Kamera za 45.000zł CO MOŻNA KUPIĆ?

Johnny___

New member
Witam

Starałem się nie zakładać KOLEJNEGO zwykłego wątka typu „jaką kamerę kupić” ale mój dylemat jest bardziej złożony i jego rozwikłanie może pomoc także innym w podobnej sytuacji ...

Czeka mnie zakup kamery:
1)Zastosowanie – głównie filmy dokumentalne, moze czasem reportaż.
2)Budżet 45.000zł na kamerę z optyką czyli gotowy zestaw do pracy (bez softu itd, mówię tylko o kamerze, bateriach itd)
3)System – NIEKONIECZNIE HD - to takze pytanie do Was ale o tym później

Zastanawiam się po pierwsze czy:
a) Kupić słabsza kamerę nową z zestawem opytki, gotową do pracy (Sony EX3, Canon XL h1s lub cos innego w tym przedziale cenowym)
b) Kupić używaną kamerę lepszą ale używaną bez optyki:
np Digital Betacam Sony 790. Znalazłem juz taką Betę uzywaną w bardzo dobrym stanie w Londynie na 40.000 zł bez optyki oczywiście...

Wybierając Betę musiałbym wynajmować obiektywy na co jestem gotów finansowo jesli to rozwiązanie będzie jakościowo znacznie lepsze niż EX3 czy inne tego typu.

Teraz bezpośrednie pytania do Was:

1) Jakie rozwiązanie według Was jest lepsze, a dopytująć jeszcze szczegółowiej:
Jak duża różnica jakości obrazu bedzie miedzy SONY EX3 , CANONem HL H1s a SONTY DIGITAL BETA 790 ?
Porównując systemy, kamery zwracam mi najbardziej na:
a) Głębi ostrości
b) Plastyczności obrazu
c) „Like Movie” efekt czyli 25p itd


2)Może istanieje inne, lepsze rozwiązanie niż Sony EX3 i CANON XL H1s ?
3)Może nie warto pchac się w Betę tak drogą bez optyki a jest inna duża kamera warta uwagi? Sa pieniądze a niewiadomo co kupić aby było na pare lat ale także aby Telewizja przyjeła produkcje z tego sprżetu bo materiały mają iśc do TV.


Za każda opinię będę bardzo wdzięczny i kolejny raz licze że czegoś się na forach internetowych dowiem i nauczę.
Pozdrawiam
 
Do góry