Kamera w Smart TV Samsunga może być wykorzystywana do celów szpiegowskich.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kamera w Smart TV Samsunga może być wykorzystywana do celów szpiegowskich.
Samsung-F8000-Smart-TV.jpg
Jakiś czas temu informowaliśmy, że Samsung Smart TV mają wyposażenie które może być wykorzystywane przez hakerów. W tym tygodniu amerykańscy naukowcy potwierdzili, że jest to możliwe dzięki wbudowanym kamerom i nie tylko.

Naukowcy stwierdzili piętnaście luk w inteligentnych telewizorach koreańskiego producenta.
Luki te mogą być wykorzystane poprzez aplikacje firm trzecich i mogą być niebezpieczne dla użytkowników. Za pomocą tych aplikacji można wprowadzić swój własny kod i korzystać z funkcji telewizora, kamery oraz sprzętów podłączonych w sieci, a więc twardych dysków, osobistych zdjęć i sieci domowej.
Czy hakerzy już wykorzystali albo wykorzystują takie rzeczy , nie wiadomo.

Naukowcy twierdzą, że napisanie aplikacji szpiegowskiej jest pracochłonne, ale jest możliwe.
Z badań wynika, że Samsung posiada najwięcej problemów bezpieczeństwa w swoich inteligentnych telewizorach.

homecinamamagazine
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ja mysle ze to problem nie tylko samsunga tylko wszystkich marek, ktore to tv sa z budowanymi kamerami, na zagranicznych forach mozna poczytac ze duza ilosc osob zakleja je jak nie uzywa ich... a samsung mial pecha bo tylko o tej firmie sie mowi....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widze ze juz media sie biora za to co mnie od lat "przesladuje". Moze jestem przewrazliwiony na tym punkcie, ale to "oko" kamery (w kazdym jednym produkcie) od zawsze budzilo we mnie podejrzenia, w dobie dzisiejszych czasow i mozliwosci, nie wierze w zadne zabezpieczenia, a juz na pewno nie takie ktore sa nie do obejscia. Jak tu sprowadzic kochanke do salonu? Co za czasy.
 

sebol81

New member
Juz myslalem ze to ja jestem przewrazliwiony. W laptopie zaklejalem, w PS3 zawsze odlaczona jak nie korzystam, niby nic, ale zawsze czlowiek spokojniejszy.
Dla przypomnienia, Xbox One ;)
Niebezpieczeństwo posiadania Xbox one - YouTube

Jeśli chodzi o ten link, to sądzę, że już może za kilkanaście/dziesiąt lat będziemy mogli się spotkać z podobnym zjawiskiem w różnych aspektach naszego życia. Niekoniecznie chodzi mi tu o konsole... Stajemy się społeczeństwem coraz bardziej inwigilowanym i to w momentach, w których nawet sobie z tego nie zdajemy sprawy.

armanig... Widzę w Twojej stopce, że używasz ipad'a, podejrzewam że również iphone'a. Powiedź mi czy w przypadku tych urządzeń też powziąłeś jakieś środki zaradcze? Bo te produkty także inwigilują użytkowników, i to w dość szerokim zakresie...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To prawda, interesowalem sie ta tematyka, sporo czasu mi to zajelo, mam tez sporo linkow. Temat na inne forum. Pomijajac wszystkie teorie spiskowe, bo takie tez sa i warto to rozroznic, to uwazam ze poniekad sami na siebie krecimy bata, na wlasne zyczenie.
Co do produktow appla, szczerze? Nic nie robilem.
 
Do góry