednio kamerę tzw poziomą i wcale mnie to nie zabezpieczało od wstrząsów tylko praktyka w prowadzeniu kamery. Nie zgadzam się z Twoimi uwagami , nie jestem nikim szczególnym i operuję TG3E juz trzeci miesiąc i jedyne co mi dolega w niej to chyba jej słabszy przetwornik w slabym oświetleniu w porównaniu do kamer nieco większych ale to już inna bajka.
Napisałem to sorki po tak długim czasie , wyjazd, ale może moje uwagi w odróżnieniu od Twoich kogoś nie odstraszą od TG3E. Nareszcie mogę nosić kamerę w kieszonce spodniu lub koszuli i to było to czego szukałem.
pozdrowienia
Leszek
 

Ps3user

New member
No generalnie jestem nowy na forum :) A jeśli chodzi o TG3E to nie polecałbym. Lepiej kup CX11E jeżeli chcesz mieć kamerę Full HD na karty MS. Po 1: obiektyw w TG3E to Carl Zeiss Vario-Tessar a w CX11E Carl Zeiss Vario-Sonnar - dużo większy i lepszy. Po 2: TG3E pikseli brutto (nie chodzi mi o zdj.) ma 2360 a CX11E 5660. Po 3: TG3E nie ma "Night Shot", co ma CX11E. Do tego w TG3E możesz robić zdj. w trybie 4:3 - 2304 x 1728 (4M), a w 16:9 - 2304 x 129 (3M). CX11E w 4:3 - 3680 x 2760 (10,2), a w 16:9 - 3680 x 2070 (7,6M). Poza tym w CX11E masz wykrywanie uśmiechu i twarzy. Ale twój wybór ;P. A jak nie interesuję Cię kamera na karty to najrozsądniejszym wyborem z Sony byłaby kamera na HDD (dysk twardy) - SR11E (60GB) lub SR12E - niczym się nie różni od SR11E tylko, że ma 120GB. =]
 
Do góry