Kamera HD do kręcenia w słabym oświetleniu.

artur_2047

New member
Witam,

Poszukuje amatorskiej kamery HD, która poradzi sobie z warunkami słabego oświetlenia. Dodatkowo powinna być:
- jak najmniejsza,
- trzymać długo na baterii,
- prosta obsługa i dobrze działające oprogramowanie,
- robić dobre zdjęcia
Czytałem watki na forum i podobno Canony HF M406 dobrze sobie radzi w takich warunkach (tylko do Canona nie jestem przekonany). Proszę o podpowiedz co kupić mogą być modele zeszłoroczne. Kwota do 2000 tys. zł.

P.S.


Wcześniej myślałem o Sony HDR CX 260.
 

artur_2047

New member
Dziękuje za odp.

Ale proszę o komentarz bo są sprzeczne opinie (od najlepszej do najgorszej) co do filmowania w słabym oświetleniu:
1. Panasonic HCV 700 - na forum znalazłem opinie że kiepsko sobie radzi w takich warunkach
2. JVC GZV500
3. JVC GZX1 -
4. Sony HDR CX 260
5. Canon HRF 36

P.S.
Co oznacza w Panasonicu "Zapis w trzech wymiarach (3D) oraz konwersja z 2D do 3D". Przecież to nie kamera 3D?
 

slimak

New member
Bez reklam
-zwłaszcza przy 20 luksach.


Niestety przy 20 luksach wiele kamer automatycznie włącza wolną migawkę (1/25s), a videoaktiv.de w zależności, co chce udowodnić raz włącza opcje automatycznej wolnej migawki (np. Panasonic X900), a innym razem wyłącza (Panasonic SDT750). :-(
 

fransua

New member
Niestety nie ma co się oszukiwać. W amatorskich kamerach dobrego obrazka przy słabym oświetleniu nie uzyskamy. Ograniczeniem jest tu wielkość matrycy i czasami jasność obiektywu. Zdarzają się jakieś wyjątki, że nagrają nam w miarę dobrze ale kosztem ilości detali.
 
Do góry