Kamera na DVD czy HDD?

Jas Ko

New member
Witam
Mam zamiar kupić kamerę w USA, jakąs niedrogą. To bedzie moja 1 kamera i nie wiem nawet jaką wybrać, czy lepsza dobrze wypasiona z zapisem DVD czy podstawę z twardzym dyskiem.
Moj wybór na kamerę to Sony lub ewentualnie JVC, bo czytałem już w tym forum że są niezawodne.
Niestety nie wiem jakie są różnice w zapisie czy lepsze są z zapisem na płyty DVD czy z zapisem na twardy dysk.
Pytania dalsze: czy można powiększyć twardy dysk do większej pojemności? Jak wygląda zapis na zewnętrzy nośnik w takich kamerach? Czy są karty przenośne o wystarczającej pojemności do zapisanie nagrania z twardego dysku. Czy w kamerach z zapisem DVD nie ma problemów z zapisem w warunkach dużych drgań np.: jazdy na rowerze?

Proszę o odpowiedzi i podpowiedzi.
Pozdrawiam
 

greg hiszpan

New member
kuzyn ma samsunga DVD, ja sony hdd
on ma ciągłe kłopoty z kompatybilnością płytek, ostatnio kupił esperanze i stracił 2 płyty(godzinę nagrania) wyobraź sobie jaki był wkur.....
w mojej sony bez problemu kopiuję na komputer albo przegrywam na pytę 12cm co trwa chwilę i po problemie
do tego ciągła zmiana płytek(30 min każda) przy nagrywaniu całodziennym, hdd tylko kręcisz i zgrywasz wieczorem...

moim zdaniem należy wybierać między kasetami a hdd
 

Jas Ko

New member
Witam

Jeśli chodzi o klasę cenową to albo podstawowa HDD albo jakaś lepsza na DVD bo jak widzę ceny, to za jakieś 350$ można właśnie sobie coś takiego kupić.
Mam jednak inne ptania co do zapisu i odtwarzania w formacie NTSC, który jest w stanach jest dominujący.

Przeczytałem w innym poscie "Jaką kamerkę kupić PAL czy NTSC z USA, wszystko za i przeciw." o problemach z nagraniem na PAL zapisanych w formacie NTSC. Proszę o krutkie wyjaśnienia bo nawet sam się trochę gubię cytając w/w post.

Dzięki i pozdrawiam
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeżeli się zasnawiasz czy kupić kamerę na płytki DVD czy z dyskiem, to najlepiej kup na kartę pamięci SDHC. Jest to idealny nośnik - same zalety, wad nie widzę; bo teraz nawet cena przestała być wadą (16 GB ok 130 pln). O tym, że jest to idealne rozwiązania dla kamer świadczy fakt, że na ten nośnik przechodzą także kamery profesjonalne. Przykładem mogą być kamery Panasonic, które obsługiwać będą Igrzyska Olimpijskie
http://satkurier.pl/news/42050/kamery-panasonic-zapewnia-transmisje-w-hd-z-io.html
 

Jas Ko

New member
Mówiąc realnie o moich potrzebach, początkach zabawy z filmowaniem oraz możliwościach finansowych to przykro mi ale raczej nie skorzystam z tego pomysłu. Ale dzieki za informacje.
A co do faktów to chyba się zdecydowałem na coś takiego:
Sony DCR-SR65 40GB Handycam
Jak dla mnie to chyba idealny wybór.

Czy ktoś może mi jescze odpowiedzieć na pytania: czy do zgrywania filmów na komp. potrzebuje jakiś programów czy wystarczy przegrać nagrany materiał na DVD?
Czy mogą wystapić problemy przy przegrywaniu filmu z takiej kamery nagranego w systemie NTSC na europejską nagrywarkę DVD (taką posiedam)?

Pozdawiam
 
Do góry