Kamera za 1000-1200 zł

z-i-u-t-e-k

New member
Witam.

Z góry przepraszam za brak przygotowania i przeglądnięcia podobnych tematów, ale właśnie urodziła się szybka akcja w firmie. Liczę na Wasze szybkie podpowiedzi w temacie wyboru kamery w podanej kwocie.

Założenia i wymagania:
- kamera do rejestracji szkoleń i prezentacji - praca przeważnie w pomieszczeniach na statywie/w ręce (70/30 % czasu) - konieczny gwint do zamocowania na klasycznym statywie fotograficznym (może wszystkie mają, nie znam się :) )
- dobry stabilizator obrazu na okoliczność filmowania z ręki
- jak najdłuższy czas pracy na akumulatorze rejestrując obraz w min 720p (choć w miarę możliwości 1080p)
- atrakcyjna cena oryginalnego akumulatora, który musimy dokupić jako drugi
- poręczne zasilanie sieciowe kamery do pracy w pomieszczeniu (najlepiej bez takich akrobacji typu zasilanie sieciowe poprowadzone przez ładowarkę akumulatora - widziałem coś takiego w starszym typie Sony)
- reszta w normie, czyli dobra jakość obrazu itd itp
- nie potrzebne wodotryski typu NFC, Wifi czy GPS

Wpadły mi tak na szybko w oko takie modele (choć nie wiem jak tam czasy pracy na baterii i jej cena):
- Sony HDR-CX330EB
- Sony HDR-CX220EB
- Panasonic HC-V250EP-K
- Panasonic HC-V550EP-K

Czy wybrać coś z tego czy macie lepsze propozycje ?

EDIT:

kamera w 99% będzie pracowała trybie automatycznym, więc nie zależy mi na mnogości ustawień manualnych

Proszę o rady, czas goni - jutro muszę zamówić kamerę
 
Ostatnia edycja:

z-i-u-t-e-k

New member
Miałem jedynie do czynienia z tą kamerą:
- Panasonic HC-V550EP-K
I powiem że dobrze nagrywa o zmroku i ma dobre wyposażenie.
Aparaty i kamery > Kamery HD > HC-V550EP - Panasonic Online Shop


Dzięki za podpowiedź, ale od razu nasuwa się pytanie - jest jakaś różnica pomiędzy HC-V550EP-K która kosztuje ok 1250 zł a podaną przez Ciebie HC-V550EP wycenianą w tym linku na 2200 zł ?
W sklepach internetowych występuje właściwie wyłącznie model HC-V550EP-K.
 
Do góry